Az Inter „öregesen” ikszelt a Torinóval

2013.01.27. 22:43
Meggiorini két gólt szerzett, és a hajrában majdnem harmadszor is betalált (Fotó: Reuters)
Az Inter 2–2-es döntetlent játszott a Torinóval hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A milánóiak két gólját két rutinos futballista szerezte: Cristian Chivu szabadrúgásból volt eredményes, Esteban Cambiasso pedig Javier Zanetti kiváló passzából talált be.

Az Inter számára kiválóan kezdődött a mérkőzés, hiszen Cristian Chivu már az ötödik percben megszerezte a vezetést szabadrúgásból. Antonio Cassanóval szemben szabálytalankodtak a tizenhatos előterében, és a román futballista kiválóan tekerte a labdát a kapu bal oldalába. 1–0

A következő bő negyedórában eseménytelenül zajlott az összecsapás, ám a 23. percben egyenlített a Torino. A vendégek Fredy Guarín hatalmas hibáját használták ki, a kolumbiai saját tizenhatosa vonalánál elveszítette a labdát, és Riccardo Meggiorini ballal Samir Handanovic kapujába lőtt. 1–1

Az első félidőben nem született több találat, de még veszélyes helyzetet sem láthatott a Giuseppe Meazza Stadion közönsége.

Az 51. percben aztán a Torino átvette a vezetést! Alessio Cerci kiválóan vitte el a labdát a jobb oldalon, középre passzolt, és a védőjét megelőző Meggiorini a kapuba pöckölt. 1–2

A 61. percben Esteban Cambiasso majdnem egyenlített: Garganótól kapott nagyszerű labdát, de kapásból a kapu fölé lőtt a tizenhatos közepéről.

Javier Zanetti passzából azonban már eredményes volt öt perccel később. Az argentin csapatkapitány jó indítást kapott a jobb oldalon, majd egy kiváló csel után az alapvonalról keresztbe passzolta a labdát, és a hosszú oldalon érkező Cambiasso a kapuba lőtt. 2–2

A 70. percben kis híján visszavette a vezetést a Torino két csereként beálló játékos akciójából. Valter Birsa Rolando Bianchihoz passzolt, aki kapura lőtt, Handanovicnak vetődve kellett védenie, a labda így is a jobb kapufán csattant.

A hosszabbításban megint a vendégek veszélyeztettek: Meggiorini kísérletét Handanovic védte, így maradt a 2–2-es döntetlen a forduló záró meccsén.

1. Juventus 22 15 4 3 46–15 +31 49
2. Napoli 22 14 4 4 43–20 +23 46
3. Lazio 22 13 4 5 32–22 +10 43
4. Internazionale 22 12 4 6 35–25 +10 40
5. Milan 22 11 4 7 39–28 +11 37
6. Fiorentina 22 10 6 6 39–27 +12 36
7. Catania 22 10 5 7 31–28 +3 35
8. Roma 22 10 4 8 47–38 +9 34