Barca: elnéptelenedhet a Camp Nou Antoine Griezmann miatt

Elsőként az El Mundo Deportivo számolt be a hírről, hogy az ügyet vizsgáló bíró javaslatára akár zárt kapus mérkőzéssel is sújthatják az FC Barcelonát amiatt, mert idő előtt, az Atlético Madrid engedélye nélkül kezdett tárgyalásba tavasszal Antoine Griezmann-nal. Az As most a spanyol szövetség meg nem nevezett munkatársaira hivatkozva erősíti meg a hírt.

La Liga: az Atlético elszenvedte első vereségét az idényben

A La Liga 5. fordulójában nagy meglepetésre az Atlético Madrid idegenben 2–0-ra kikapott a Real Sociedadtól. A hazaiaknál Martin Ödegaard és Nacho Monreal volt eredményes.

La Liga: a Villarreal simán nyert a sereghajtó otthonában

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának szombati játéknapján a Villarreal 3–0-ra legyőzte a Leganést.

La Liga: a Bilbao nem bírt az újonccal idegenben

Gól nélküli döntetlent játsztott egymással az Athletic Bilbao és a Mallorca a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga ) 4. fordulójának első meccsén.

La Liga: ismét botló Valencia, Madridban ikszelő Bilbao

A Celta Vigo egygólos győzelmet aratott a Valencia fölött, az Athletic Bilbao 1–1-es döntetlent játszott a Getafe vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójában.

Bilbao: 2028-ig hosszabbítottak a spanyol támadóval – hivatalos

Inaki Williams kilenc évvel hosszabbította meg szerződését a spanyol élvonalbeli Athletic Bilbao labdarúgócsapatával.

La Liga: két Messi-villanás, egy Barcelona-pont Eibarban

Az Eibar elleni 2–2-es döntetlennel ért véget a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2018–2019-es idénye a Barcelonának. A katalán együttes fél órán keresztül a kaput sem találta el, a 31. és a 32. percben viszont Lionel Messi révén kétszer is betalált. Pablo De Blasis sokáig emlékezetes gólt lőtt az első félidő végén.

Négygólos döntetlen, álmoskás Barca, szinte biztosan aranycipős Messi

La Liga: a Real Madrid ismét kikapott, a Valencia negyedik

A Real Madrid jól kezdett, ám 3–1-es vereséget szenvedett a Real Sociedad otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 37. fordulójában. A Valencia 3–1-re legyőzte az Alavést, ezzel az utolsó forduló előtt átvette a Bajnokok Ligája-indulást jelentő negyedik helyet a Getafétól.

Real: ha Pogbát nem sikerül megszerezni, megvan a B-terv

A Marca információi szerint a Real Madrid is beszállna az Ajax „kifosztásába”: Zinédine Zidane Donny van de Beeket szemelte ki a középpálya megerősítésére, amennyiben nem sikerül elcsábítania Manchesterből honfitársát, Paul Pogbát.

La Liga: szépségdíjas fejessel nyert a Bilbao – Leganés-játékos szerezte

Fontos pontot szerzett a kiesés elől menekülő Celta Vigo az Espanyol otthonában, miután 1–1-es döntetlent játszott a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában. A biztos Európa-liga-indulásra hajtó (ám matematikailag még a Bajnokok Ligája-selejtezőre is esélyes) Athletic Bilbao egy öngóllal győzte le idegenben a Leganést (0–1).

La Liga: bajnokavatás elnapolva – ötgólos rangadót nyert az Atlético

Az Atlético Madrid hazai pályán 3–2-re legyőzte a Valenciát, ezzel megakadályozta, hogy a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában matematikailag is biztossá váljon a Barcelona bajnoki címe.

La Liga: Oblak 85 percig tartotta az Atléticót Barcelonában – eldőlt a bajnokság?

A Barcelona hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Atlético Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában, ezzel pedig 11 pontra növelte az előnyét az élen fővárosi riválisával szemben. Jan Oblak szenzációsan védett, ám Diego Costa 29. percben történt kiállítása megpecsételte a vendégek sorsát.

Costa forrófejűsége után Oblak bravúrjai sem értek sokat, a Barcáé a rangadó!

A Barcelona hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Atlético Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában, ezzel 11 pontra növelte az előnyét az élen fővárosi riválisával szemben. Jan Oblak szenzációsan védett, ám Diego Costa 29. percben történt kiállítása megpecsételte a vendégek sorsát.

Videó: a gól, amit már elsőre is mindenki Messinek adott, kivéve a madridiak

A Villarreal elleni 4–4 után nem könnyű visszaemlékezni a Barcelona Espanyol elleni találkozójára, pedig a spanyol sajtóban most ez a téma, méghozzá a madridiak miatt.

La Liga: Zidane 294 nap után győzelemmel tért vissza

A Real Madrid Isco és Gareth Bale góljával 2–0-ra legyőzte a Celta Vigót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában. Zinédine Zidane másodszor is győzelemmel debütált a királyi gárda kispadján.

El Clásico: a tervek szerint különleges mezben játszik a Barca

Bár a klub még hivatalosan nem erősítette meg, a tervek szerint egészen különleges mezben lép pályára a Real Madrid elleni, szombat esti el Clásicón a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban az FC Barcelona.

La Liga: a következő idénytől nem lesznek hétfői mérkőzések

A Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF) beszünteti az élvonalban (La Liga) a hétfő esti mérkőzéseket a következő szezontól.

Atlético: Keményfejű vagyok, a végsőkig megyek – Simeone ars poeticája

Diego Simeone 2011 decembere óta irányítja a spanyol élvonalbeli Atlético Madrid labdarúgócsapatát. A fegyelmezett, kőkemény védekezésen alapuló taktikáját és néha vihart kavaró megmozdulásait már ismerjük, most azonban a magánéletébe és gondolatvilágába engedett betekintést egy terjedelmes írásban.

La Liga: meglepetésre a Villarreal legyőzte a Sevillát

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában az immár a kiesés elkerüléséért küzdő Villarreal a dobogón álló Sevillát fogadta, és nagy meglepetésre 3–0-ra legyőzte. A „sárga tengeralattjáró” tavaly november végén nyert legutóbb bajnoki mérkőzést, sikerével tíz meccse tartó nyeretlen sorozata ért véget.