Ezúttal a Juventus nyerte a kupapárharcot, kiesett a Milan

2017.01.25. 20:35
Érvényesült a papírforma, de nem volt olyan lefutott, mint papíron: a Juventus 2–1-re győzött a Milan ellen a labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjében, és ezzel továbbjutott.

OLASZ KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Juventus–AC Milan 2–1 (2–0)
Torinó
, Juventus Stadion. V: Irrati
Juventus:
Neto – Barzagli, Bonucci, Rugani, K. Asamoah – Pjanic, Khedira – Cuadrado, Dybala (Alex Sandro, 67.), Mandzukic – Higuaín. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
AC Milan: Donnarumma – Abate (Pasalic, 64.), Zapata, Romagnoli, Antonelli – Kucka, M. Locatelli, Bertolacci (Honda, 91.) – Suso, Bacca (Deulofeu, 80.), Bonaventura. Vezetőedző: Vincenzo Montella
Gólszerző: Dybala 10., Pjanic 21., ill. Bacca 52.

Napoli–Fiorentina 1–0 (Callejón 71.)

Az olasz Szuperkupában elszenvedett vereségből okulva egyáltalán nem tartalékolt a Milan elleni újabb kupamérkőzésre a Juventus vezetőedzője, Massimiliano Allegri, és meg is lett a látszatja.

Ugyanis gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt a mérkőzés: az ezúttal balhátvédként futballozó Kwadwo Asamoah beadását a kapuba bombázta Paulo Dybala (1–0), majd a ghánai által kiharcolt szabadrúgást mesterien csavarta a jobb felső sarokba a 16-os elől Miralem Pjanic (2–0).

A Milannak ziccere sem volt a szünetig, de szava sem lehet, mert Juraj Kucka piros lapot érdemelt volna, második sárga lappal, de a játékvezető, Massimiliano Irrati mérlegelt.

Nem tett ezt a második félidőben, amikor nem sokkal Carlos Bacca parádés találata (2–1) után kiállította Manuel Locatellit.

Ezzel el is dőlt gyakorlatilag a mérkőzés, legalábbis ezt hitték a hazaiak, lévén elpazarolta helyzeteit a Juventus (ebben Mario Mandzukic járt az élen), és erre majdnem ráfázott a hajrában, ám a Milan által frissiben igazolt, csereként beállt Gerard Deulofeu nem tudott közelről túljárni Neto kapus eszén.

De így is veretlen maradt odahaza a Juventus, immáron a 40. alkalommal.

Nyert a Juve, majdnem ismét meglepetést okozott a jóval gyengébb erőkből álló Milan.

93. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

93. perc Mandukic kapura tör, de ketten is összezárnak előtte, szerelik. Zapata mentett hatalmasat, becsúszva, a 16-oson belül. Tanár úr.

91. perc Honda Keiszuke be, Bertolacci be.

Három perc a ráadás.

88. perc A sértett a léc fölé lő.

87. perc
Bertolacci elkaszálja a 16-os előtt Pjanicot.

85. perc Majdnem itt a büntetés
, de Deulofeu balra kisodródva hiába lő kapura, öt méterről, Neto bal kezével védeni tud. Bertolacci adott remek passzt a spanyolnak.

83. perc DONNA! Kikapja a bal felső elől Pjanic tízméteres lövését, Cuadrado beadását követően, a szöglet után Khedira gyertyát lő az ötösön.

80. perc Bacca le, Gerard Deulofeu be. Avatás.

79. perc
Pjanic legurítását Higuaín jobbal 18-ról a bal felső sarok mellé nyesi.

77. perc Úgymond meccslabda? Mandzukic elhibázza ezt is, Khedira bal oldali beadása után kecsegtető helyzetből az ötösön álló Alex Sandróba lő tíz méterről, jobbal.

74. perc Higuaín szerel a 16-oson belül, kontra indul, Cristián Zapata fellöki. Sárga.

72. perc Luca Antonelli pedig Cuadradót röpteti meg, ez is sárga, ez is jogos.

71. perc Alex Sandro máris a sárgás listán, felrúgta ballal Susót.

Lett volna háború egy Kucka-gól után...

70. perc NAGY VÉDÉS! Bonaventura legurítását jobbal kapura bombázza Kucka, 24-ről, Neto balra elvetődve véd azonban.

69. perc Leonardo Bonucci odalép Baccának, sárga.

67. perc Dybala még nem heverte ki a rúgást, Alex Sandro váltja.

64. perc Mario Pasalic be, Abate le.

60. perc MI MARADT KI! Cuadrado jobb oldali beadását az ötösről a bal sarok mellé fejeli ismét Mandzukic. Leginkább az előtte felugró Higuaín zavarta.

60. perc Dybala lőhetne 20-ról, de passzol jobbra, Cuadrado elvariálja.

57. perc Mandzukic balról Higuaín elé fejel, ám ment Antonelli, a Pjanic-szögletet az ötös elől már kapura fejeli a horvát, de nem sokkal a bal alsó mellé talál!

Az eset után kitört egy kis dulakodás is, de ezekért a cselekedetekért nem járt lap. Bonucci, Pjanic és Bacca talán érdemelt volna egy sárgát. Főkolomposok.

