13 hónap után állhat élre a Honvéd, ha legyőzi a Ferencvárost

A válogatott mérkőzésnapok után a 8. fordulóval folytatódik az NB I-es labdarúgó-bajnokság a hétvégén. Csúcsmérkőzés lesz az Új Hidegkuti Nándor Stadionban: a második helyezett Bp. Honvéd a listavezető Ferencvárost fogadja a dél-pesti derbin.

Felkészülés: nyert az FTC és az MTK, ikszelt a Paks

A listavezető Ferencváros Sigér Dávid góljával 1–0-ra megverte a másodosztályú Vasast. Hasonló mértékű győzelmet aratott az újonc MTK, amely a szerb másodosztályban szereplő FK Proletert győzte le Gera Dániel első félidőben esett találatával. A Paks az NB II 4. helyén álló Kaposvárt fogadta, és 2–2-es döntetlent játszott vele.

Paks: megsérült a válogatott védő, négy-hat hetet hagy ki

Megműtötték Szabó Jánost, a Paksi FC hatszoros válogatott védőjét, akit az NB I-es labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában lejátszott, Puskás Akadémia elleni mérkőzésen kellett kényszerűségből lecserélni.

NB I: 0–0 – továbbra sem megy a gólszerzés a DVTK-nak

A labdarúgó NB I 7. fordulójában a hét közben Busai Attilával és Ugrai Rolanddal is szerződést bontó Diósgyőr a Paksot fogadta. A két csapat nem túl magas színvonalú meccsen gól nélküli döntetlennel zárt, a hazaiak Vernes Richárd révén csak kapufáig jutottak.

Pontosztozkodás Miskolcon, csak kapufáig jutott a DVTK a Paks ellen

A Fradi 16 hónapos hazai veretlenségére vadászik a Vidi a rangadón

Hamarosan kezdődik a labdarúgó Nemzetek Ligája, bemutatkozik Marco Rossi szövetségi kapitány a magyar válogatott kispadján, de a szünet előtt még jön az NB I 7. fordulója, benne a Ferencváros–Mol Vidi FC rangadóval és az Újpest FC–Bp. Honvéd „észak-dél” fővárosi derbivel. Fókuszunkban ezúttal a csoportkörös szereplés és annak hatása az élvonalbeli teljesítményre – hiszen a Vidinek hamarosan újabb európai kötelezettségei lesznek.

NB I: Pakson folytatja Egerszegi Tamás

Az NB II-ben szereplő Vasastól a Pakshoz igazolt Egerszegi Tamás, akit az angyalföldi klub átigazolási díj és két játékos fejében engedett el az NB I-es csapathoz.

NB I: a PAFC kétgólos hátrányból állt fel, mégis kikapott Pakson

Izgalmakban és fordulatokban gazdag mérkőzésen a Paks 3–2-re legyőzte a Puskás Akadémiát a labdarúgó NB I 6. fordulójának szombati mérkőzésén, ezzel megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

A Puskás Akadémia kétgólos hátrányból állt fel, mégis kikapott Pakson

Rebrov 500 néző előtt Juhárék ellen, fél év múlva már a Camp Nouban bombázott

Szerhij Rebrov bemutatkozik a Ferencváros kispadján, így a Mezőkövesd–FTC mérkőzést övezi értelemszerűen a legnagyobb érdeklődés a labdarúgó NB I 6. körében. A Mol Vidi FC európai kupaszereplése miatt ez a forduló is csonka, hiszen a fehérváriak Újpest FC elleni mérkőzését elhalasztották. Jöjjenek a 6. forduló történelmi-statisztikai érdekességei!

A Fradi ellen erre csak a Paks képes az NB I-ben – Doll veszte lett

Már dolgoztunk jelen cikkünkön, amely a Paks Ferencváros elleni idegenbeli remeklésével foglalkozik, amikor jött a hír, hogy a hétvégi döntetlent követően távozik posztjáról a Fradi vezetőedzője, Thomas Doll. Így az a helyzet állt elő, hogy az egymást követő negyedik paksi pontszerzés az Üllői úton edzőbuktatást eredményezett...

A Ferencváros nem tudta legyőzni odahaza a Paksot

Az eddig tökéletes mérleggel rendelkező Ferencváros nem bírt hazai pályán a Pakssal, és a végén még az egy pontnak is örülhettek a fővárosiak.

Paks: Jobban megy a játék az élcsapatok ellen – Hahn János

A Ferencvárossal mérkőzik meg a Paksi FC a labdarúgó NB I 5. fordulójában. A találkozó előtt a vendégek támadója, Hahn János beszélt az esélyeikről a klub honlapjának.

A Vidi veretlen tízest, a Honvéd 1978 óta nem látott kezdést céloz meg a rangadón

Ötödik fordulójához érkezett a magyar labdarúgó NB I, a programban egy rangadóval: a bajnokságot négy győzelemmel kezdő Bp. Honvéd az európai kupaporondon vitézkedő, a Malmö FF kiejtésével a BL-főtábla kapujába jutó Mol Vidi FC-vel mérkőzik meg. A Ferencváros a Paksot fogadja, a Kisvárda Felcsúton szabadulna meg a pont- és góltalanságtól. Történelmi-statisztikai érdekességek az 5. forduló elé.

NB I: a Paksnál folytatja a Vasas korábbi csapatkapitánya

A labdarúgó NB I-ben szereplő Paks hivatalos oldalán jelentette be, hogy szerződtette Remili Mohamedet a másodosztályú Vasastól.

NB I: A döntetlen megfelel a látottaknak – Vignjevics

Nem bírt egymással vasárnap a Paksi FC és az Újpest FC (1–1) a labdarúgó NB I 4. fordulójában. A mérkőzés után a két vezetőedző, Csertői Aurél és Nebojsa Vignjevics is értékelte a találkozót.

NB I: az Újpest egy ponttal távozott Paksról

Hamar vezetést szerzett mumusa, a Paks ellen az Újpest a labdarúgó NB I 4. fordulójában, de aztán egyenlíteni tudtak a hazaiak még a szünet előtt, a második félidő meg már helyzetet sem hozott.

Pontot szerzett mumusa ellen az Újpest

Paks: „Nem lehet ráfogni, hogy azért van csak egy pontunk, mert…”

Vasárnap a Paksi FC az Újpestet fogadja a labdarúgó NB I 4. fordulójában, ez mellesleg Csertői Aurél csapatának első otthoni meccse lesz a szezonban. A Paksnak szüksége lenne a jó eredményre hazai közönsége előtt, ugyanis az eddigi három fellépésén csupán egy pontot szerzett – a Mol Vidi FC-vel döntetlen játszott, a Honvédtól és a Mezőkövesdtől kikapott.

Supka 11 évvel ezelőtti álomkezdését, a Vidi a 11. Loki elleni sikert kergeti

A nyár legmelegebb hete is NB I-gyel zárul: a 4. fordulóra kerül sor a magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Ezúttal már pénteken megkezdődik a forduló, hiszen a Mol Vidi FC a BL-szereplése miatt előrehozott mérkőzésen fogadja a DVSC-t. Kisvárdán a Ferencváros elleni bajnokival avatják az új stadiont. Történelmi-statisztikai érdekességek következnek.