Tenisz: Fucsovics az első körben kiesett Marseille-ben

Fucsovics Márton két játszmában, 6:4, 7:5-re kikapott a kazah Alekszandr Bubliktól a marseille-i kemény pályás ATP 250-es férfi tenisztorna első fordulójában.

Tenisz: Clijsters visszatért és megszorongatta Muguruzát

Az Australian Open-döntős spanyol Garbine Muguruza két játszmában, 6:2, 7:6-ra felülmúlta a WTA Tourra hét és fél év után visszatérő, négyszeres Grand Slam-tornagyőztes belga Kim Clijsterst a dubai kemény pályás tenisztorna első fordulójában.

Tenisz: Balázs három helyet javított, Fucsovics hetet rontott

Balázs Attila három pozíciót javítva 106., Fucsovics Márton hét helyet rontva a 73. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelynek élén továbbra is Novak Djokovics áll. Babos Tímea egyesben két helyet rontva a 100. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján.

Tenisz: Kyle Edmund nyerte a New York-i torna döntőjét

A nyolcadik helyen kiemelt brit Kyle Edmund nyerte meg a New Yorkban rendezett kemény pályás férfi tenisztornát, a vasárnapi döntőben legyőzte az olasz Andreas Seppit. A 25 éves, dél-afrikai születésű Edmund 16 hónap után játszhatott újra finálét ATP-tornán, és pályafutása második trófeáját szerezte meg.

Tenisz: Balázs Attila kikapott, mégis főtáblás lett Rióban

Balázs Attila vereséget szenvedett a Rio de Janeiróban zajló salakpályás férfi tenisztorna selejtezőjének második fordulójában vasárnap, de szerencsés vesztesként ott lesz a főtáblán.

Tenisz: Bertens és Monfils is megvédte címét, 10. tornáját nyerve

A francia Gaël Monfils nyerte meg a 2.1 millió euró (693 millió forint) összdíjazású rotterdami kemény pályás tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két szettben a kanadai Felix Auger-Aliassime fölé kerekedett. A nőknél a holland Kiki Bertens nyerte meg a 783 ezer dollár (242 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornát Szentpéterváron azzal, hogy a döntőben két sima játszmában jobbnak bizonyult a kazah Jelena Ribakinánál.

Tenisz: Edmund és Seppi játssza a New York-i döntőt

A nyolcadik helyen kiemelt brit Kyle Edmund és az olasz Andreas Seppi jutott a New Yorkban zajló férfi tenisztorna fináléjába.

Tenisz: Balázs győzelemmel kezdett a riói selejtezőben

Balázs Attila sikerrel vette a selejtező első fordulóját a Rio de Janeiró-i salakpályás férfi tenisztornán.

Tenisz: a kanadai reménység megdöntötte Federer csúcsát

A 19 éves Félix Auger-Aliassime és a címvédő Gaël Monfils jutott be az év első ATP 500-as versenye, a rotterdami kemény pályás férfi tenisztorna vasárnapi döntőjébe.

Tenisz: Rafael Nadalt is várják a Fehér Házban

Az Egyesült Államok első embere, Donald Trump április 21-én a spanyol királyt, Fülöpöt fogadja a Fehér Házban, és szeretné, ha kedvenc sportolója, Rafael Nadal is a küldöttséggel tartana. Az amerikai elnök korábban többször is elismerően beszélt a spanyol teniszlegendáról, mondván, mindig nyerni akar és igazi győztes típus.

Tenisz: Ilyen jól nem teniszeztem még soha – Babos Tímea

Babos Tímea volt Csisztu Zsuzsa (a Magyar Sportújságírók Szövetsége alelnöke) vendége a Csisztu Sport Cast legújabb epizódjában. A párosban háromszoros Grand Slam-tornagyőztes teniszező tabuk nélkül beszél a kritikákról, a nemzetközi és az itteni megítélésekről, a mögöttünk hagyott Australian Openről, a siker titkáról, s nem utolsósorban a bevételekről és a kiadásokról is.

Tenisz: kiesett az első kiemelt Szentpéterváron

Az első helyen kiemelt svájci Belinda Bencic a negyeddöntőben búcsúzott a Szentpéterváron zajló kemény pályás női tenisztornán.

Tenisz: Budapestre jöhet Serena Williams, aki anyaként új szintre emelte a női teniszt

Huszonhárom egyéni Grand Slam-bajnoki cím, négy olimpiai aranyérem, 319 hét a világranglista élén és egy kislány büszke édesanyja. Serena Williamst aligha kell bárkinek is bemutatni: a 38 esztendős teniszlegenda még az előző évezredben nyerte meg profi pályafutása első tornáját, de a 21. század is szinte csak róla szólt. Áprilisban pedig Budapestre látogathat, hogy részese legyen a női Fed-kupa döntőjének.

Tenisz: Federer az idén csak a Roland Garroson indul salakon

Roger Federer csak a Roland Garroson indul az idei salakpályás szezonban – mondta a Reuters hírügynökségnek a svájci teniszező menedzsere.

Tenisz: kiesett az első kiemelt Isner New Yorkban

Az első helyen kiemelt amerikai John Isner három játszmában, 2 óra 34 perc alatt kikapott az ausztrál Jordan Thompsontól a New Yorkban zajló kemény pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Tenisz: érvénytelenítenék a papírokat, megrendezhetik a tornát?

Márky Jenő felkérte a Magyar Teniszszövetség (MTSZ) elnökségét arra, hogy érvénytelenítse azokat a dokumentumokat, amelyek megakadályozzák a női tornákat szervező WTA-nál a Hungarian Grand Prix visszakerülését Budapestre 2020-ban.

Tenisz: a 2. kiemelt Cicipasz is elbúcsúzott Rotterdamtól

A második helyen kiemelt Sztefanosz Cicipasz meglepetésre már a nyolcaddöntőben kiesett a Rotterdamban zajló 2.1 millió euró (693 millió forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztornán. Az első helyen kiemelt Danyiil Medvegyev már az első körben búcsúzott.

Fed-kupa: Elégedettek lehetünk a sorsolással – Szávay

Szávay Ágnes szerint a magyar női teniszválogatott elégedett lehet a sorsolással az áprilisi, Budapesten sorra kerülő Fed-kupa-döntőben.

Tenisz: kiesett a negyedik kiemelt Goffin Rotterdamban

A negyedik helyen kiemelt belga David Goffin a nyolcaddöntőben búcsúzott a rotterdami férfi tenisztornán. A világranglista 10. helyezettje csütörtökön két szettben kapott ki a 18 éves olasz Jannik Sinnertől, aki tavaly megnyerte az U21-es világbajnokságot, és jelenleg a 79. helyen áll.

Tenisz: Coric és Raonic is a nyolcaddöntőben búcsúzott

A negyedik helyen kiemelt horvát Borna Coric két játszmában kikapott a brazil Thiago Monteirótól a Buenos Airesben zajló tenisztornán.