Serie A: nyolc bajnoki óta nem tudnak nyerni Nagy Ádámék

2018.12.09. 17:35
Az olasz bajnokság 15. fordulójában a Nagy Ádámmal a kezdőben felálló Bologna 2–1-es vereséget szenvedett az Empoli otthonában, és ezzel Filippo Inzaghi vezetőedző irányításával Nagyék már egymást követő nyolcadik bajnokijukon maradtak nyeretlenek. A délutáni másik két mérkőzés közül az egyiken a Parma és a Chievo nem bírt egymással, míg a másikon az Atalanta az Udinese vendégeként nyert.

Az olasz bajnokság 15. fordulójában a Bologna Nagy Ádámmal a kezdőben az Empoli otthonába látogatott.

A hazaiak viszonylag hamar, a 10. perc végén vezetést szereztek: Francesco Caputo kényszerítőzött Antonino La Guminával a vendégek tizenhatosán belül, s a visszakapott labdát kíméletlenül felvarrta az ötös jobb sarkáról a rövid felsőbe.

Ezzel Caputo továbbra is tartja remek formáját, legutóbbi 7 bajnokiján hatodszor volt eredményes.

A félidő vége előtt előbb Nagy Ádám tornáztatta meg távoli lövésével Ivan Provedel kapust, aztán egy perc múlva jól Rodrigo Palacióhoz passzolt, akinek beadását az érkező Andrea Poli helyezte a kapuba.

A találkozó a második félidő közepén dőlt el, amikor az első gólnál gólpasszosként jeleskedő La Gumina közelről a kapuba lőtte a lecsorgó labdát a 80. percben.

Nagy Ádám végigjátszotta a mérkőzést, s a számok alapján csapata legjobbjai közé tartozott: 66 passzkísérletéből 63 volt jó, négy sikeres szerelési kísérlet mellett 11 alkalommal szerzett labdát.

A sereghajtó és még nyeretlen Chievo 1–1-es döntetlenre végzett a Parma otthonában, míg az Atalanta esélyeshez méltóan a triplázó Duván Zapata vezérletével 3–1-re nyert az Udinese otthonában.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Empoli–Bologna 2–1 (Caputo 10., La Gumina 80., ill. Poli 41. )
Parma–Chievo 1–1 (B. Alves 53., ill. Stepinski 46.)
Udinese–Atalanta 1–3 (Lasagna 12., ill. D. Zapata 2., 62., 80.)

KÉSŐBB
18.00:
Genoa–SPAL (Tv: Digi Sport1)
20.30: Milan–Torino (Tv: Digi Sport1)

KORÁBBAN
Sassuolo–Fiorentina 3–3
(Duncan 63., Babacar 68., Sensi 80., ill. Simeone 70., Benassi 89., Mirallas 97.)

Juventus–Inter 1–0 (Mandzukic 66.)
Napoli–Frosinone 4–0 (Zielinski 7., Unasz 40., Milik 68., 84.)
Cagliari–Roma 2–2 (Ionita 85., Sau 95., ill. Cristante 14., Kolarov 41.)
Lazio–Sampdoria 2–2 (Acerbi 79., Immobile 96. – 11-esből, ill. Quagliarella 21., Saponara 99.)