?>
La Liga: az utolsó utáni pillanatban jutott az élvonalba az Elche

A spanyol labdarúgó-élvonalért zajló rájátszás döntőjének visszavágóján az Elche Pere Milla 96. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert a Girona ellen, és miután az első meccsen nem találtak be a csapatok, kiharcolta a feljutást, így 2015 után szerepelhet újra a La Ligában.

Bryan élete meccsét játszotta, feljutott a Fulham!

Az angol Championship rájátszásának döntőjét a Fulham nyerte meg a Brentford ellen, 2–1-re, ezzel harmadik csapatként feljutott a másodosztályból a legjobbak közé.

NFL 2020, A RÁJÁTSZÁS MENETRENDJE

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság 2020-es rájátszásának menetrendje. Minden csoportból továbbjutott az első helyen végző, továbbá a konferenciákból még három-három csapat a legjobb győzelem–vereség mutató alapján, így összesen 14 együttes jut be a rájátszásba. Itt az első körben az első kiemelt pihen, a 2. kiemelt a hetedikkel találkozik, a 3. a hatodikkal, a 4. pedig az ötödikkel. A továbbiakban a legmagasabb kiemelésű gárdához mindig a legalacsonyabban rangsorolt utazik, amíg ki nem alakul a döntő párosítása.

ERSTE LIGA, A RÁJÁTSZÁS ADATBANKJA

A középszakasz végeztével február 21-én ellenfeleket választottak maguknak az alapszakasz első három helyén végző csapatok, majd február 22-én már meg is kezdődött a rájátszás. A párharcok minden esetben négy megnyert mérkőzésig tartanak. Ha egy mérkőzés 60 perc után döntetlenre áll, akkor az első gólig játszanak tovább a felek 4 a 4 ellen 20 perces játékrészekkel. Az elődöntős párosítás a középszakaszban elért helyezések alapján alakul ki.

MLB: olyan rájátszást akarnak, amilyen még sehol nem volt

Egészen elképesztő ötlettel rukkolt elő az észak-amerikai profi baseball-liga (MLB) vezetője, Rob Manfred: a ligában néhány év múlva olyan rájátszásrendszert vezetnének be, amire sehol máshol nem volt még példa.

NFL 2019, A RÁJÁTSZÁS MENETRENDJE

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság 2019-es rájátszásának menetrendje. Minden csoportból bejutott az első helyen végző, továbbá a konferenciákból még két csapat a legjobb győzelem–vereség mutató alapján.

Férfi kosár NB I: a Körmend és a Falco is száz fölött kezdte a rájátszást

A férfi kosárlabda NB I rájátszása a negyeddöntőkkel kezdődött, és magabiztos győzelmet aratott a felsőházat megnyerő Körmend, és a második helyen végző Falco is – mindkét brigád száz pont fölé jutott, előbb 32, utóbbi 42 ponttal győzött. A Szolnok az Atom ellen, a PVSK pedig a Jászberény ellen nyert egyaránt szoros mérkőzéseken.

EBEL: kilencgólos meccsen kapott ki a Fehérvár Salzburgban

Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) rájátszásának negyeddöntőjében óriási küzdelemben a Fehérvár AV19 5–4-re kikapott a Salzburg otthonában, amelyet így egy győzelem választ el a továbbjutástól.

Erste Liga: 19 év után újra bajnoki döntőben a Ferencváros

A honi jégkorongbajnokság (Erste Liga) rájátszásának elődöntőjében az FTC sorozatban negyedszer – ezúttal 4–1-re – legyőzte a DEAC-ot, ezzel 19 év után ismét bejutott a döntőbe, míg a debreceniek számára véget ért az idény.

EBEL: kikapott otthon a Fehérvár, elvesztette a pályaelőnyt

A harmadik mérkőzéssel folytatódott az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) rájátszásának negyeddöntője a liga egyetlen magyar csapata, a Fehérvár AV19 és a bajnokság egyik legtehetősebb alakulata, a Red Bull Salzburg között. A Salzburg négy napja 1–0-ra kikapott Székesfehérváron, és most gólgazdag mérkőzésen, 6–4-es vereséget mért a Fehérvárra, így elvette Háriék pályaelőnyét, és 2–1-re vezet a négy győzelemig tartó párharcban.

