Olasz Kupa: a Fiorentinát legyőző Lazio az első elődöntős

2017.12.26. 22:56
A szombaton a Crotone ellen is betaláló Senad Lulic döntötte el a Fiorentina elleni meccset (
A labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjének első párharcában a Lazio otthon Senad Lulic góljával 1–0-ra legyőzte a Fiorentinát.

A Fiorentina a legutóbbi hét mérkőzésén veretlen maradt a mai összecsapás előtt, de ebből négyszer is ikszelt, míg a legutóbbi három fellépésén 11 gólt szerző Lazio ezen a három találkozón maradt épp veretlen.

A mostani meccset a Lazio kezdte jobban, az 5. percben Milinkovics-Szavics szöktetése után Lulic húzta vissza szépen a labdát, majd tekert a hosszú alsóba (1–0).

A meccs egyetlen gólja

A római csapat pihentetni kívánta Immobilét, de Caicedo sérülése miatt a 26. percben mégiscsak beállni kényszerült a bajnokságban 16 gólt szerző támadó, a félidő pedig a hazaiak fölényéről szólt.

A fordulást követően éledezett a Fiorentina, amely a 65. percben közel került az egyenlítéshez, de Chiesa bal alsó sarokra tartó tekerését Strakosha szögletre ütötte.

Újabb gól nem esett, a Lazio 1–0-ra nyert, és bejutott az elődöntőbe, ahol a Milan–Inter derbi győztese lesz a gárda ellenfele.