Férfi röpi Extraliga: a Kecskemét nyerte meg a rangadót

A Kecskemét nagy csatában, egy simábban elveszített és három rendkívül szorosan megnyert játszmában győzte le a vendég Kaposvárt a férfi röplabda Extraliga vasárnapi játéknapjának rangadóján.

Női röpi: elszakadt a csabai válogatott ütő térdszalagja

Elszakadt a keresztszalagja, így hosszú kihagyás vár Szedmák Rékára, a Békéscsaba magyar válogatott röplabdázójára.

Röplabda: mezekkel gyűjtenek pénzt a 11 éves kisfiúnak

Gesztusával Pintér Andrea, a Jászberény női röplabdacsapatának kapitánya hívta fel a figyelmet a gerincvelő-izomsorvadásban (SMA-betegség) szenvedő Tőzsér Csabára.

Női röplabda: már nem Grózer György a Gödöllő edzője

A múlt szombati, DVTK-tól elszenvedett vereséget követően a korábbi háromszoros bajnoki és négyszeres Magyar Kupa-győztes Gödöllői RC nem jutott be a női röplabda Extraliga osztályozójába. Az alábbiakban a Gödöllői RC facebook-oldalán megjelent közleményt olvashatják, amelyet változtatás nélkül közlünk.

Röplabda: nem enged a zsarolásnak, harcol a négyes döntőért a Békéscsaba

Hiába volt a Békéscsabáé az egyetlen érvényes pályázat a női röplabda Közép-európai Liga (MEVZA-kupa) idei négyes döntőjének megrendezésére, a szervezet bécsi központja elvette a magyar várostól a házigazdai jogot. A BRSE vezetői szerint ők szabályosan kandidáltak, de később a MEVZA megváltoztatta a feltételeket a rendezési költség tekintetében, és módosítaná a márciusi 9-10-i időpontot is.

Női röplabda CEV-kupa: nem sikerült a bravúr a Békéscsabának

Nem sikerült győznie a Swietelsky-Békéscsabának a női röplabda CEV-kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A hazaiak az első szettben ugyan megszorongatták a sokkal esélyesebb olasz Busto Arsiziót, végül azonban háromjátszmás vereséget szenvedtek hazai pályán. A visszavágóra március 5-én kerül sor.

Röplabda NB I: sima csabai siker, kecskeméti pontvesztés

Egy-egy mérkőzést játszottak le szombaton a férfi és a női röplabda Extraligában, illetve hármat a férfi NB I-ben. A nőknél a bajnoki címvédő Békéscsabát ugyan az első játszmában alaposan megszorongatta a vendég Haladás, de ezt követően sima háromjátszmás vereséget szenvedett. A férfiaknál vendégsikerek születtek, igaz, az újdonsült kupagyőztes Kecskeméttől a MAFC rabolni tudott egy pontot.

Röplabda: a Békéscsaba jogi útra lép a MEVZA-kupa kapcsán

A Békéscsaba női röplabdacsapata kénytelen jogi útra lépni a Közép-európai Liga (MEVZA) négyes döntőjének rendezése kapcsán, miután a bécsi központban először a feltételeken akartak módosítani, majd másnak adták oda a rendezési jogot. Az alábbiakban a klub közleményét olvashatják tartalmi változtatás nélkül.

Röplabda: megkezdődött a jegyárusítás a női Eb-re

A K&H röplabda Magyar Kupa női döntője előtt egy jelképes gombnyomással hivatalosan is megkezdődött a jegyárusítás a magyar társszervezésű budapesti női Európa-bajnokságra, amelynek színhelye a Papp László Sportaréna lesz.

Röplabda: újabb magyar játékos jutott a CEV-kupa elődöntőjébe

A Békéscsaba mellett egy magyar játékosnak is szurkolhatunk a második számú európai röplabda klubkupa elődöntőjében, miután Gergye Roland csapata, a török Galatasaray sikerrel vette a belga Lindenmans Aalst elleni negyeddöntőt.

Röpi: a siker után a tengerben fürdőztek a békéscsabaiak

A Békéscsaba női röplabdacsapata idehaza 1996 óta nem látott bravúrt hajtott végre: a kétszeres olimpiai negyedik Bardi Gyöngyi vezetésével a Vasas jutott be akkor a CEV-kupa négyes döntőjébe (s lett végül negyedik), azóta egyetlen magyar klub sem járt ilyen magasságban. Nem csoda hát, ha a stábtagok előre megfogadták: ha továbbjutnak Saint-Raphaël ellen, megfürdenek a Földközi-tengerben.

Röplabda: CEV-siker után, kupadöntő vár a Békéscsabára – Tálas

Fantasztikus sikert ért el a Swietelsky-BRSE együttese a második számú európai röplabda kupasorozatban, a CEV-kupában azzal, hogy bejutott a legjobb négy közé. A siker kapcsán a BRSE válogatott feladója, Tálas Zsuzsanna adott interjút a hunvolley.hu-nak, a Saint Raphael elleni negyeddöntős párharc franciaországi visszavágója után, amelyet 3:0-ra nyert a Békéscsaba, így kettős győzelemmel lépett a következő körbe.

Röplabda: megkezdődött a jegyárusítás a kupadöntőre

Február 1-től lehet megvásárolni a K&H Röplabda Magyar Kupa-döntő jegyeit a finálé helyszínén, az Érd Aréna pénztárában (Érd, Velencei út 39-41.), illetve a létesítmény honlapján (erdarena.hu), míg a Magyar Röplabdaszövetség irodájában (1134 Bp. Váci út 19.) minden kedden és csütörtökön 9:30-16:00 között.

Férfi röpi: a Pénzügyőr az első döntős a Magyar Kupában

Elsőként a Pénzügyőr SE jutott be a férfi röplabda Magyar Kupa február 16-i döntőjébe, miután az elődöntőben felülmúlta a tavalyi győztes és bajnoki címvédő Vegyész RC Kazincbarcikát.

Férfi röpi: simán kikapott a Kazincbarcika a négyes döntőstől

A Kazincbarcika hazai pályán sima, 3:0-s vereséget szenvedett a rendezőként már biztosan négyes döntős osztrák Posojilnica Aich/Dob csapatától a férfi röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának szombati játéknapján.

Női röpi Challenge-kupa: 3:1-re kikapott és kiesett a Vasas

A Vasas Óbuda kiesett a női röplabda Challenge-kupából, miután a nyolcaddöntő szerdai visszavágóján 3:1-re kikapott a szlovén Nova Gorica otthonában.

Férfi röpi MK: bravúrgyőzelem a Pénzügyőrtől az elődöntőben

A Pénzügyőr saját közönsége előtt meglepetésre 3:1-re legyőzte a Kazincbarcikát a férfi röplabda Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

Férfi röplabda: Debrecenben nyert a címvédő Kazincbarcika

A férfi röplabdabajnokságban címvédő Vegyész RC Kazincbarcika is győzelemmel kezdte az Extraligát, magabiztosan nyert Debrecenben.

Röplabda: rögtön meglepetéssel indult a férfi Extraliga

A Pénzügyőr – némi meglepetésre – három játszmában győzött az előző idényben ezüstérmes Kaposvár otthonában a férfi röplabda Extraliga alapszakaszának nyitó mérkőzésén.

Női röpi: meccs nélküli Békéscsaba-siker a szlovák bajnok ellen

A Békéscsaba női röplabdacsapatának közleménye szerint az ellenfél miatt elmarad a csapat keddi, Strabag VC Bratislava elleni MEVZA-kupa-mérkőzés, így a magyar csapat 3:0-val megkapja a pontokat.