EBEL: hosszabbítás után kapott ki a Fehérvár, egyenlített a Salzburg

Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) rájátszásának negyeddöntőjében a Fehérvár AV19 közel állt hozzá, hogy a második mérkőzésen is legyőzze a liga leggazdagabb csapatának számító Red Bull Salzburgot – a második harmad elején percek alatt fordított az AV19, de két perccel a vége előtt betalált a vendéglátó osztrák brigád is, amely aztán alig három perc alatt bevitte a győztes gólt a hosszabbításban, így kiegyenlítette a párharcot.

Erste Liga: a DEAC-ot választotta a Ferencváros az elődöntőre

Az alap- és középszakaszgyőztes FTC a DEAC gárdáját választotta elődöntős ellenfélnek a jégkorong Erste Liga rájátszásában, a másik párban az Újpest a Csíkszereda ellen mérkőzik.

Tipsport Liga: szétlövéssel kapott ki a MAC Zólyomban

A szlovák jégkorongbajnokság (Tipsport Liga) rájátszásának negyeddöntőjének második mérkőzésén a MAC Újbuda szétlövéses vereséget szenvedett a HKM Zvolen otthonában, így összesítésben 2–0-s hátrányba került, azaz nem tudta elvenni a zólyomiak pályaelőnyét.

Erste Liga: a DEAC nyert, és a legjobb négy közé került

A magyar jégkorongbajnokság (Erste Liga) rájátszásának negyeddöntőjének hetedik mérkőzésén a DEAC hazai pályán 4–2-re legyőzte a Gyergyói HK-t, és bejutott a legjobb négy közé.

Erste Liga: sikerével középszakaszgyőztes a Ferencváros

Az Erste Liga középszakaszának hétfő esti játéknapján az alsó- és a felsőházban is egy-egy mérkőzést játszottak, s mindkét találkozón hazai siker született: a Vasas első középszakaszos győzelmét szerezte meg a Hokiklubot fogadva, míg a felsőházban a listavezető Ferencváros nagy küzdelemben, kétgólos hátrányból fordítva nyert hazai pályán a DEAC ellen. Ezzel megnyerte a középszakaszt a Ferencváros, így a rájátszásban végig élvezheti a pályaelőnyt.

NFL 2018, A RÁJÁTSZÁS MENETRENDJE

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság 2018-as rájátszásának menetrendje. Minden csoportból továbbjut az első helyen végző, továbbá a konferenciákból még két csapat a legjobb győzelem–vereség mutató alapján.

NFL 2017, A RÁJÁTSZÁS MENETRENDJE

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság 2017-es rájátszásának menetrendje.

18 éves ifjonc a Liverpool BL-hőse, bajban a Hoffenheim

Az angol Liverpool nagyot lépett a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköre felé, mivel Sinsheimben 2–1-re legyőzte a Hoffenheimet a playoffkör első mérkőzésén. Szalai Ádám, a házigazda német csapat magyar középcsatára a kispadon ülte végig a találkozót.

Férfi kosár NB I: sorozatban negyedszer Olaj, vagy trónfosztás következik?

Szerdán megkezdődik a férfi kosárlabda NB I rájátszása, amelyben az utóbbi évek legkiegyensúlyozottabb bajnoksága dől el. Hosszú idő után ez az első olyan szezon, amelynek nem a sorozatban hármat nyerő Szolnoki Olaj a legfőbb favoritja, a legnagyobb kihívók között ott van az alapszakasz győztese, az Alba Fehérvár, a tavalyi bronzérmes Egis Körmend, de a remek formában lévő Falco, ZTE páros is jó esélyekkel indul. Felvezetőnkben bemutatjuk, hogyan teljesítettek eddig a csapatok, mire és kikre érdemes figyelni a párharcok során, valamint hogy ki miben bízhat a továbbjutást illetően.