Eb 2020, F-csoport: kijutottak a svédek, hengereltek a spanyolok

Románia idegenbeli 2–0-s legyőzésével a svéd labdarúgó-válogatott biztossá tette helyét a jövő évi labdarúgó Európa-bajnokság mezőnyében. A spanyolok kiütötték Máltát (7–0), hét gólszerzőjükből négyen is első góljukat szerezték a nemzeti csapatban.

Videó: micsoda történet! Cazorla 2015 után újra betalált

Santi Cazorla szerezte a spanyol válogatott második gólját a Málta elleni Európa-bajnoki selejtezőn. A Villarreal játékosa szépen kijátszott akció végén lőtt a kapuba, de nem is a találat körülményei a fontosak.

PL: úgy tűnt, Malit választja, néhány napra rá meghívták a spanyol válogatottba

Afrikai sajtóértesülésekre hivatkozva a múlt héten Facebook-oldalunkon beszámoltunk róla, hogy a Monaco által a Metznek kölcsönadott Adama Traoré és a szintén Metz-játékos Adama Traoré után a Wolverhampton Wanderers hasonló nevű szélsője, Adama Traoré is bemutatkozhat hamarosan a mali válogatottban. Igen ám, de közben az FC Barcelona nevelése meghívást kapott a spanyol felnőttválogatottba…

Eb 2020: augusztusban gólt lőtt a Fradinak, most spanyol válogatott lett

Dani Olmót, a Dinamo Zagreb labdarúgóját először hívták be a spanyol keretbe, amely a Málta és Románia elleni hazai Európa-bajnoki selejtezőkre készül.

Gól a 92. percben – kijutott az Eb-re a spanyol válogatott

Spanyolország a 92. percben szerzett góllal 1–1-es döntetlent harcolt ki Svédország vendégeként a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének keddi játéknapján, így az F-csoport veretlen éllovasa kijutott az Eb-re. Jó hír a svédeknek, hogy a 92. percben Bukarestben is gól született, Norvégia egyenlített Románia ellen, így a románok nem kerültek eléjük a tabellán.

Spanyolország: ezt hiányolja Ramos az éremgyűjteményéből?

Rengeteg érme és trófeája van már, ám egy dolgot különösen hiányol a pályafutásából Sergio Ramos, a Real Madrid és a spanyol válogatott védője. Spanyol lapértesülések szerint a csapatkapitány azt fontolgatja, hogy részt vegyen a 2020-as tokiói olimpián.

Galéria: Rodrygo és a többiek – 400 milliós álomcsapat, 0 válogatottság

Egy hétre leállt a nemzetközi klubfutball, a válogatott mérkőzések kerültek előtérbe. A Transfermarktot segítségül hívva olyan labdarúgókat gyűjtöttünk össze, akik még várnak arra, hogy magukra ölthessék a címeres mezt, miközben klubjukban már bizonyítottak. A becsült piaci árak alapján összeállított álomcsapat összértéke kis híján 400 millió euró. Ahogy összeállításunkból is kiderül, a világbajnok francia nemzeti együttesbe a legnehezebb bekerülni, de Brazíliában és Spanyolországban sem könnyű kiharcolni a meghívót. Olyan labdarúgókat gyűjtöttünk össze, akik még nem mutatkozhattak be hazájuk felnőttválogatottjában, de posztjukon a legértékesebbek közé tartoznak a Transfermarkt adatai alapján.

Spanyolország: megkapta az állampolgárságot a Barca tinije

Megkapta a spanyol állampolgárságot az FC Barcelona ifjú tehetsége, Ansu Fati. A Miniszteri Tanács engedélyezte, hogy a játékos hivatalosan is spanyol lehessen, így semmi akadálya annak, hogy az ország nemzeti csapatában futballozzon – írja az AS.

Barca: spanyol válogatott lehet a 16 éves reménység

A spanyol válogatott szövetségi kapitánya, Robert Moreno elismerte: a Spanyol Labdarúgó-szövetségnél (RFEF) azon dolgoznak, hogy az FC Barcelona 16 éves játékosa, Ansu Fati a spanyol nemzeti csapatban szerepelhessen.

