Amíg kellett, védekezett, amint lehetett, gólt lőtt a Juve

2011.05.02. 22:59
Alex Del Piero (jobbra) köszönti a gólszerző Simone Pepét (Fotó: Reuters)
A 87. percben szerzett góllal a hajrában emberelőnyben játszó Juventus 1–0-ra győzött a Lazio vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

Helyzetéhez mérten a Juventus dicséretesen védekezett a játékot irányító Lazióval szemben, és amikor a hajrában váratlanul esélye nyílt a győzelem kivívására, képes volt élni vele – a kérdés már csak az, ugyanígy tesznek-e a „zebrák" a hátralévő három fordulóban is, és elcsípik-e a BL-be vezető, jelenleg éppen a római kékek által birtokolt negyedik helyet.

A hétfő esti mérkőzés első félidejében a Lazio támadott többet, de a legnagyobb lehetőség a Juventus előtt adódott a 33. percben – Alessandro Matri a kivetődő Néstor Muslerába lőtte a Stephan Lichtsteiner fejéről elépattanó labdát.

Ebben a játékrészben a rómaiak részéről Cristian Brocchi melléfejelt, Sergio Floccari lövését Gianluigi Buffon lábbal védte, míg a bal oldalról befelé cselező Mauro Zárate lövése a kapu fölé szállt.

A fordulást követően is a Lazio irányította a játékot, de akárcsak korábban, gólszerzési lehetőségből keveset alakított ki, és azokból egyet sem váltott gólra. A legnagyobb esélyt Brocchi szalasztotta el az 53. percben, amikor a jobbról középre lőtt labdát tíz méterről a léc fölé lőtte.

A 81. percben halvány esély csillant az addig jobbára védekező Juventus előtt: a megiramodó Felipe Melónak utána rúgó Cristian Daniel Ledesma megkapta a második sárga lapját. Az emberelőny birtokában a Juventus támadásba lendült, és próbálkozásai eredményre vezettek.

A 87. percben a jobbról keresztbe lőtt labdát Simone Pepe lekezelte, majd ballal nyolc méterről úgy lőtt a hosszú sarokba, hogy a labda irányt változtatott az egyik hazai játékos, Lionel Scaloni lábán. 0–1

A Bolognától három pont levonva.
Az idény végén az egymás elleni eredmény, addig a gólkülönbség rangsorol az azonos pontszámú csapatok között.