EJ: a bokszoló Nagy Tímea nem jutott a nyolc közé

2019.06.25. 18:55
Nagy Tímea kikapott lengyel ellenfelétől (Fotó: MTI)
Nagy Tímea nem jutott a női ökölvívók 75 kilogrammos kategóriájának negyeddöntőjébe, mivel kedden pontozással kikapott a lengyel Elzbieta Wójciktól a minszki Európai Játékokon.

A kétszeres világbajnoki bronzérmes debreceni középsúlyú párja és edzője, Salánki László nehéz, harcos összecsapásra számított, amiben nem is tévedett.

Az első menetben egyértelműen a lengyel volt a jobb, sokkal frissebbnek tűnt és többet ütött, ráadásul nemegyszer pontosan. A második menetben Nagy egyértelműen feljavult, felvette ellenfele ritmusát és szép kombinációkat ütött, riválisa pedig a menet második felére elfáradt, ezért egyre többet szabálytalankodott. A harmadik három percben már rendkívül sok szabálytalanság akasztotta meg a meccset, sok volt a fogás és a kapaszkodás, ráadásul Wójcik rengetegszer fordult ki. Folyamatos ökölvívás így nem alakulhatott ki, „cserébe” elkeseredett küzdelmet láthatott az Urucse Sportpalota közönsége.

A két sportoló teljesítménye közül a lengyel győzte meg a pontozókat, akik egyhangú döntéssel őt látták jobbnak (5:0).

„Mindent kiadtam magamból, sajnálom a vereséget" – mondta az MTI-nek szomorúan Nagy Tímea.

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítja: Lakner Gábor