Női tenisz: Stollár a taskenti főtáblán is győzött

A selejtezőben aratott két győzelme után a főtáblán is folytatta nagyszerű sorozatát Stollár Fanny a 250 ezer dollár összdíjazású taskenti, kemény pályás női tenisztornán.

Laver-kupa: Federer és Zverev egyéniben javított, ismét Európa nyert

Kétpontos előnnyel várta a teniszezők Laver-kupájának utolsó napját az európai csapat, amely a páros meccset ugyan elveszítette, a következő két egyénit viszont megnyerte, így megvédte a címét.

Tenisz: Babos két, Balázs három helyet rontott – ranglisták

Az osztrák Dominic Thiem egy helyet lépett előre, így a hetedik a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, miután vasárnap megnyerte az 1.1 millió euró (382 millió forint) összdíjazású szentpétervári tornát.

Tenisz: Babos új edzője elárulta, hogyan segítene

Babos Tímea újdonsült edzője szeretné, ha a soproni versenyző kiegyensúlyozottabban játszana egyesben, de ehhez nem szükséges elengednie a párost.

Tenisz ob: nem a Nagyok napja – Valkusz és Jani sikere

Valkusz Máté és Jani Réka nyerték a tenisz országos bajnokság egyéni küzdelmeit.

Tenisz: Fucsovics legyőzője és Nisikori sem jutott döntőbe

Gilles Simon és Matthias Bachinger játssza a finálét vasárnap a metzi kemény pályás férfi tenisztornán.

Tenisz: Wawrinka nem jutott döntőbe, Klizan és Thiem igen

Martin Klizan jutott be elsőként a döntőbe a szentpétervári kemény pályás férfi tenisztornán. A szlovák játékos a szombati első elődöntőben a svájci Stan Wawrinkát verte meg három szettben, 2 óra 19 perc alatt.

Tenisz: hazai győztest avattak a kantoni női versenyen

Hazai győztest avattak a 250 ezer dollár összdíjazású kantoni kemény pályás női tenisztornán, melynek szombati döntőjében Vang Csiang diadalmaskodott a kazah Julija Putyinceva fölött.

Tenisz: a friss US Open-győztes elődöntős a hazai versenyén

A harmadik helyen kiemelt japán Oszaka Naomi bejutott az elődöntőbe a tokiói kemény pályás női tenisztornán. A friss US Open-győztes játékos a legjobb nyolc között a nyolcadikként rangsorolt cseh Barbora Strycovánál bizonyult jobbnak két szettben, 1 óra 32 perc alatt.

Tenisz: a címvédő után Thiem is bejutott a negyeddöntőbe

A címvédő Damir Dzumhur bejutott a legjobb nyolc közé a szentpétervári keménypályás férfi tenisztornán. A 26 éves bosnyák játékos – aki tavaly pályafutása első ATP-torna-győzelmét aratta a viadalon – az argentin Guido Pellát múlta felül két szettben a csütörtöki nyolcaddöntőben.

Tenisz: Fucsovics, Cicipasz és Paire is kiesett Metzben

Fucsovics Márton két játszmában, 6:3, 6:2-re kikapott a moldovai Radu Albottól a franciaországi Metzben zajló kemény pályás tenisztorna második fordulójában. A második kiemelt Sztefanosz Cicipasz és a tavaly döntős Benoit Paire sem jutott negyeddöntőbe. A görög játékost a litván Ricardas Berankis, a hazai közönség előtt szereplő Paire-t a német Yannick Maden múlta felül, egyaránt három játszmában csütörtökön.

Tenisz: Babos Tímea horvát szakemberrel folytatja a munkát

A párosban Australian Open-győztes magyar teniszező, Babos Tímea a hivatalos honlapján jelentette be, hogy a jövőben Nick Horvat irányítja edzőként a pályafutását. A horvát szakember korábban Donna Vekiccsel és Borna Coriccsal is dolgozott együtt.

Tenisz: Fucsovics két szettben legyőzte a 6. kiemeltet Metzben

Fucsovics Márton két szettben legyőzte a francia Adrian Mannarinót a Metzben zajló kemény pályás tenisztorna első fordulójában.

Tenisz: Nadal Pekingben és Sanghajban sem indul

A Davis-kupa-elődöntő után az októberi pekingi és sanghaji tornától is visszalépett a férfi teniszezők világranglistáját vezető Rafael Nadal.

Tenisz: sima győzelemmel tért haza a US Open bajnoka

A friss US Open-bajnok Oszaka Naomi győzelemmel mutatkozott be a 800 ezer dollár (222 millió forint) összdíjazású tokiói kemény pályás női tenisztornán szerdán.

Tenisz: rekordszerződést köthetnek a US Open-győztessel

A friss US Open-győztes Oszaka Naomi amerikai sajtóhírek szerint évi 8.5 millió dolláros (mintegy 3 milliárd forintos) bevételt generáló szerződést köt az Adidasszal.

Tenisz: a szövetség elnöke reagált Fucsovicsék kritikáira

Szűcs Lajos, a Magyar Teniszszövetség elnöke a Magyar Időkben reagált Fucsovics Mártonék Facebook-posztjaira, és az elmúlt hetekben elhangzott vádakra.

Tenisz: nagy meglepetéssel indult a tokiói női torna

Az ötödik helyen kiemelt amerikai Sloane Stephens az első fordulóban búcsúzott a 800 ezer dollár (222 millió forint) összdíjazású tokiói kemény pályás női tenisztornán, miután kedden két szettben kikapott a horvát Donna Vekictől.

Tenisz: A korábban felvetett ellentmondások száma nem csökkent, sőt… – Fucsovics

Fucsovics Márton a hivatalos Facebook-oldalán újabb közleményt jelentetett meg a Magyar Teniszszövetséggel fennálló vitájával kapcsolatban. A világranglista 43. helyezettjének üzenetét tartalmi változtatás nélkül közöljük.

Tenisz: Sarapova három tornától is visszalépett, vége az évének

Ebben a naptári évben már nem versenyez Marija Sarapova ötszörös Grand Slam-győztes orosz női teniszező.