54. perc ÉS ITT A PIROS IS! Manuel Locatelli méterekről, hátulról odacsúszik Dybalának, villan a második sárga után a piros is. Jogos. Abszolúte.

52. perc EZ MÁR BENT VAN, ITT A SZÉPÍTÉS! Bertolacci elől elpiszkálja a labdát a 16-os előtt Khedira, CARLOS BACCA jobbal, kapásból a jobb sarokba vágja 15-ről a kipattanót. Félmagasan, ollózó mozdulattal: 2–1!

49. perc Donnarumma csodásat repül Cuadrado jobb oldali beadására, Suso ellöki a 16-os előtt Pjanicot. Szabadrúgás. 23-ról, kissé balról, a beadás az ötösön Higuaín helyett Antonellié.

46. PERC FOLYTATJUK!

Csere nincs.

Dybala legutóbbi 7 hazai meccsén 6 gólt szerzett.

45. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Mario Mandzukic kap sárgát, felrúgta becsúszva Kuckát. A szabadrúgást menti az ötösön Asamoah, Bacca kapura ollózza azonban a labdát, Bonucci meg blokkol. Korner, veszélytelen.

Visszaállt a Juve, a Milan-támadásokra azonban hiába vár, Higuaín csupa rossz passzt kap.

36. perc Kucka kiáll?
Nagyot lök Mandzukicon. Piros lesz? Megússza a Milan, nincs újabb sárga a középpályásnak.

33. perc Manuel Locatelli beadását kifejeli Rugani, Cadrado kontrázna, a védő felrúgja gyorsan. Sárga.

30. perc Miralem Pjaninc kap sárgát, megröpteti a középpályán Susót.

30. perc
Asamoah újabb remek passza, de Antonelli belép Dybala elé.

29. perc
Majdnem alakul a kiütés, Higuaín 15 méteres lövését kikapja a jobb alsó elől Donnarumma, Khedira a jobb sarokba vágja a kipattanót, de lesről. Jogos.

24. perc Dybala véletlenül összekoccintja Kucka térdét, ápolás. Fagyasztás. Jégkucka...

Juvésként első kanadai pontja.

Pjanic is szeret a Milan ellen futballozni, 11 meccsen 2 gól és 5 assziszt a milánóiak ellen a mérlege.

21. PERC BENT VAN EZ IS! MIRALEM PJANIC jobbal 22-ről a jobb felsőbe teker, Donnarumma nem foghatta, hiába repült. A sorfal fölött elszállt a labda: 2–0!

20. perc Juraj Kucka ellöki a 16-os bal sarka előtt a lendületet vevő Asamoah-t.

16. perc
Zapata most figyel Asamoah bal oldali beadására, kifejeli a labdát, Asamoah újra bead (Abate alszik), ezt meg Cuadrado elől gyönyörű mozdulattal halássza el Antonelli, a támadó keresi a labdát az ötösön, aminek számításai szerint előtte kellett volna lenni.

15. perc Mandzukic megindul a balon, de les. Pontosabban lesre hivatkozva szabadrúgás.

Donnarumma a legtöbb profi meccset a Juve ellen vívta, ez a hatodik. Kétszer nyertek, háromszor kikaptak, átlagban egy gólt kapott meccsenként. Az mondjuk már meg is van.

Dybala 8. meccsét vívja a Milan ellen, ez 4. gólja. Assziszt nincs. Palermóiként és juvésként is két-két gólt vágott eddig.

10. PERC VEZET A JUVE! Zapata nem elég kipihent, Asamoah bal oldali, ballábas beadását csak nézi, Cuadrado a 16-os elől gyönyörűen pattintja a labdát PAULO DYBALA elé, aki jobbal 14-ről irgalmatlan erővel kilövi a jobb alsót. Jobbal: 1˜–0!

Zapata kipihent az idényben, egy kupameccset játszott csak.

7. perc
Szabadrúgás a Milannak, Zapata elől menti a Bertolacci-ívelést Bonucci. Asamoah kontrázik a balon, de visszaér Zapata.

2. perc
Cuadrado lő kapura 28-ról, Romagnoli blokkol, Donnarumma takarít.

A bajnokságban pedig ő a király, kapura lövései 31.11 százaléka gól.

2. perc Higuaín távoli lövése nem az igazi.

1. perc A Milan gyorsan eladja a labdát.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fekete-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta feketében.

Visszatérve Evrára: tudta, hogy a francia szerepelt a legtöbb (5) BEK/BL-döntőben a nagy Paolo Maldini (6) után?

Esély: a két csapat legutóbbi három kupameccse mind hosszabbítás után dőlt el.

Tavasszal a Juve behúzta a hazai kupát, de a Szuperkupában nemrégiben kellemetlen tockost kapott a milánóiaktól.

A két csapat 24-szer találkozott egymással a hazai kupában, a Juve 9-szer nyert, a Milan eggyel kevesebbszer.

Egymás elleni mérkőzések a közelmúltból, jegyzőkönyvekkel ITT!

Egy kis örökmérleg: 181 találkozó, 67 torinói és 49 milánói sikerrel, 247, ill. 226 rúgott góllal.