?>
Videó: első BL-gólját lőtte, taxival távozott a Camp Nouból

Az FC Barcelona játékosa, Pedri számára nem akármilyen este volt a keddi: a 17 éves játékos ötödik meccsén megszerezte első gólját klubcsapatában, ami értelemszerűen az első Bajnokok Ligája-gólja is volt. A LaSexta újságírója, Josep Soldado Gómez megörökítette, amint távozott a Camp Nouból – játékostársaival ellentétben nem saját autójával, hanem taxival jutott haza.

BL: így szerzett gólt a Fradi a Barcelona ellen – videó

Gólt szerzett a Ferencváros az FC Barcelona ellen a Camp Nouban! A zöld-fehérek a 70. percben kaptak büntetőt Gerard Piqué szabálytalan szerelése miatt, sőt, a katalánok védőjét ki is állították. A labda mögé Ihor Haratin állt, és magabiztosan értékesítette a tizenegyest!

BL: elképesztő, mit védett Dibusz a Barcelona ellen – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában az FC Barcelona 2–0-ra vezetett a Ferencváros ellen a szünetben, de könnyen lehetett volna akár háromgólos is a katalánok előnye. Dibusz Dénes azonban elképesztő reflexekkel védte Ansu Fati közeli löketét!

BL: Civic beragadt, Fati megduplázta az előnyt – videó

Nem sokkal a szünet előtt megduplázta az előnyét az FC Barcelona a Ferencváros elleni Bajnokok Ligája-csoportmeccsen: Eldar Civic beragadt, így Ansu Fati nem volt lesen, és bár a spanyol nem találta el igazán jól a labdát, az éppen így kötött ki védhetetlenül a bal alsóban.

BL: ezért kapott a Barcelona büntetőt a Fradi ellen – videó

A 27. percig kellett várni az első gólra az FC Barcelona–Ferencváros Bajnokok Ligája-mérkőzésen, és a találatot sajnos a hazaiak szerezték: Lionel Messi értékesítette a büntetőt, amelyet a játékvezető azért ítélt meg, mert szerinte Adnan Kovacevic szabálytalanul szerelt a tizenhatoson belül. Íme, az eset!

BL: így utaztunk 2000 kilométert 2 nap alatt a Barca–Fradiért – videó

A Nemzeti Sport csapata az Origo és a Magyar Nemzet tudósítójával együtt indult el mikrobusszal vasárnap hajnali 5-kor kétnapos túrájára Barcelonába, a cél természetesen a Ferencváros Bajnokok Ligája-csoportmérkőzése. Hétfő délután meg is érkeztünk – az NSO Tv videójában most megnézheti, hogyan telt a csaknem 2000 kilométeres utunk Szlovénián, Olaszországon és Franciaországon keresztül.

BL: „Számomra a Ferencváros elleni meccs fontosabb, mint az el Clásico”

Az NSO Tv stábja megérkezett Barcelonába, ahol kedd este a Ferencváros 25 év után Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést vív. Kameránkkal vetettünk néhány pillantást a meccs helyszínére, az alaposan körbezárt Camp Noura, és még egy helyi katalán szurkolóval is beszélgettünk, aki jobban várja a keddi találkozót, mint a hét végi, Real Madrid elleni rangadót.

Videó: elképesztő salakpályás pontok – Fucsovics is a listán

Az ATP Tour közösségi oldalán tett közzé egy videót, amelyben a legszebb salakpályán játszott teniszpontokat gyűjtötte össze. A 10 labdamenetet tartalmazó listán a jelenlegi legjobb magyar férfi játékos, Fucsovics Márton neve is fellelhető a hatodik helyen.

Videó: Djokovics felbukkant, teniszleckét adott Belgrádban

Nem mindennapi élményben volt része néhány teniszező gyermeknek a minap Belgrádban: egyszer csak felbukkant a kutyáját arrafelé sétáltató Novak Djokovics, és teniszleckét adott a lelkes fiataloknak.

