Balotelli beállt és pontot mentett a Parma ellen

2010.02.10. 22:51
Balotelli jött, látott, betalált (Fotó: Action Images)
Pontosztozkodással ért véget a Parma és az Internazionale találkozója az olasz labdarúgó-élvonal 22. fordulójából elmaradt mérkőzésen. Az 1–1-es iksz azt jelenti, hogy az Inter kilenc pontra növelte előnyét az AS Romával és tizenegyre az AC Milannal szemben.

Nyolcpontos, kényelmes(nek tűnő) előnnyel várhatta az Internazionale elmaradt mérkőzése pótlását: a milánóiak még jobban eltűnhettek üldözőik látóköréből egy parmai győzelemmel.

Az első félidőt ennek megfelelően irányította is az Inter a Tardiniben, Pandev már a 2. percben megtornáztatta Mirantét, majd Materazzi veszélyeztetett fejjel.

Igazán nagy ziccer nem alakult ki, bár Diego Militónak és (szabadrúgásból) Lúciónak is volt lehetősége, a hazaiak közül pedig Valerij Bozsinov volt a legagilisabb – a hálók viszont nem zörrentek meg.

Nem úgy a második félidő elején: az 54. percben egy bal oldali Parma-szögletet Zaccardo küldött kapura, Júlio César csak kitolni tudta a labdát, amit Bozsinov közvetlen közelről az üres kapuba lőtt (1–0).

José Mourinho kettős cserével reagált, lehozta Thiago Mottát és Iván Córdobát, behozta Balotellit és Santont. Azonnali eredménnyel: egy Inter-szögletnél a Parma védelme nem tudott felszabadítani, Lúcio Balotelli elé terelte a labdát, a fiatal csatár pedig a bal alsóba gurított (1–1).

A Parma a 65. percben kis híján megint megszerezte a vezetést, de a jobb szélen elsprintelő Biabiany lövésénél jól zárta a szöget Júlio César. Bozsinov és Eto'o is lejött (előbbit Paloschi, utóbbit a két hete még a Parmában játszó McDonald Mariga váltotta), majd Mariga egy átlövéssel kis híján be is talált volt klubjának.

A 72. percben Valiani Lúcio megrúgásával kiérdemelte második sárga lapját, ennek úgy megörült az Inter, hogy kis híján gólt kapott a kontrából – végül Mariga mentett a támadók elől.

Az Interben nem maradt erő és ötlet, hogy megszerezze a második gólt, ráadásul a Parma-kontrák sem voltak veszélytelenek. A vendégek utolsó lehetőségét Maicon küldte az égbe – a döntetlen igazságosnak minősíthető. Az Inter persze így sem lehet elégedetlen, újabb egy ponttal növelte az elejét a tabella élén.

PARMA–INTER 1–1