Vizes vb: Az érem miatt hiányérzetem van – Märcz

Mint megírtuk, 10–7-re kikapott a horvátoktól a magyar férfi vízilabda-válogatott, így a 4. helyen zárta a kvangdzsui világbajnokságot. A mérkőzés után Märcz Tamás szövetségi kapitány arról beszélt, hogy maradt benne hiányérzet.

Vizes vb: férfi pólósaink is elveszítették a bronzmeccset

Negyedikként zárta a kvangdzsui vizes világbajnokságot a magyar férfi vízilabda-válogatott: a Märcz-csapat a bronzmérkőzésen 10–7-re kikapott Horvátországtól.

Férfi pólósaink is elveszítették a bronzmeccset a vizes vb-n

Kevés gólt és kemény védekezést hozó mérkőzésén kikapott a horvátoktól a magyar férfi vízilabda-válogatott, így a 4. helyen zárta a kvangdzsui világbajnokságot.

Vizes vb: egy góllal kikapott, így 4. a női pólóválogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 10–9-re kikapott Ausztráliától a bronzmérkőzésen, így a 4. helyen zárta a kvangdzsui vizes világbajnokságot.

A női pólóválogatott a negyedik helyen zárta a világbajnokságot

Vizes vb: a bronzéremért játszhat a férfi pólóválogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott 12–10-re kikapott Olaszországtól a kvangdzsui vizes világbajnokság előddöntőjében, így szombaton a Horvátország elleni bronzmérkőzésen lesz érdekelt.

Egynegyednyi kihagyás, elveszítette az elődöntőt a férfi pólóválogatott

Vizes vb: az amerikai női pólócsapat könnyedén jutott döntőbe

Elsőként a címvédő Egyesült Államok jutott be a kvangdzsui vizes világbajnokság női vízilabdatornájának döntőjébe, mivel az elődöntőben 7–2-re kiütötte az első félidőben gólképtelen Ausztráliát. Ezzel eldőlt, hogy a Magyarország–Spanyolország elődöntő győztese biztosan kijut a pontosan egy év múlva kezdődő olimpiára.

Vizes vb: ezzel a Vámos-góllal jutottunk az elődöntőbe – videó

Mint ismert, a magyar férfi vízilabda-válogatott végletekig kiélezett meccsen 10–9-re megverte Ausztráliát a kvangdzsui vizes világbajnokság negyeddöntőjében – Vámos Márton négy másodperccel a vége előtt szerezte meg a győztes találatot. Tekintse meg az erről készült videót!

Vizes vb: Vámos a végén döntött, elődöntőben a mieink

A magyar férfi vízilabda-válogatott végletekig kiélezett meccsen 10–9-re megverte Ausztráliát a kvangdzsui vizes világbajnokság negyeddöntőjében – Vámos Márton négy másodperccel a vége előtt szerezte meg a győztes találatot. A mieink az Olaszország–Görögország meccs győztesével találkoznak az elődöntőben.

Vámos az utolsó pillanatban döntött, elődöntős a férfi pólóválogatott

Hosszú Katinka sorozatban negyedszer világbajnok 200 vegyesen

Hosszú Katinka sorozatban negyedszer lett világbajnok 200 méter vegyesen! Háromszoros olimpiai bajnokunk a Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokságon sem talált legyőzőre, így Barcelona, Kazany és Budapest után ismét aranyérmes lett ebben a versenyszámban. Szabó Szebasztián 50 pillangón az ötödik helyen végzett, Kozma Dominik a hatodik legjobb idővel döntős 200 gyorson. Bohus Richárd 100 háton nem jutott be a fináléba.

Vizes vb: egygólos siker, elődöntős a női pólóválogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 7–6-ra legyőzte Olaszországot a dél-koreai vizes világbajnokság negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé, ahol az Eb-győztes Hollandiát búcsúztató Spanyolország vár rá.

Óriási küzdelemben elődöntősök női pólósaink a vizes vb-n

Vizes vb: a magyar csapat 7. lett a 4x100-as gyorsváltó döntőjében

A magyar csapat hetedik helyen végzett a dél-koreai vizes világbajnokság 4x100 méteres gyorsváltó döntőjében.

Késely Ajna új országos csúccsal negyedik lett 400 gyorson

Késely Ajna új magyar csúcsot úszva negyedik helyen zárt a dél-koreai vizes világbajnokság női 400 méteres gyorsúszásának döntőjében, csupán két századdal lemaradva a dobogóról. Kapás Boglárka ugyanitt a hatodik lett, Hosszú Katinka a női 200 vegyes elődöntőjében fölényesen a legjobb időt úszva döntős, Szabó Szebasztián 50 méter pillangón a hatodik legjobbként finalista. Adam Peaty újabb világcsúcsot állított fel, Ausztrália két aranyat szerzett vasárnap, Kína és az Egyesült Államok egyet-egyet.

Vizes vb: Peaty világcsúcsot döntött a 100 mell elődöntőjében

A dél-koreai vizes világbajnokságon Adam Peaty a férfi 100 méteres mell elődöntőjében világcsúcsot úszott 56.88-cal. Eddig 57.10 volt a rekord, azt tavaly Glasgow-ban szintén ő úszta.

Képek: ausztrál női csapat a masters-vb legkreatívabb gárdája?

A Budapesten zajló masters vizes világbajnokságon az ausztrál Pink Pointers International talán a legkülönlegesebb csapat. Az 50-55-60+-os kategóriában szereplő gárdának egyenpólója, kabalacápája és saját transzparense is van – számolt be róla a fina-budapest2017.com.

Videó: így lett az ország kedvence egy hét alatt Kozma Dominik

Kozma Dominik nevét egy életre megjegyezte mindenki Magyarországon a vizes világbajnokságon, ez szinte garantálható. Az óriási szívvel úszó sportoló ugyanis nemcsak a medencében alkotott maradandót, hanem a mikrofonok előtt is, és egy hét alatt belopta magát mindenki szívébe. Most az M4 Sport válogatta össze a legjobb beszólásait!

Vizes vb: „Cseh éremszerzése törvény, mint a Pitagorasz-tétel”

A vizes vb utolsó napján az úszók szövetségi kapitánya, Sós Csaba az M4 Sportnak értékelte a magyar sportolók teljesítményét. A szakember elmondta, mennyire jöttek be a várakozásai, szót ejtett a legjobban teljesítőkről, és a rá jellemző poénos szófordulatok sem maradtak el.