Legyőzte a Fiorentinát, Olasz Kupa-elődöntős az Inter

H. D.H. D.
2020.01.29. 20:35
Legyőzte a Fiorentinát, Olasz Kupa-elődöntős az Inter (Fotó: AFP)
A labdarúgó Olasz Kupa negyedik negyeddöntőjében az Inter hazai pályán 2–1-re legyőzte a Fiorentinát, így továbbjutott az elődöntőbe, ahol majd a Napolival találkozik.

LABDARÚGÓ OLASZ KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Inter–Fiorentina 2–1 (Candreva 44., Barella 67., ill. M. Cáceres 60.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A négyből három hely már korábban elkelt, az utolsó nyitott kérdés az volt, hogy az Inter vagy a Fiorentina jut be az Olasz Kupa elődöntőjébe. A San Siróban meglehetősen eseménytelenül kezdődött a mérkőzés, az első 40 percben mindössze egy kaput eltaláló lövést jegyezhettünk fel – igaz, Matías Vecino erőtlen kísérlete után sem kellett Pietro Terraccianónak nagy védést bemutatnia.

Az első félidő hajrájában derült égből villámcsapásként megtört a gólcsend: egy ügyes hazai összjáték végén kisebb zavar alakult ki a vendégeknél, így a tizenhatoson belül az őrzőjét megelőző Lautaro Martínez elpöckölte a labdát a kapus előtt, majd a szemfülesAntonioCandreva az üres kapuba passzolt.1–0

Candreva gólja

A fordulás után sebességet váltott az Inter, amely óriási elánnal kezdte el rohamozni a Fiorentina kapuját. Elsősorban Lautaro Martínez volt aktív, de Alexis Sánchez is többször próbálkozott, a kaput azonban megint csak elvétve találták el. Nem sokkal később Ashley Young beadása után Matías Vecino jó ütemben emelkedett, majd fejjel a bal alsót vette célba, Terracciano azonban odaért és szögletre nyomta a labdát.

A kihagyott Inter-helyzeteknek hamar meglett a következménye, a 60. percben egyenlített a Fiorentina: Erick Pulgar jobb oldali szöglete után a középen érkező Martín Cáceres a jobb alsó sarokba fejelte a labdát.1–1

Cáceres gólja

Ezt követően Antonio Conte két frissen szerződtetett játékosát, Christian Eriksent, majd Victor Mosest is pályára küldte – igaz, a két csere között egy meglehetősen fontos esemény történt: az Inter visszavette a vezetést. A 67. percben gy jobb oldali beadás után Nikola Milenkovics röviden és középrefejelte a labdát, amelyetNicolo Barella kapásból a jobb alsó sarokba bombázott.2–1

Barella gólja

A hajrában nem igazán tudta Samir Handanovic kapuját veszélyeztetni a vendégcsapat, s újabb gól sem született már, így az Inter 2–1-re nyert, és továbbjutott az elődöntőbe, ahol majd a Napolival találkozik.