Videó: úgy örült a bajnoki címnek, elájult a kupa átadásánál

Mint arról beszámoltunk, a Djurgarden nyerte meg a svéd labdarúgó-élvonal 2019-es kiírását, miután az utolsó, mindent eldöntő fordulóban 2–2-t játszott a Norrköpinggel. A svéd együttes legutóbb 2005-ben nyert bajnoki címet, így érthetően hatalmas volt az öröm, amikor átadták a kupát.

Svédország: bizarr öngól, az üres kapuba gurított a védő – videó

A svéd élvonalbeli labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában az Elfsborg 5–0-s vereséget szenvedett a Häcken otthonában. A kiütéses győzelem azonban nemcsak a hazaiak érdeme, hiszen az Elfsborg egy gyors piros lappal és két öngóllal is „segítette” az ellenfelét – ráadásul az öngólok közül az első meglehetősen bizarr körülmények között született meg.

Kép: olyan gyönyörű mezt adtak ki, összeomlott a honlap

A svéd élvonalbeli labdarúgó-bajnokság küzdelmei április elsején kezdődnek, így lassan aktuálissá válik, hogy a csapatok bemutassák új mezüket az új idényre. És nagyon úgy tűnik, ezt a „versenyt” az AIK már meg is nyerte…

Svédország: maszkos hoolok vetkőztették a pályán Henke Larsson fiát

Botrányos jelenetekkel ért véget a svéd élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2016-os szezonja: a Helsingborg–Halmstad osztályozón eldőlt, hogy a 2011-ben még bajnok Helsingborg kiesik a másodosztályba, a klub ultrái pedig a pályára rontva levették a mezt Jordan Larssonról, Henrik Larsson vezetőedző fiáról.

Videó: a szurkolókkal hógolyóztak a játékosok a meccs után

A svéd élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó fordulóját rendezték az elmúlt hétvégén. A Djurgarden vasárnap délután 5–2-re legyőzte idegenben a Sundsvallt, ezzel a csapat végül a 7. helyen végzett a bajnokságban. A találkozó lefújása után a vendégcsapat játékosai és szurkolói úgy szórakoztatták egymást, hogy elkezdtek hógolyózni.

Svédország: vb-4., 95-szörös uruguayi válogatott érkezett

A svéd élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Häckennél folytatja pályafutását a rutinos uruguayi védő, Diego Lugano.

Svédország: 2003 után címvédés, bajnok a Malmö FF

A címvédő Malmö FF huszonhét forduló után bebiztosította bajnoki aranyérmét a svéd élvonalbeli labdarúgóligában (Allsvenskan). A malmői kékek az AIK otthonában aratott 3–2-es győzelemmel tizenkét pontos, behozhatatlan előnyre tettek szert a táblázaton.

Svédország: megkezdődött a bajnoki idény - egy halott

Tragikus esemény vetett árnyékot a svéd labdarúgó-bajnokság 2014-es idényének nyitányára: a Helsingborg–Djurgarden mérkőzést megelőző szurkolói összecsapás következtében életét vesztette az egyik vendégdrukker.