Eb 2020, F-csoport: spanyol négyes, Ramos beérte Casillast

Megőrizte hibátlan mérlegét az Európa-bajnoki selejtezősorozatban a spanyol labdarúgó-válogatott, amely Rodrigo és Paco Alcácer duplájával 4–0-ra legyőzte hazai környezetben Feröert. Svédország nem bírt otthon Norvégiával, Románia minimális különbséggel múlta felül Máltát.

Kép: ezért járt a sárga Ramosnak, a bíró elnézést kért

Meglehetősen furcsa „szabálytalanság” miatt kapott sárga lapot Sergio Ramos a csütörtöki, Románia elleni mérkőzésen. A Real Madrid védője kezeivel szemüveget formálva ünnepelt gólja után, ami után jött a figyelmeztetés.

Eb 2020: Sergio Ramos a legeredményesebb spanyolok között

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F jelű selejtezőcsoportjában Spanyolország megőrizte százszázalékos mérlegét, mivel 2–1-re legyőzte Romániát Bukarestben. A spanyolok első gólját az a Sergio Ramos szerezte tizenegyesből, aki ezzel bekerült a spanyol válogatott történetének tíz legeredményesebb játékosa közé.

Eb 2020: újabb spanyol gól, de messze még a magyar csúcs

A spanyol válogatott Eb-selejtezőjén Románia ellen Sergio Ramos a 29. percben büntetőből megszerezte a vezetést, és ezzel az ibériaiak sorozatban a 35. válogatott mérkőzésükön is szereztek gólt. Ez a jelenleg leghosszabb aktív sorozat, de a csúcsdöntéstől messze van még, azt ugyanis a magyar válogatott tartja: az Aranycsapat fémjelezte időszakban 1949 és 1957 között 66 meccsén volt folyamatosan eredményes.

Spanyolország: a kapitány visszaadná a munkát Luis Enriquének

Amennyiben Luis Enrique visszatérne a spanyol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjára, akkor Robert Moreno félreállna.

Spanyolország: már nem Luis Enrique a kapitány – hivatalos

A Spanyol Labdarúgó-szövetség szerda 16 órától élő adásban bejelentette, hogy Luis Enrique megválik a válogatott szövetségi kapitányi posztjától. A 49 éves tréner – aki a norvégok elleni márciusi Eb-selejtezőnyitány óta ténylegesen nem ült a kispadon – családi okok miatt mondott le.

Spanyolország: De Gea pozíciója nem biztos a csapatban

David de Gea és Kepa között verseny alakulhat ki a spanyol labdarúgó-válogatott első számú kapusposztjáért, miután a Chelsea fiatal kapuvédője jó teljesítményt nyújtott az elmúlt időszakban.

Videó: látni kell Morata reakcióját Ramos gesztusára

Mint arról beszámoltunk, a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában Spanyolország hazai pályán 3–0-ra legyőzte Svédországot, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti az F-csoportot. A házigazda két tizenegyest is kapott a mérkőzésen, az elsőt Sergio Ramos értékesítette, a másodiknál azonban átadta a lehetőséget Álvaro Moratának, aki igencsak meglepődött ezen.

Spanyolország: már csak tízen állnak Sergio Ramos előtt

A spanyol labdarúgó-válogatott hétfő este két büntetőnek is köszönhetően 3–0-ra legyőzte otthon Svédországot Európa-bajnoki selejtezőn. A találkozó első gólját Sergio Ramos szerezte, aki ezzel már 20 találatnál jár a nemzeti együttesben.

Eb 2020, F-csoport: a spanyolok hármat vágtak a svédeknek

A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában Spanyolország hazai pályán 3–0-ra legyőzte Svédországot, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti az F-csoportot. Románia és Norvégia egyaránt idegenben nyert, előbbi 4–0-ra Máltán, utóbbi 2–0-ra Feröeren.

A vége sima lett: a spanyolok hármat vágtak a svédeknek