Tenisz ob: Makk Péter a bajnok a férfiaknál

A férfi teniszezőknél Makk Péter nyerte vasárnap az országos bajnokságot, ezzel elhódította a Gulyás Istvánról elnevezett vándordíjat.

Tenisz: Oszaka az első tornáját nyerte Japánban

A japán Oszaka Naomi nyerte meg a 823 ezer dollár (247 millió forint) összdíjazású oszakai kemény pályás női tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben magabiztosan verte az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát.

Tenisz: McEnroe szerint óriási szükség van a Laver-kupára

Az amerikai legenda John McEnroe szerint Roger Federer és Rafael Nadal visszavonulása után is sokat tehet a sportágért, amint Rod Laver példája is mutatja.

Laver-kupa: Nadal egyesben nyert, majd párosban kikapott

A teniszezők Laver-kupájának második napján az amerikai John Isner szetthátrányból fordítva legyőzte a német Alexander Zverevet, de Roger Federer szintén fordítva megverte Nick Kyrgiost. A szombati harmadik mérkőzésen Rafael Nadal két, viszonylag sima szettben nyert Milos Raonic ellen, párosban viszont alulmaradt Sztefanosz Cicipasz oldalán a Nick Kyrgios, Jack Sock kettőssel szemben.

Tenisz: a két favorit francia kiesett Metzben, egy így is döntős

Az amerikai Sofia Kenin nyerte meg a kantoni női tenisztornát. A döntőben szetthátrányból győzte le a WTA-versenyen két év után ismét döntőt játszó Samantha Stosurt.

Tenisz: Nagy Adrienn először lett országos bajnok egyesben

A női teniszezőknél Nagy Adrienn nyerte szombaton az országos bajnokságot, ezzel elhódította a Körmöczy Zsuzsáról elnevezett vándordíjat.

Videó: micsoda sportemberek! Nadal és Federer segített a társnak

Meglehetősen rossz passzban volt Fabio Fognini a Jack Sock ellen vívott Laver-kupa-mérkőzés alatt. Az olasz játékos olyannyira szenvedett, hogy amikor leült, odalépett hozzá a két szupersztár, Rafael Nadal és Roger Federer – akik egyébként az európai csapatban Fognini csapattársai –, hogy néhány hasznos tanáccsal segítsenek neki.

Tenisz: Tsonga búcsúztatta Baszilasvilit Metzben

A francia Jo-Wilfried Tsonga búcsúztatta a második helyen kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvilit az 586 ezer euró (195 millió forint) összdíjazású metzi kemény pályás tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

Tenisz: Djokovics krumplit szedett Szerbiában – kép

A férfi teniszezők világranglistáját vezető Novak Djokovics a US Open negyeddöntőjét sérülés miatt feladta, ám úgy tűnik, annyira már meggyógyult a bal válla, hogy egy szerbiai településen, Brzecsében „be tudták fogni” krumplit szedni.

Egyre fontosabb – Federerrel és Nadallal kezdődik a Laver-kupa

Az ATP először levegőnek nézte a Laver-kupát, most már eltiltani sem mer az érdekében – Roger Federer rendezvényének harmadik felvonása következik.

Tenisz: kiesett Metzben az első helyen kiemelt Goffin

Az első helyen kiemelt David Goffin meglepetésre már a nyolcaddöntőben búcsúzni kényszerült az 586 ezer euró (195 millió forint) összdíjazású, metzi kemény pályás tenisztornán.

Tenisz: Fucsovics sérülés miatt feladta a Coric elleni meccset

A Szentpéterváron zajló, 1.2 millió dollár összdíjazású kemény pályás férfi tenisztorna 2. fordulójában a világranglista 66. helyén álló Fucsovics Márton ugyan sokáig remekül játszott a rangsor 15. helyén álló horvát Borna Coric ellen, a döntő szettben azonban 3:0-s hátrányánál sérülés miatt feladta a mérkőzést.

Tenisz: a második és a harmadik kiemelt is búcsúzott Oszakában

A második helyen kiemelt Kiki Bertens és a harmadikként rangsorolt Sloane Stephens is búcsúzott csütörtökön a 823 ezer dollár (247 millió forint) összdíjazású oszakai kemény pályás női tenisztornán.

Tenisz: Babos a tizenhat között búcsúzott Szöulban

Babos Tímea 1 óra 13 perc alatt 6:2, 6:3-as vereséget szenvedett a cseh Karolína Muchovától a 250 ezer dollár (74.8 millió forint) összdíjazású szöuli kemény pályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében, ezzel búcsúzott a versenytől.

Tenisz: Mallorcára költözik az antalyai férfitorna

Jövőre füves pályás férfi tenisztornának ad otthont Mallorca, ahol 2002-ben rendeztek legutóbb ATP-versenyt.

Tenisz: Fucsovics nehéz kezdés után legyőzte Vatutyint Szentpéterváron

A Szentpéterváron zajló, 1.2 millió dollár összdíjazású kemény pályás férfi tenisztorna 1. fordulójában a világranglista 66. helyén álló Fucsovics Márton a 197. helyen rangsorolt, selejtezőből érkező orosz Alekszej Vatutyin ellen egy nehéz első (7:5) és egy jóval könnyebb második játszma (6:1) után került a legjobb 16 közé.

Tenisz: idén már nem játszik többet a Roland Garros női döntőse

Csuklóműtétje miatt az idén már nem lép pályára Markéta Vondrousová, a francia nyílt teniszbajnokság döntőse. A cseh játékos közösségi oldalán jelentette be, hogy már át is esett az operáción, mivel a Roland Garros után folyamatosan gondok voltak a bal csuklójával.

Tenisz: Oszaka Naomi a nyolc közé jutott Oszakában

Az első helyen kiemelt Oszaka Naomi két szettben nyert szerdán, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé szülővárosában, Oszakában, a 823 ezer dollár (247 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán. Szöulban búcsúzott a hetedik kiemelt Margarita Gaszparjan.

Tenisz: Kantonban kiemeltek, Szentpéterváron olaszok estek ki

Mindkét hétfőn pályára lépett olasz versenyző búcsúzott a szentpétervári kemény pályás férfi tenisztornától: a szabadkártyás Jannik Sinner a hatodik helyen kiemelt kazah Mihail Kukuskintól, Stefano Travaglia pedig a hetedikként rangsorolt francia Adrian Mannarinótól kapott ki két játszmában.

Davis-kupa: Balázs Attila kiküzdötte, megnyertük az osztályozót

Balázs Attila két szettben legyőzte az ukrán Illja Marcsenkót, így a magyar csapat nyerte meg a Davis-kupa-osztályozót.