Aus. Open: Babos Tímeáék ismét bejutottak a fináléba!

Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán bejutott az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női párosversenyének döntőjébe, mivel az elődöntőben egy szorosabb és egy sima szettben legyőzte az amerikai Alison Riske, Jennifer Brady kettőst. A címvédő ellenfele a Stosur, Csang Suaj (ausztrál, kínai)–Strycová, Vondrousová (cseh) meccs győztese lesz.

Aus. Open: döbbenet, S. Williams 5:1-ről és 4 meccslabdáról bukott

Oszaka Naomi könnyedén jutott be az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női egyes versenyének elődöntőjébe, mivel a negyeddöntőben egy szorosabb és egy sima szettben megverte az ukrán Elina Szvitolinát.

Ez igen! Babosék magabiztosan jutottak be az Australian Open döntőjébe

Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán bejutott az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női párosversenyének döntőjébe, mivel az elődöntőben egy szorosabb és egy sima szettben legyőzte az amerikai Alison Riske, Jennifer Brady kettőst. A címvédő ellenfele a péntek 6 órakor kezdődő fináléban a Stosur, Csang Suaj (ausztrál, kínai)–Strycová, Vondrousová (cseh) meccs győztese lesz.

Aus. Open: tart a görög álom; Kvitová is a négy között

Roger Federer legyőzését követően a spanyol Roberto Bautista Agut ellen is nyert Sztefanosz Cicipasz, így a görög teniszező a legjobb négy között folytathatja az Ausztrál nemzetközi bajnokságon.

Aus. Open: Képesek vagyunk megnyerni a tornát – Babos és Fucsovics

Babos Tímea és Fucsovics Márton szerint képesek megnyerni a Melbourne-ben zajló Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság vegyes páros versenyét.

Aus. Open: ezért balhézott Carreno-Busta a székbíróval

Nem akármilyen mérkőzést vívott egymással a nyolcadik kiemelt, japán Nisikori Kei és a 23. helyen rangsorolt spanyol, Pablo Carreno Busta: az öt óra, öt percen át tartó, ötszettes mérkőzést a japán nyerte meg, úgy, hogy a döntő játszma rövidítésében 8–5-ös hátrányból jött vissza, és aratott 10–8-as győzelmet. Igaz, ehhez a székbíró, Thomas Sweeney közreműködése is szükséges volt – legalábbis a spanyol és szurkolói egész biztos így érezték a meccs után.

Tenisz: Kafelnyikov, Pierce és Li Na a Hírességek Csarnokában

Az orosz Jevgenyij Kafelnyikov, a francia Mary Pierce és a kínai Li Na nyer idén felvételt a teniszező Hírességek Csarnokába.

Aus. Open: a negyedik kiemelt három játszmában búcsúzott

Alexander Zverev megszorítani sem tudta Milos Raonicot az Australian Open nyolcaddöntőjében, a német játékos ütője bánta a gyenge teljesítményt.

Aus. Open: Babos Tímeáék már a negyeddöntőben párosban

A címvédő Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó magabiztosan győzte le a 13. kiemelt belga, svéd kettőst az ausztrál nyílt teniszbajnokság női párosversenyének harmadik fordulójában.

Aus. Open: Egy jobban teljesítő teniszezőtől kaptam ki – Federer

A címvédő Roger Federer már a nyolcaddöntőben kiesett az Australian Openen, és ugyan úgy véli, hogy jól játszott, csalódott a Sztefanosz Cicipasztól elszenvedett vereség miatt. Viszont két év kihagyás után visszatér a salakszezonra is.

Aus. Open: Cicipasznak egy brék is elég volt, Federer kiesett

Folytatódott a meglepetéssorozat az év első tenisz Grand Slam-tornáján: Frances Tiafoe és Danielle Collins továbbjutását követően a 14. helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz négy szettben legyőzte a címvédő Roger Federert.

Aus. Open: a születésnapján jutott tovább, úgy ünnepelt, mint LeBron James – videó

Mint arról beszámoltunk, az Australian Openen a születésnapos Frances Tiafoe meglepetésre négy szettben legyőzte a 20. kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot, és immár biztos, hogy ő lesz az egyetlen nem kiemelt teniszező a férfiaknál a legjobb nyolc között. A 21 éves amerikai nem akárhogy ünnepelte meg az óriási sikert, a pályán a kiváló kosárlabdázó, LeBron James örömtáncát másolta le.

Aus. Open: a meglepetésember vár Nadalra; Kerber kiesett

Az amerikai meglepetésemberek napja a mai az év első Grand Slam-tornáján, az Australian Openen, ugyanis a férfiaknál a 21 éves, születésnapos Frances Tiafoe négy szettben legyőzte a bolgár Grigor Dimitrovot, és immár biztos, hogy ő lesz az egyetlen nem kiemelt teniszező a legjobb nyolc között, ahol majd a Tomás Berdychet simán felülmúló, 2. helyen rangsorolt spanyol Rafael Nadal vár rá. A hölgyeknél a szintén nem kiemelt Daniele Collins két játszmában megverte a 2016-os bajnok német Angelique Kerbert (2.).

Videó: ki az a Federer? A biztonsági őr nem ismerte fel

„Roger Federer? Hát, persze, azt bárki mondhatja…” – gondolhatta magában az a biztonsági őr, aki úgy döntött, nem engedi be az ajtón a svájci legendát, mert nem volt a nyakában a belépője. Pedig azt hinné az ember, ha valaki hatszor megnyeri az Australian Opent, talán felismerik az arcát Ausztráliában… Az egyébként mindent elmond Federerről, hogy egy másodpercig nem problémázott, inkább csak csendben várt.

Csupasport: Andy Murray kerülte a konditermet

A brit teniszező néhány napja könnyek között jelentette be, hogy legfeljebb a wimbledoni tornáig folytatja. Érdemes felidézni, milyen edzésmunkával és étrenddel jutott fel a csúcsra.

Aus. Open: Federer még hibátlan, Nadal is továbbjutott

A címvédő svájci Roger Federer három játszmában nyert az amerikai Taylor Fritz ellen az ausztrál nyílt bajnokság harmadik fordulójában.

Videó: érdekli egy összeizzadt hajpánt? Két nő összeveszett rajta

Általánosságban mondhatjuk, hogy az illendőség jellemzi a teniszmérkőzéseken részt vevő közönséget, ám ha valamit, ezt biztosan nem mondhatjuk el a minap Arina Szabalenka és Katie Boulter Australian Open-mérkőzését megtekintő két hölgyről.

Aus. Open: Nadal adogatást sem veszítve jutott a 3. fordulóba

A második helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal továbbjutott az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság harmadik fordulójába, miután három szettben, 6:3, 6:2, 6:2-re legyőzte az ausztrál Matthew Ebdent.

Aus. Open: a címvédő Roger Federer megküzdött a 3. fordulóért

Az első és második játszmát rövidítésben, a harmadikat egyetlen brékkel húzta be Roger Federer a brit Daniel Evans ellen az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság második fordulójában.

Aus. Open: Fucsovicsék súlyos vereséget szenvedtek párosban

Fucsovics Márton és a román Marius Copil 50 perc alatt 6:3, 6:1-re kikaptak a Luke Bambridge, Jonny O'Mara brit duótól az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) páros versenyének első fordulójában.