Pontot rabolt a Juventustól a sereghajtó

2010.03.14. 17:01
Alessandro Del Piero duplázott, de ez sem volt elég a Juventus-sikerhez (fotó: Action Images)
Bár 3–0-ra is vezetett a Siena ellen a Juventus, végül kénytelen volt megelégedni egy ponttal az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában. Az AS Roma is 3–3-mal zárt, a fővárosiak Livornóban nem bírtak a három gólt szerző Cristiano Lucarellivel.

A Juventus villámrajtot vett a Siena elleni mérkőzésen: már a második percben megszerezte a vezetést Alessandro Del Piero, aki a Sissoko lövése után a kapusról kipattanó labdát passzolta a hálóba. Ez volt Del Piero 300. gólja pályafutása során.

A hetedik percben növelte előnyét a torinói csapat, újra Del Piero volt a gólszerző. A klasszis támadó gyönyörű mozdulattal lőtt a bal sarokba, miután Marchisio lövése megpattant az egyik védőn. Curci belekapott ugyan a labdába, de hárítani már nem tudott.

A 10. percben már 3–0 volt látható az eredményjelzőn, és újabb remek találatot láthattunk: ezúttal Candreva vállalkozott távolról lövésre, a labda a jobb felső sarokban kötött ki.

A Juve-hívők azt várták, hogy csapatuk további gólokkal örvendezteti meg őket, de nem ez történt. A Siena előbb Maccarone révén ugyan elhibázott egy ziccert, a 16. percben azonban a tar csatár kihasználta Grygera könnyelműen eladott labdáját, és a tizenhatosról a bal sarokba lőtt.

A második játékrész úgy indult, ahogy azt a Siena a legszebb álmaiban várta: még egy perc sem telt el a középkezdés óta, amikor Maccarone lövésre szánta el magát, a labda kipattant a bal kapufáról, de éppen az érkező Gezzal lábára, aki a hálóba sodorta. A torinóiak lest reklamáltak, de a visszajátszás igazolta, a játékvezető és asszisztense helyesen döntött.

A Sienának szárnyakat adott a gól, a félidő közepén sikerült egyenlíteni. Az egész mérkőzésen remeklő Maccarone kicselezte Grygerát, a cseh védő pedig buktatta őt. A labda mögé Gezzal állt, és biztosan lőtt a bal sarokba. A Siena végül megérdemelten vitt el egy pontot, sőt még  győzhetett is volna, hiszen Ciolisz hatalmas lövését a kapufa mentette.

JUVENTUS–SIENA 3–3

Az AS Roma a Livorno otthonában vendégszerepelt. A hazai együttes már a kilencedik percben előnyhöz jutott, Cristiano Lucarelli vette be Julio Sergio hálóját. A toszkánok nem sokáig örülhettek, hiszen Luca Toni lefejelt labdája után Simone Perrotta egyenlített.

A 19. percben Perrotta visszaadta a kölcsönt Toninak, a támadó közelről lőtt Rubinho kapujába. A 26. percben – akárcsak az első gólnál – Lucarellivel szemben nem működött a lescsapda, a volt válogatott futballista Julio Sergiót kicselezve lőtt a kapuba. De akárcsak az első Livorno-gól után, most is azonnal jött a római válasz: Perrotta újra az előkészítésben jeleskedett, labdáját Pizarro váltotta gólra.

A Pizarro révén egy tizenegyest is elhibázó Roma mégsem tudta begyűjteni a három pontot, a 70. percben Juan kezezett a saját tizenhatosán belül. A labda mögé természetesen Lucarelli állt, aki megszerezte harmadik gólját. Erre már nem volt válasza a fővárosi csapatnak.

A Bari Koman Vladimir és Gosztonyi András nélkül nyert a Lazio otthonában. A Genoa nyolcgólos mérkőzésen verte meg a Cagliarit.

LIVORNO–ROMA 3–3

SERIE A
28. FORDULÓ
Bologna–Sampdoria 1–1 (Raggi 90., ill. Gastaldello 87.)
Genoa–Cagliari 5–3 (Zapater 36. – 11-esből, Palacio 39., Sculli 43., Rossi 45., Milanetto 59., ill. Dessena 16., Conti 41., Matri 55. – 11-esből)
Juventus–Siena 3–3 (Del Piero 2., 7., Candreva 10., ill. Maccarone 16., Gezzal 46., 74. – 11-esből)
Lazio–Bari 0–2 (Almirón 51., Alvarez 64.)
Livorno–Roma 3–3 (C. Lucarelli 9., 26., 71. – 11-esből, ill. Perrotta 11., Toni 19., Pizarro 27.)
Parma–Atalanta 1–0 (Bozsinov 72.)
Udinese–Palermo 3–2 (F. Flores 43., 65., Asamoah 70., ill. Fábio Simplício 51., Cavani 80.)