Felkészülés: a Napoli háromgólos sikerrel ünnepelt

2016.08.01. 23:46
A fennállása 90. évfordulóját ünneplő Napoli 3–0-ra legyőzte felkészülési mérkőzésen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) szereplő Nice-t.

A nápolyiak már a meccs előtt is ünnepeltek, hiszen a klub bejelentette, hogy a Juventushoz távozó Gonzalo Higuaín (egyik?) utódjának megszerezte az Ajax lengyel válogatott támadóját, Arkadiusz Miliket.

A hangulat aztán gyorsan még tovább fokozódott, az együttes már a 9. percben előnyhöz jutott: egy bal oldali szabadrúgás után Kalidou Koulibaly fejelt a kapuba (1–0).

Az első félidő derekához érve pedig villámgyorsan lerendezte a meccset a Serie A ezüstérmese: előbb Mertens lőtte ki 18 méterről a jobb alsót, majd Koulibaly csatárokat megszégyenítő módon „lesipuskázott" közelről – már a 27. percre kialakítva a 3–0-s végeredményt.az Ajax lengyel válogatott támadóját, Arkadiusz Miliket.