NB I: Holender-dupla, fölényes Honvéd-siker a Paks ellen

Holender duplázott, a Honvéd három góllal megverte a Paksot

A Bp. Honvéd fölényesen, 3–0-ra legyőzte a vendég Paksot a labdarúgó NB I 25. fordulójában. Holender előbb lábbal, majd fejjel talált be, és már 12 gólnál jár a bajnokságban. A hazaiak harmadik gólját mintaszerű akció után N'Gog lőtte.

A Hali plusz egy: ez kell a Fradinak a kétéves hazai bajnoki veretlenséghez

A labdarúgó NB I 25. fordulójában új edző irányításával lép pályára az MTK, hazai papírforma-győzelmet kellene hozni a tabella első két helyezettjének. A válogatott mérkőzések miatt tartott szünet előtt a legnagyobb kérdés: mekkora előnnyel fordul a listavezető Ferencváros a bajnoki hajrára?

NB I: kétszer kellett egyenlítenie a Vidinek Pakson

A Paks kétszer is vezetést szerzett hazai pályán a Vidi ellen, de a bajnokságban második helyen álló fehérváriak kétszer is egyenlíteni tudtak a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Bár a Paks előtt több lehetőség kínálkozott, mindkét csapat nyerhetett volna, azonban 2–2 lett a vége.

Egy pontot vitt csak haza a Vidi Paksról

A Paks kétszer is vezetést szerzett hazai pályán a Vidi ellen, de a bajnokságban második helyen álló fehérváriak kétszer is egyenlíteni tudtak a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Bár a Paks előtt több lehetőség kínálkozott, mindkét csapat nyerhetett volna, de 2–2 lett a vége.

Két forduló, 12 kapott gól: megtaláltuk a DVTK „elődjét”

A labdarúgó NB I-ben a 24. forduló következik, benne a magyar futball legpatinásabb párharcával: a 7. helyen álló MTK és a listavezető Ferencváros örökrangadója lesz a kör záró mérkőzése. A második helyezett Mol Vidi FC Paksra látogat, a harmadik Újpest a sereghajtó Haladáshoz. Következzen a forduló történelmi-statisztikai háttere.

NB I: két góllal legyőzte a Mezőkövesd a Paksot

Az NB I. 23. fordulójában a Mezőkövesd legyőzte a Paksot. Hosszú taktikai játék után a 66. percben Simon szabálytalankodott a tizenhatoson belül Molnár Gáborral szemben. A büntetőt Koszta váltotta gólra (1–0). A hajrában Molnár Gábor szerzett még egy találatot, eldöntve ezzel a meccset (2–0). A Paks elveszítette hosszú ideje tartó idegenbeli veretlenségét.

Lesz-e sorozatban negyedszer is Fradi-négyes a DVTK kapujában?

Két teljes kör lement a 2018–2019-es NB I-es idényből, jön a harmadik, tehát már csak tizenegy forduló van hátra. A bajnoki címért harcoló Ferencváros és Mol Vidi FC ismét otthon szerepel, előbbi a DVTK-val, utóbbi a Kisvárdával csap össze – mindkét vendéggárdának égető szüksége lenne pontra, pontokra. A játéknap legnagyobb hagyományú összecsapása az Újpest FC és az MTK presztízsmérkőzése.

Paks: négy-hat hétig nem léphet pályára a válogatott játékos

Szabó János, a Paks válogatott labdarúgója előreláthatóan 4-6 hétig nem léphet pályára, miután szombaton a DVSC elleni bajnokin bordarepedést szenvedett, és kisebb légmell is kialakult a szervezetében.

MK: „A Fradi elleni súlyos vereséget gyorsan el kellett felejtenünk”

Az első meccs után vezetett a Paks összesítésben, és a Puskás Akadémia elleni Magyar Kupa-nyolcaddöntő visszavágóján is előnybe került, mégis a felcsútiak jutottak a nyolc közé. A 3–1-re végződött mérkőzés után a győztes csapatból a tizenegyest kiharcoló Nagy Zsolt, a vesztesből Könyves Norbert értékelt az NSO Tv-nek. Utóbbi arról is beszélt, hogyan érzi magát ismét Pakson.

Magyar Kupa: Latifi mesterhármasával került a nyolc közé a PAFC

Három visszavágót rendeztek kedden kora délután a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. A Mezőkövesd a 91. percben szerzett találattal búcsúztatta a Haladást. A Puskás Akadémia Pakson összesítésben kétgólos hátrányból felállva fordított Liridon Latifi mesterhármasával. Az NB III-es Ajka 1–1-es döntetlent játszott a DVSC-vel, és ugyan kiesett, ezen a mérkőzésen valamivel közelebb állt a győzelemhez, mint élvonalbeli ellenfele.

NB I: a Paks profi szerződést kötött gólerős fiataljával

A labdarúgó NB I-ben szereplő Paksi FC hivatalos honlapján közölte, hogy profi szerződést kötött Szendrei Ákossal. A 16 éves játékos eddig 137 mérkőzésen 147 gólt szerzett a tolnaiak utánpótláscsapataiban.

Videó: a DVSC kapusa a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát

Mint arról beszámoltunk, a Paks hazai pályán 2–1-re fordított a DVSC ellen a labdarúgó NB I 22. fordulójában. A tolnaiak sikerében a debreceniek kapusa is szerepet játszott: Kecskés Tamás szöglete után Nagy Sándor a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát.

NB I: vesztésre állt, mégis legyűrte a Paks a DVSC-t

Gól nélküli első félidőt követően a DVSC szerezte meg a vezetést, de a Paks képes volt fordítani, és 2–1-re megnyerte a két csapat mérkőzését a labdarúgó NB I szombaton megrendezett 22. fordulójában.

Öt perc alatt fordított a Paks a Loki ellen

Gól nélküli első félidőt követően a DVSC szerezte meg a vezetést, de a Paks képes volt gyorsan fordítani, és 2–1-re megnyerte a két csapat mérkőzését a labdarúgó NB I szombaton megrendezett 22. fordulójában.

Országjáró Honvéd–MTK; a 31.-re hajt a Fradi a PAFC ellen

Ferencváros–Puskás Akadémia, Mol Vidi FC–Haladás, Újpest–Diósgyőr, no meg egy Bp. Honvéd–MTK Gyirmóton – hat szombati mérkőzéssel folytatódnak a labdarúgó NB I küzdelmei. Elméletileg kötelező feladat előtt áll a Fradi és a Vidi: a PAFC és a Haladás a mezőny legrosszabb idegenbeli mérlegű csapatai. Diósgyőrben a kérdés: folytatódik-e a csapat 2014 óta nem látott veretlenségi szériája?

MK: otthon szenvedett vereséget a Puskás Akadémia a Pakstól

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Paks 2–1-es győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában, így egygólos előnnyel várhatja a jövő heti visszavágót. A győztes gólt a csereként beálló Hahn János a 87. percben szerezte tizenegyesből, amelyet a szintén csereként beállt Simon András harcolt ki.

Otthon kapott ki a PAFC a Magyar Kupában

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzéseit rendezték szerdán. Kora délután a Budapest Honvéd és a Mol Vidi FC is győzött alsóbb osztályú ellenfelével szemben. A nap első olyan találkozóját, melyen két élvonalbeli csapat volt érintett, a Paks nyerte a Puskás Akadémia otthonában, majd a Mezőkövesd és a Haladás gól nélküli döntetlent játszott egymással.

NB I: nincs gól, pontosztozkodás a Kisvárda–Pakson

A labdarúgó NB I 21. fordulójában a Kisvárda gól nélküli döntetlent játszott a Pakssal.