Videó: hatalmas bomba a 94. percben, ezzel egyenlített a WHU

Aki megnézte a Tottenham–West Ham United angol bajnoki mérkőzés utolsó 15 percét, vélhetően gyakran ugrált fel a kanapéról, ugyanis hiába vezetett 3–0-ra több mint 70 percig a Spurs, a 82. és a 94. perc között esett három góllal egyenlítettek a kelet-londoniak. Az egyenlítő találat ráadásul egy hatalmas bombagól formájában érkezett, Manuel Lanzini a 94. percben pókhálózta ki a bal felső sarkot.

Videó: Götzének szűk 9 perc kellett az első PSV-s góljához

Alig kezdődött el Mario Götze első tétmérkőzése a PSV mezében, máris betalált a német játékos. A kilencedik percben a Zwolle védelme hozta össze a lehetőséget a világbajnok futballistának, aki szemfülesen lecsapott a labdára, és a kapust kicselezve értékesítette a ziccert.

Videó: mosdóba menésért került bajba egy teniszező

Nem hétköznapi szóváltásba keveredett Ilja Ivaska a Szentpéterváron rendezett tenisztorna egyik mérkőzésén a játékvezetővel. A fehérorosz játékos az ápolási szünete során megkérte a székbírót, hogy hadd mehessen ki a mosdóba, mert az nagyon sürgős lenne. A problémák azonban csak ezek után következtek.

Videó: Zidane-csel a kapustól a kezdőkörnél, paksi gól a vége

A Paks Zalaegerszeg elleni mérkőzésén (3–1) a hazaiak utolsó találata eléggé szokatlan körülmények között született. Balogh Balázs vitte a labdát az egerszegi kapu felé, ám a vendégek kapusa, Demjén Patrik csaknem a félpályáig kirohanva közbelépett. Utána meghúzott egy Zidane-cselt, ez azonban már túl soknak bizonyult – Hahn János elvette tőle a labdát, és az üres kapuba lőtt, megszerezve saját második gólját.

Légiósok: szabadrúgás, akció, szöglet – Szoboszlai három gólpasszt adott

A három gólpasszt kiosztó Szoboszlai Dominik vezérletével a Red Bull Salzburg 3–0-ra legyőzte idegenben a hozzá hasonlóan élvonalbeli St. Pöltent a labdarúgó Osztrák Kupa második fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Videó: a védő azt sem tudta, mi történik, gyönyörű Werner-gól!

Egészen különlegesre sikeredett Timo Werner első bajnoki gólja a Chelsea-ben! A német támadó a Southampton ellen talált be, méghozzá úgy, hogy egy testcsellel gyönyörű kötényt osztott ki a vendégek védőjének, Jan Bednareknek! Ráadásul percekkel később a második találatát is megszerezte a csatár, és az sem volt csúnya…

Videó: aranyos felvétel, így várták haza Räikkönent a gyerekei

Akik csupán a versenyhétvégéken vagy a sajtóeseményeken látják Kimi Räikkönent, joggal gondolhatják, hogy 2007 világbajnoka nem véletlenül szolgált rá a „Jégember” becenévre. Az Alfa Romeo finn versenyzője általában meglehetősen szűkszavú válaszokkal intézi el az interjúkat, ezzel együtt többször is láthattunk már tőle kedves gesztusokat. Apaként pedig érthető módon távol állnak tőle a rideg reakciók: felesége, Minttu megörökítette, amint a 40 éves versenyző hazaérkezik az Eifel Nagydíjról – a gyerekek fogadtatását látni kell!

Videó: sarokkal is egy! Gnabry különleges gólja a hatodik

Sok mindent lehet mondani a Németország–Svájc Nemzetek Ligája-találkozóra, de azt nem, hogy unalmas lenne! Serge Gnabry a 60. percben már a meccs hatodik gólját (3–3) szerezte, ráadásul nem is akárhogy: sarokkal!

Videó: tökéletes emelés, csúnyán átverte Neuert a svájci

Nem akármilyen góllal duplázta meg előnyét a 26. percben Németország ellen a svájci labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligájában! Az Atalanta játékosa, Remo Freuler ugyanis tökéletesen mérte fel a helyzetet, és úgy emelte át Manuel Neuer felett a labdát, hogy esélye sem volt a németek ikonjának védeni!