WTCR: ászok érkeznek – jövőre még nehezebb lesz Michelisznek

Az ideinél színvonalasabbnak ígérkezik a túraautó világkupa 2019-es idénye, amelynek mezőnyéből nem hiányozhat Michelisz Norbert. A magyar pilótának több nagyágyúval kell megküzdenie, ugyanis korábbi túraautó-világbajnok és az idei ralikrossz-világbajnok is csatlakozik a pilóták táborához.

WTCR: kétautós csapatok lesznek, az első 15-öt pontozzák

A túraautó világkupa szervezője bejelentette, hogy a 2019-es idényben a csapatoknak két autót kell indítaniuk, és egy márka nem szerepelhet két csapatnál (azaz négy autónál) többel a bajnokságban.

WTCR: Vernay simán nyert; Michelisz az utolsó helyen az első futamon

Jean-Karl Vernay remek rajtot vett, és simán győzött a túraautó-világkupa (WTCR) első versenyén, míg Pepe Oriola a második lett a Cuprával. Rajtuk kívül Gordon Shedden állhatott fel még a dobogóra, míg a fantasztikusan rajtoló Yann Ehrlacher a negyedik lett. Nem zártak jó futamot a magyar pilóták: Michelisz Norbert fel sem állt a rajtrácsra, majd több körös hátrányban lett az utolsó, miközben a Zengő Motorsport versenyzői, Nagy Norbert és Szabó Zsolt is inkább tesztelésre használta a biztonsági autós szakasszal is tarkított futamot.

WTCR: Vernay és Oriola az élen, Michelisz a mezőny végén Vuhanban

Jean-Karl Vernay szerezte meg a pole pozíciót a túraautó-világkupa (WTCR) vuhani állomásának első időmérőjén, melyet két alkalommal szakítottak meg piros zászlóval. Az Audi-versenyző mögött eközben Pepe Oriola zárt, akit Nathanaël Berthon, Denis Dupont és Gordon Shedden követett az első ötösben. Michelisz Norbert eközben a motorcseréje miatt tét nélkül körözhetett a kvalifikáción, hiszen annak következményeként a megszerzett pozíciójától függetlenül a mezőny végéről várhatja az első verseny rajtját.

WTCR: Hyundai-dominancia – Björk, Tarquini és Michelisz az élen

Tizenegy hetes szünet után Thed Björk és Michelisz Norbert nyitott az élen a túraautó-világkupa (WTCR) ningpói állomásának első szabadedzésén, és a két hyundaios sorrendje a második tréningen is változatlan maradt egészen az utolsó pillanatokig. Ugyanis Michelisz csapattársa, Gabriele Tarquini a kockás zászló megjelenése után befejezett körével ugrott előre a második pozícióba, így három Hyundai végzett az élen. A Zengő Motorsport versenyzője, Szabó Zsolt a hetedik lett.

WTCR: Björk és Michelisz nyitott az élen Ningpóban

Tizenegy hetes szünet után a kínai versenyhétvégék első állomásán, Ningpóban folytatódott a túraautó-világkupa (WTCR) idénye. Bár negyedórás késéssel indult az első szabadedzés, a száraz időben megrendezett félórás gyakorláson szinte végig nagy volt a forgalom a pályán. A legjobb időt az Yvan Muller Racing versenyzője Thed Björk ért el, míg a második a Hyundai volánja mögött Michelisz Norbert lett a kétszer is piros zászlóval megszakított gyakorláson.

WTCR: Michelisz simán győzött a balesetekkel tarkított versenyen

Michelisz Norbert remekül jött el a rajtnál és aratott aztán fantasztikus győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) szlovákiai versenyhétvégéjének harmadik és egyben utolsó futamán. A startot követően nem sokkal nagy baleset kerekedett, amiben többek között Gabriele Tarquini, Benjamin Lessennes, Esteban Guerrieri és Nagy Norbert is kiesett. Szabó Zsolt a tizedik lett.

