Vb 2022: két góllal debütált a brazil, aki miatt törvényt is módosítottak Kínában

Bemutatkozott a kínai labdarúgó-válogatottban Elkeson, a brazil támadó lett így az első olyan játékos az ottani nemzeti csapatban, aki nemhogy nem az országban született, még vérségi alapon sem kötődik Kínához. Marcelo Lippi együttese – többek között a brazilból lett kínai csatár duplájával – 5–0-ra megverte idegenben a Maldív-szigeteket, az ázsiai régió 2022-es világbajnokságra selejtező sorozatának 2. körének nyitó fordulójában.

Az olasz futball nem halott, de a brutális pofonra szüksége volt

A svéd–olasz pótselejtező első mérkőzésén Ola Toivonen 30 másodperc után eltörte Leonardo Bonucci orrát. Ami ezt követte, az izgalmas volt, de szép nem: a végtelenül ideges hangulatú párharcot Svédország Jakob Johansson megpattanó, szerencsés lövésével nyerte meg. A négyszeres világbajnok Olaszország ötlettelen és sablonos futballal rukkolt ki, edzőjére, Gian Piero Venturára látványosan nagy volt a kabát, az eredmény a világbajnoki kvalifikáció elpuskázása – először 1958 óta. A 2018-as a harmadik vb lesz, amelyen nem szerepel a squadra azzurra. A súlyos kudarc irtózatosan fájdalmas az olasz futballnak, ám lehet, hogy jókor jött pofont kapott a calcio.

Vb 2018: Ventura nem mondott le, az olaszok megdöbbentek

Nem nyújtotta be lemondását közvetlenül az Olaszország–Svédország labdarúgó-világbajnoki pótselejtező (0–0, összesítésben 0–1) után Gian Piero Ventura, az olasz válogatott szövetségi kapitánya. Mindenki távozásának bejelentését várta, ám a szakvezető éjfélkor kezdődött sajtótájékoztatóján nem köszönt le tisztségéről. Olaszország 1958 óta először nem vívta ki a vb-kvalifikációt.

Vb 2018: „Mi a f...ért én?” – kérdezte De Rossi, mikor melegíteni küldték

Egészen különös jelenet játszódott le a 0–0-ra végződött Olaszország–Svédország labdarúgó-világbajnoki pótselejtező második félidejében. Az olasz válogatott szövetségi kapitánya, Gian Piero Ventura Daniele De Rossiért szalajtott, hogy kezdjen bemelegíteni. A De Rossihoz odalépő stábtag nem mindennapi választ kapott.

Azúrkék szégyen: 1958 után ismét nem jutott ki a vb-re az olasz válogatott

A svéd labdarúgó-válogatott kijutott a 2018-as, oroszországi világbajnokságra, mivel az egygólos hazai sikere után idegenben gól nélküli döntetlent játszott Olaszországgal. A négyszeres világbajnok 1958 óta először marad le a világbajnokságról, azt a tornát speciel Svédországban rendezték meg...

Marokkó: az afrikai vb-csapat, amely Európában készült

Az afrikai futball egyik pionírja visszatér a világbajnokságra: Marokkó húszévnyi szünet után szerepelhet ismét a legnagyobb seregszemlén. Az első, önálló CAF-selejtezősorozatból kijutó (1970) és az első, a vb kieséses szakaszába továbbjutó (1986) afrikai válogatott hosszú várakozás után mutathatja meg magát ismét a világbajnokságon, nagyon erős kerettel és a kispadon egy valódi afrikai edzőcsillaggal. Ráadásul a Vidad Casablanca (ha jobban tetszik, WAC) elhódította az afrikai Bajnokok Ligáját, amelyet 1999 óta nem nyert meg marokkói klub – az ország labdarúgása reneszánszát éli. Ez a reneszánsz azonban más, mint a korábbiak.

Lehet ennél lejjebb is: a vb-selejtező sötét jövőt ígér a válogatottnak

A magyar válogatott a realitásoknak megfelelően a harmadik helyen, ám a várakozásoktól messze elmaradó pontszámmal és játékkal zárta a 2018-as világbajnokság selejtezőit, melyek mélypontja az Andorra elleni idegenbeli kudarc volt. Csúcspontja meg… – hát, itt nehéz helyzetben lennénk, ha meg kellene jelölni bármit. A legkellemetlenebb az, hogy sokkal inkább a helyzet rosszabbodása, mint javulása következne logikusan a kialakult helyzetből.

Messiék felidéznek egy régi rémálmot: elbukhat-e Argentína a selejtezőkön?

A helyek negyede már gazdára talált a 2018-as labdarúgó-világbajnokságon: a házigazda Oroszország mellett Dél-Amerikából Brazília, Ázsiából Irán, Japán, Dél-Korea és Szaúd-Arábia, Európából Belgium, a CONCACAF-zónából Mexikó kvalifikálta magát a tornára. Az októberi selejtezőkkel véghajrájába fordul a sorozat – tekintsük át, mi a helyzet zónáról zónára!

Válogatott: gyorsan fogynak a jegyek a Feröer elleni meccsre

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) tájékoztatása szerint már tízezer jegy gazdára talált az utolsó hazai vb-selejtezőnkre, a Feröer elleni meccsre, valamint jól fogynak a Svájc elleni idegenbeli összecsapásra szóló belépők is.

Pótselejtezőn az olaszok? Argentína és Chile lemarad? Így állnak a vb-selejtezők!

