La Liga: az Espanyol 2003 óta nem rajtolt ilyen rosszul

Egygólos hátrányból fordított, és 3–1-es győzelmet aratott hazai pályán a Real Sociedad a Real Betis ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójában. A baszkföldi együttes már a negyedik helyen áll a tabellán, megelőzve a szombaton döntetlent játszó Atléticót. Ugyancsak vasárnap az Espanyol 1–0-ra kikapott a Villarrealtól, az Athletic Bilbao nem bírt hazai pályán a Valladoliddal, a Sevilla pedig 1–0-ra megverte a Levantét.

La Liga: vereséget szenvedett a Real Madrid Mallorcán

A Real Madrid nagy meglepetésre vereséget szenvedett Mallorcán, így elvesztette a veretlenségét. A hazai csapat már a 7. percben megszerezte a vezetést, és ezt egészen a találkozó végéig meg is őrizte.

Mallorcai fricska, oda a Real Madrid veretlensége

La Liga: a Getafe hazai pályán nyert a sereghajtó ellen

A Getafe hazai pályán aratott 2–0-s győzelmet a Leganés ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójában.

La Liga: hiába Dmitrovics bravúrjai, simán nyert a Barcelona Eibarban

Az FC Barcelona Antoine Griezmann, Lionel Messi és Luis Suárez góljával 3–0-ra legyőzte a hazai pályán futballozó Eibart a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójában, ezzel átvette a vezetést a tabellán.

Griezmann, Suárez és Messi is betalált, a Barcelona a bajnokság élére állt

Óriási balhé Katalóniában, Rakiticnek az autópályán kellett gyalogolnia

Óriási a felfordulás a napokban Barcelonában és szinte egész Katalóniában. Spanyolországban a legfelsőbb bíróság börtönbüntetésre ítélte azokat a politikusokat, akik 2017-ben részt vettek a függetlenségi népszavazásban, ezért Katalónia-szerte hatalmas tüntetések vannak. A helyi sportolókra és klubokra is hatással vannak a történések.

Real: zseniális sztori, így lett középpályás Casemiróból

Vicces történetet elevenített fel Casemiro, a Real Madrid kulcsembere. A védekező középpályás csatárként kezdte labdarúgó-pályafutását, ám egy próbajáték hatására úgy döntött, hátrébb futballozik. Utólag már mondhatjuk, hogy nem volt rossz döntés.

Eb 2020: úgy állt fel a spanyol válogatott, mint még soha

A Norvégia elleni szombati mérkőzésen (1–1) olyat tett a spanyol válogatott, mint korábban sohasem – hívta fel rá a figyelmet a Marca. Roberto Moreno szövetségi kapitány döntéseinek köszönhetően most először fordult elő a spanyol válogatottal, hogy a kezdőcsapatban szerepet kapó 11 játékos 11 különböző klubból érkezzen.

Spanyolország: ezt hiányolja Ramos az éremgyűjteményéből?

Rengeteg érme és trófeája van már, ám egy dolgot különösen hiányol a pályafutásából Sergio Ramos, a Real Madrid és a spanyol válogatott védője. Spanyol lapértesülések szerint a csapatkapitány azt fontolgatja, hogy részt vegyen a 2020-as tokiói olimpián.

Barca: C. Ronaldo felhívta a játékost, hogy menjen a Juvéhoz

A Barcelona horvát válogatott játékosával, Ivan Rakiticcsel kapcsolatban már a nyáron is napvilágot láttak olyan hírek, hogy a Juventus élénken érdeklődik iránta. A játékos ezt most megerősítette, és elárulta azt is, hogy Cristiano Ronaldo is hívta az olasz rekordbajnokhoz.

Real: Bale-nek elege van, távozni akar a nyáron – sajtóhír

Nyáron aligha gondoltuk volna, hogy ilyen is lesz, mégis: Gareth Bale távozni akar a Real Madridtól a madridi As értesülései szerint. Állítólag a walesinek elege van, és a nyáron mindenképpen elhagyná a királyiakat.

Barca: közel 100 millióval tartoznak a Poolnak Coutinhóért

Még mindig nem fizette ki Philippe Coutinho teljes vételárát a Barcelona a Liverpoolnak – írja az As a katalán klub honlapján elérhető pénzügyi jelentés alapján. A jelenleg a Bayern Münchennél futballozó brazil játékosért közel 100 millió euróval tartoznak a katalánok.

Barca: „Nem tud beszélni!” – Messi is megvédte Dembélét

A spanyol sajtó újabb részleteket derített ki Ousmane Dembélé vasárnapi kiállításának körülményeiről. Mint ismert, a Sevilla elleni mérkőzésen a francia játékos ifjú csapattársa, Ronald Araújo piros lapja után reklamált, jelezve Antonio Mateu Lahoznak, hogy „nagyon rossz bíró”.

La Liga: négyet vágott a Sevillának a Barcelona

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójában a Barcelona 4–0-ra legyőzte a Sevillát.

Ezt bánhatja a Sevilla: négyig jutott a Camp Nouban a Barca

Habár nem játszott tökéletesen a Barcelona, elsősorban az első félidőben nyolc perc alatt szerzett három gólnak köszönhetően simán (4–0) legyőzte az ordító helyzetek sorát elpuskázó Sevillát a La Liga 8. fordulójának záró mérkőzésén.

La Liga: a Real Madrid hatgólos meccsen győzte le a Granadát

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában a Real Madrid 4–2-re legyőzte a Granadát, így továbbra is vezeti a tabellát.

Barca: volt csapattársával poénkodott óriásit Piqué – kép

Volt csapattársával poénkodott az Instagramon Gerard Piqué, az FC Barcelona futballistája. A 433 nevű oldal feltett az Instagramra egy képet a Barca 2011-es Bajnokok Ligája-döntőben szereplő kezdőcsapatáról azzal a kérdéssel, hogy ki hiányzik a tizenegyből. A Barca védője egyből rávágta a „megoldást”.

Real: „Még bizonyítanom kell, hogy galaktikus vagyok”

Eden Hazard kísérte el Zinédine Zidane-t a Bajnokok Ligája-mérkőzések előtti szokásos sajtótájékoztatóra. A belga támadótól természetesen megkérdezték azt is, hogy miért nem megy neki eddig a játék Madridban úgy, ahogyan korábban futballozott.

Barca: mégis játszhat az Inter ellen Messi és Dembélé?

A vártnál jobban halad Lionel Messi felépülése, így egyáltalán nem kizárt, hogy bekerül a meccskeretbe az Inter elleni, szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzésre. Ousmane Dembélé felépülése sem kizárt – mind a ketten a csapattal teljesítették a hétfői edzés egy részét.