WTCR: Michelisz ötödik lett, majd ütközött a Nürburgringen

Michelisz Norbert az ötödik helyen ért célba a túraautó-világkupa németországi állomásának második futamán a 25.3 kilométer hosszú Nürburgringen. A második futamon a magyar pilóta ütközött, és nem ért célba. Csapattársa, a futamot a vb-pontverseny éléről váró Gabriele Tarquini ismét kiesett, a következőn el sem rajtolt, így a vk élére Yvan Muller állt.

TÚRAAUTÓ-VILÁGKUPA (WTCR), 2018 – MENETREND, MEZŐNY

A túraautó-világbajnokság (WTCC) 2018-tól túraautó-világkupaként (WTCR) folytatódik, 25 fős állandó mezőnnyel, amelyhez hét autómárka adja négykerekűit. A tíz versenyhétvégén három-három futamot rendeznek (részletek a cikk alján), a mezőnyben három magyar pilóta szerepel.

WTCR: állomásonként három futamuk lesz Micheliszéknek

Az FIA nyilvánosságra hozta a túraautó-világbajnokságot (WTCC) váltó WTCR-sorozat versenyhétvégéinek lebonyolítási rendjét. Az új bajnokságban minden helyszínen három futamot rendeznek, ezekből egyet szombaton.

WTCR: a legfiatalabb győztes is Michelisz riválisai között

A WTCR-ben induló Campos Racing bejelentette, hogy a francia John Filippi és a spanyol Pepe Oriola vezeti a SEAT León Cupráit a túraautó-világkupa idei versenyein.

WTCR: audis nagyágyúk Michelisz ellenfelei között

A háromszoros brit túraautó-bajnok Gordon Shedden és a tavalyi TCR-bajnok Jean-Karl Vernay is részt vesz a WTCC-ből WTCR-ré alakuló túraautó-világkupában, amelyben Michelisz Norbert is indul egy Hyundai volánjánál.

WTCR: két lehetséges rendezővel még tárgyalnak a szervezők

Tíz versenyhétvége, két utcai viadal és egy forduló a Hungaroringen – ezek a legérdekesebb részletei a pénteken nyilvánosságra hozott WTCR-naptárnak, amely a túraautó-világbajnokság és a TCR összeolvadásából született sorozat programja.

WTCR: a Hungaroringre is ellátogat a megváltozó sorozat

A túraautó-világbajnokság helyét átvevő túraautó-világkupa mezőnye is ellátogat a Hungaroringre: 2018-ban április 28-án és 29-én köröznek a magyar versenypályán a WTCR tagjai.

Videó: csoda! Ezt úszta meg sértetlenül a 17 éves Tassi Attila

Szerencsére ép bőrrel megúszta az ausztriai Salzburgringen elszenvedett hatalmas balesetét Tassi Attila, aki a TCR nemzetközi túraautós sorozatban szerepel Michelisz Norbert M1RA csapatában.

Túraautó: Michelisz csapata már nyert egy futamot Bahreinben

A Michelisz Norbert túraautó-csapatában versenyző olasz Roberto Colciago nyerte meg az F1-es Bahreini Nagydíj betétprogramjában szereplő TCR nemzetközi sorozat szombati futamát.

Autósport: Michelisz saját istállója olasz és magyar pilótát indít

Feladatokban eddig sem volt hiány, Michelisz Norbert azonban újabb nagy célt tűzött ki maga elé: saját versenycsapatot alapított, amely egy olasz és egy magyar pilótát indít a TCR-sorozatban.

WTCC: Michelisz-dráma Katarban, a kavicságyban végezte

Michelisz Norbert az 5., Ficza Ferenc a 16., Nagy Dániel pedig a 17. helyen végzett a túraautó-világbajnokság (WTCC) katari futamának időmérő edzésén.

WTCC: Michelisz a 2., két Zengő-pilóta is a top 10-ben

Michelisz Norbert a 2., Nagy Dániel a 7., Ficza Ferenc a 9. helyen végzett a túraautó-világbajnokság (WTCC) katari futamának szabadedzésén.

WTCC: izgalmas futam után Michelisz dobogós helyen

Michelisz Norbert – Tiago Monteiro és Yvan Muller mögött – a harmadik helyen zárt a túraautó-világbajnokság (WTCC) portugál állomásának második futamán. A Honda magyar pilótája az első futamon a nyolcadik helyen ért célba.