Néhány hónap múlva befejeződnek a világbajnoki selejtezők, s egyelőre nyolc labdarúgó-válogatott kvalifikálta magát a 2018 júniusában kezdődő oroszországi viadalra. Nézzük, mi a helyzet a selejtezős zónákban!

Vb 2018: belga gála, ciprusi fordítás a H-csoportban

A 2018-as labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozata H-csoportjának 7. fordulójában az éllovas Belgium 9–0-ra elpáholta Gibraltár válogatottját, Ciprus kétgólos hátrányból nyert 3–2-re Bosznia-Hercegovina ellen, míg a harmadik meccsen Észtország Görögországban szerzett egy pontot gól nélküli mérkőzésen.

Válogatott: már kaphatóak a jegyek a magyar–lett vb-selejtezőre

Csütörtöktől a Szurkolói Klub tagjai, péntektől mindenki más számára megnyílik a jegyvásárlás lehetősége az augusztus 31-i Magyarország–Lettország világbajnoki selejtezőre (Groupama Aréna, 20.45). Kártya nélkül továbbra is mindenki kizárólag saját részre tud belépőt váltani.

Így jutottunk el Bordeaux-tól Andorráig: a Storck-éra gyengéi és a tátongó űr

A Nemzeti Sport Online-on az osztrákok elleni Eb-meccs mai évfordulójára eredetileg egy olyan elemzéssel készültünk volna, melyben megvizsgáljuk az elmúlt egy évet, azt, hogy tudott-e bármit profitálni a labdarúgásunk a sikeres Európa-bajnoki szereplésből. Az andorrai vereséggel azonban ez a kérdés végképp okafogyottá vált, ezért inkább azt nézzük meg, hogy jutottunk el idáig, milyen objektív, illetve szakmai okok vezettek el odáig, hogy pénteken kikaptunk a világranglistán 186. helyen álló Andorrától. Ezenkívül a magyar futball elmúlt egy évéről játékosügynököt, hazánkban dolgozó német edzőket és válogatott játékosokat is kérdeztünk (többségüket még az andorrai meccs előtt).

Válogatott: Málta, Feröer, Andorra – a legkínosabb szégyenfoltok

„Szégyen, gyalázat", „futballtörténelmi mélypont”, „története legkínosabb veresége". Nem fukarkodik a negatív jelzőkkel a magyar sajtó a futballválogatott Andorra elleni idegenbeli 1–0-s veresége után, ami érthető. Az európai miniállamok közül játszottunk már korábban döntetlent Liechtensteinnel, kaptunk ki Máltától, ám Andorránál egyértelműen kisebb „futballnemzet" gyakorlatilag nem maradt az öreg kontinensen – hacsak a svájci gárdisták alkalmanként összeálló vatikáni csapatát nem erőltetjük ide. Minik elleni kudarcösszegző.

Válogatott: 4 vereség szerzett gól nélkül – ilyen még nem volt

A magyar labdarúgó-válogatott péntek este története egyik legszégyenletesebb kudarcához ért Andorrában, mivel világbajnoki selejtezőn 1–0-s vereséget szenvedett a miniállam csapatától. Ez a negyedik mérkőzés egymás után, amelyen Bernd Storck válogatottja nem szerzett gólt – közel negyedszázada nem esett meg ilyen a nemzeti csapattal. Olyan meg még sosem, hogy a nemzeti tizenegy egymás után négy meccset veszítsen el nullára.

Storcknak lassan döntenie kell: a jövőépítésről szólhat a további vb-kvalifikáció

Portugália a lisszaboni világbajnoki selejtezőn simán, 3–0-ra legyőzte Magyarországot – az eredmény a két válogatott közti erőviszonyokat és a pályán látottakat is tökéletesen tükrözte. Bernd Storck kipróbált egy új felállást, a nemzeti csapat esélyei a második hely elérésére abszolút minimálisra csökkentek – nagy kérdés, ezek után a hátralevő kvalifikációs mérkőzések már inkább a (közel)jövő építéséről szólnak-e majd.

Guzmics hiánya tán még jobban is fájhat, mint Kleinheisleré

„Úgy érzem, nem az esélytelenek nyugalmával várhatjuk a meccset" – mondta Gyurcsó Ádám, a Pogon Szczecin válogatott szélsője a Nemzeti Sportnak adott interjúban. Persze esélyesnek sem lehet nyilvánítani a magyar válogatottat, hiszen egy nagyobb játékerejű, sztárokat felvonultató, nem mellesleg Európa-bajnok csapat otthonába látogatnak a mieink. Megnéztük, mire számíthatunk, és milyen tanulságai lehetnek a tavaly nyáron 3–3-ra végződő egymás elleni Eb-csoportmérkőzésnek.

Portugál–magyar: Az Eb-n nem kellett nyerniük, most viszont… – Santos

A védő Bruno Alves és Fernando Santos szövetségi kapitány is nehéz mérkőzésre számít a portugál labdarúgó-válogatott részéről a magyarok elleni szombati vb-selejtezőn.

Portugál–magyar: „Ellenfelünk pontokért jön, ott akar lenni a vébén”

Pizzi, a portugál válogatott – és a Benfica – középpályása tisztában van vele, hogy nem vehetik félvállról a magyar nemzeti tizenegyet.

Messiék bojkottálnak, albán invázió Szicíliában: jönnek megint a vb-selejtezők!

Végérvényesen kitavaszodott a válogatott futballban is: 2017 márciusában folytatódnak a világbajnoki selejtezők, melyek Európában féltávhoz érnek. Számunkra természetesen a legfontosabb találkozó a portugál–magyar, ám lesz még csemege bőven az étlapon.