Oda a Barca nagy kupasorozata – 2008 után újra Valencia-trófea!

A Barcelonának nem sikerült a duplázás a spanyolországi porondon, és sorozatban négy győztes finálé után ezúttal Sevillában alulmaradt 2–1-re a Valenciával szemben a Király-kupa fináléjában. A Valencia kitűnő első félidőt produkált, remekül védekezett, és jubileumi évében kiharcolta az első trófeáját 2008 óta.

Király-kupa: nagyot trollkodott Messivel a Sevilla

A Sevilla labdarúgócsapata a Twitteren trollkodott Lionel Messivel a szerda esti, Barcelona elleni kupameccs előtt.

Spanyol Király-kupa: Ramos vezetésével győzött a Real

A spanyol labdarúgó Király-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Real Madrid 4–2-re győzött a Girona ellen hazai pályán. Visszavágó a jövő héten.

Spanyol Király-kupa: nem bírt egymással az Espanyol és a Betis

A spanyol labdarúgó Király-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén az Espanyol a Real Betist látta vendégül, és játszott vele 1–1-es döntetlent. Visszavágó a jövő héten.

Király-kupa: a 77. percben született góllal előnyben a Getafe

A Getafe labdarúgócsapata hazai pályán 1–0-s előnyre tett szert a Valenciával szemben a spanyol Király-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A veterán Jorge Molina a 77. percben vette be a vendégcsapat kapuját.

Király-kupa: Bilbaóban szerzett előnyt a Sevilla

A Sevilla 3–1-re nyert az Athletic Bilbao vendégeként a spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Király-kupa: nehezen nyert, de továbbjutott a Valencia

A Valencia nehezen győzte le harmadosztályú ellenfelét a spanyol Király-kupában, de a Michy Batshuayi góljával kiharcolt 1–0-s sikerével bebiztosította a nyolcaddöntőbbe jutását. A Getafe gálázott és kettős győzelemmel lépett a 16 közé, míg a Rayo Vallecano az idegenben elért döntetlenjét követően egy öngóllal kikapott hazai pályán a Leganéstól a La Liga-csapatok összecsapásán.

Videó: a kis csapat megkapta a Barcát, látni kell a reakciót

Elkészítették a labdarúgó spanyol Király-kupa 4. fordulójának sorsolását. Az FC Barcelona a harmadosztályban szereplő Cultural Leonesát kapta, aminek vélhetően mindkét klubnál örültek. A katalánoknál azért, mert várhatóan könnyű feladat vár rájuk, a kis csapatnál azért, mert végre igazi sztárcsapat ellen léphetnek pályára. Íme, a Cultural Leonesa reakciója a sorsolásra!

Kosár: Nem készültünk a kupasikerre, pezsgő sem volt az öltözőben – Hanga

Hanga Ádám szerint a Barcelona egyáltalán nem készült arra, hogy megnyeri a kosárlabda spanyol Király-kupa hétvégi nyolcas döntőjét, és még pezsgő sem várta őket az öltözőben.

Idegenben még jobban ment: Király-kupa-döntős a Barcelona

A hazai egygólos győzelem után Valenciában kettővel nyert a Barcelona, így a katalánok vívják a spanyol labdarúgó Király-kupa döntőjét az oda már korábban bejutó Sevillával.

Barcelona: hatalmas fölény, sovány előny

Egygólos előnyt harcolt ki odahaza a Barcelona a Valencia ellen a spanyol labdarúgó Király-kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

Király-kupa: nehéz feladat vár a Barcelonára az elődöntőben

A Spanyol Labdarúgó-szövetség elkészítette a Király-kupa elődöntőjének párosítását. A címvédő FC Barcelona a Valenciát kapta a legjobb négy között, az első mérkőzést a katalánok játsszák hazai pályán. A másik ágon a Real Madridot búcsúztató Leganés és a Sevilla mérkőzik meg a fináléba kerülésért.

Király-kupa: Coutinho debütált, elődöntőbe jutott a Barcelona

A spanyol labdarúgó Király-kupa utolsó negyeddöntős visszavágóján a Barcelona 2–0-ra legyőzte a városi rivális Espanyolt, és 2–1-es összesítéssel továbbjutott.

Király-kupa: óriási meglepetés, kiesett a Real Madrid!

A spanyol labdarúgó Király-kupa negyeddöntőjének visszavágóján a Leganés 2–1-re legyőzte a Real Madridot, így 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal bejutott az elődöntőbe.

Kupagyőzelemmel búcsúzott a Barcelonától Luis Enrique

Kupagyőzelemmel búcsúzott a Barcelonától a csapat vezetőedzője, Luis Enrique: a katalánok könnyedén verték a Király-kupa fináléjában a Deportivo Alavést.

Király-kupa: a Barcelona nagy csatában kiütötte az Atlético Madridot

Az idegenbeli egygólos siker után a Barcelonának elég volt a hazai 1–1 az Atlético Madrid ellen ahhoz, hogy döntőbe jusson a labdarúgó spanyol Király-kupában.

Hatalmas erőfeszítéseket tett az Atlético a Barcelona döntőjéért

Király-kupa: a Celta Vigo kettős győzelemmel túl a Valencián

A Celta Vigo kettős győzelemmel ütötte ki a Valenciát a spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjében. A továbbjutást egy hete idegenben eldöntő Eibar is továbbjutott az Osasuna ellen.

Barca: Ebben az országban semmi sem lep meg – L. Enrique

Luis Enrique, a Barcelona labdarúgócsapatának vezetőedzője a vasárnap esti, Sevilla elleni Király-kupa-döntő előtti sajtótájékoztatóján beszélt klubjáról, az andalúziai ellenfélről, valamint arról, hogy a spanyol bíróság végül engedélyezte a katalán zászlók használatát Madridban.

Király-kupa: a Barcelona után a Sevilla is könnyedén nyert

A Sevilla 4–0-s győzelmet aratott a Celta Vigo ellen és fél lábbal már a döntőben érezheti magát a spanyol labdarúgó Király-kupában.