Megállt az 50 előtt az „Öreg Hölgy”, megverte az Inter

2012.11.03. 20:30
Szombat este rendezték a 219. Derby d'Italiát, amelyen a vendég Inter a 3–1-es győzelmével véget vetett a Juventus 49 mérkőzés óta húzódó veretlenségi sorozatának.

Diego Milito főhős lett a Derby d'Italián (Fotó: Reuters)

„Semmiképp sem írnék alá előre egy döntetlent: mi az Inter vagyunk, és soha nem léphetünk pályára úgy, hogy nem nyerni akarunk” – mondta a 219. Derby d'Italia, azaz Juventus–Inter találkozó előtt a vendégek fiatal mestere, Andrea Stramaccioni.

Vidal öröme korai volt…

Pedig ő aztán tudhatja, milyen kemény ellenfél a Juventus: bár egyetlen Derby d'Italiára sem készítette fel még csapatát, de az előző után került az Inter-kispadra az akkor visszavonhatatlanul megbukott Claudio Ranieri helyett.

Nos, Stramaccioni nem viccelt, így a Rodrigo Palacio, Diego Milito, Antonio Cassano támadótrióval küldte pályára csapatát – amely már a 19. másodpercben gólt kapott: Kwadwo Asamoah ugrott ki a leshatáron túlról, középre adását ARTURO VIDAL két lépésről a hálóba pofozta. Vidal a topligák idei leggyorsabb találatát szerezte.

VILLÁMKEZDÉS JUVE-MÓDRA

Az interes védők egy része lest reklamált, de hiába volt igazuk, jobban is figyelhettek volna – akár csak pár perc múlva, amikor Andrea Pirlo kétszer is nagy labdát adott Claudio Marchisiónak, ám a középpályás mindkét ziccerét kihagyta. A vendégvédők mindannyiszor legalább akkorát hibáztak, mint a gólnál a játékvezető, Paolo Tagliavento, de természetesen ez nem mentség semmire.

Kiegyenlített küzdelem

Ezt követően ijedtében elkezdett futballozni az Inter is, két szép középtávoli lövéssel még veszélyeztették is a Juve-kaput a vendégek, a mezőnyben pedig sokszor fölénybe kerültek. Ezen pedig a Juventus gondolkodott el, és visszább vett a lendületből, emiatt aztán néha unalmas mezőnyjátékba fulladtak a percek.

A 34. percben tovább csökkent az Inter-táborban Tagliavento már amúgy is csak elektronmikroszkóppal mérhető népszerűsége, amikor a sárga lappal már rendelkező Stephane Lichtsteiner elkövetett egy kisebbfajta ámokfutást, de megúszta piros nélkül. Sokatmondó, hogy két perc múlva lekapta Lichtsteinert a pályáról Angelo Alessio, Martín Cácerest küldve be helyette.

Az első félidő végét megnyomta a Juventus, és egy amatőr interes védelmi hiba után Vidal duplázhatott volna, de Samir Handanovic újabb bravúrt mutatott be. A fordulás után az Inter kezdett jobban, Palacio kétszer is helyzetbe került, de mindkétszer rosszul célzott, majd Nagatomo Juto is kihagyott egy ziccert. Az 58. percben aztán egyenlített az Inter: Tagliavento meglepő módon befújt egy büntetőt, amelyet DIEGO MILITO váltott gólra.

EGYENLŐ, SOK SZEMPONTBÓL

Az egyenlítés után hatalmas adok-kapok tört ki a pályán és mellette (az egyik partjelző egy fekete műanyag csomagot kapott a nyakába), ettől lecsökkent a rangadó élvezeti értéke. Az izgalmas hajráról viszont a csereként beállt Fredy Guarín és DIEGO MILITO gondoskodott: előbbi kapura lövését Gianluigi Buffon utóbbi elé tessékelte, közelről pedig nem hibázott az argentin támadó.

A végén az igen agilis Nagatomo Juto a szó szoros értelmében kiharcolt egy gólpasszt magának, és egy gólt RODRIGO PALACIÓNAK, de ez már csak arra volt jó, hogy még szomorúbbak legyenek a „zebrák”. A Juventus megállt 49-nél pazar szériájában – nagy riválisa pedig hatalmas önbizalmat nyerhet bravúros torinói győzelméből.

VEZET AZ INTER!

INNEN MÁR NEM VOLT VISSZAÚT A JUVÉNEK

SOROZATGYILKOSOK

Az Internazionale több nagy szériát is megszakított a Juventus elleni Derby d'Italián aratott 3–1-es győzelmével.

A Juventus 49 veretlen mérkőzés után maradt alul, a bajnoki címvédő torinóiak 2011. május 15., a Parma elleni vereség óta nem hajoltak meg a Serie A-ban rivális előtt. Először kapott ki saját arénájában a Juve, egyben 2011. március 5. (Juventus–Milan 0–1) óta először maradt alul hazai pályán a Serie A-ban (29 mérkőzés). Az Inter 2003 óta most szerzett először kettőnél több gólt nagy riválisa otthonában, és immár hetes győzelmi szériát tud felmutatni. Vajon újabb nagy sorozat kezdődik?

Andrea Pirlo, a Juventus játékmestere 2010. október 30. óta először volt tagja olasz bajnokin vesztes csapatnak. Az ő sorozata 54 mérkőzés (37 győzelem, 17 döntetlen) után szakadt meg.

Nem mellékesen Diego Milito második gólja a 880. argentin találat volt a Serie A-ban, ezzel az argentin légiósok megelőzték a 879-nél tartó brazilokat – Palacio pedig a 881.-et is megszerezte a lefújás előtt.

Kérdezhetik, hogy mely csapat vette át a Juventustól a stafétabotot, mint a világfutball legnagyobb veretlenségi szériájában menetelő gárdája – nos, a válasz a Kongói DK-beli Mazembe, mely 46 meccsnél jár.

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ
JUVENTUS–INTERNAZIONALE 1–3
Torinó, Juventus Arena, 42 ezer néző. Vezette: Tagliavento
JUVENTUS: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner (M. Cáceres, 38., Quagliarella 78.), Vidal, Pirlo, Marchisio, K. Asamoah – Vucsinics (Bendtner, a szünetben), Giovinco. Megbízott edző: Angelo Alessio
A kispadon: Storari (k.), Lúcio, Pogba, De Ceglie, Padoin, Giaccherini, Matri, M. Isla, Marrone
INTERNAZIONALE: S. Handanovic – Juan Jesus, Samuel, Ranocchia – J. Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo – Palacio – Cassano (Guarín, 70.), D. Milito (Mudingayi, 80.). Vezetőedző: Andrea Stramaccioni
A kispadon: Castellazzi (k.), Belec (k.), Ma. Silvestre, R. Álvarez, Á. Pereira, Mbaye, Duncan, Livaja
Gólszerző: Vidal (1.), ill. D. Milito (69. – 11-esből, 75.), Palacio (90.)