Giro: prezentációt tartottak a hazai rajt- és célvárosoknak

A rajt- és célvárosok - Budapest, Győr, Székesfehérvár és Nagykanizsa -, illetve a fővárosi kerületek vezetőinek tartott prezentációt a jövőre Budapestről induló Giro d'Italiáról a GiroHungary2020 csapata szerdán a Millennium Házában, a Városligetben.

Kép: döbbenetes fotó, így néz ki a kerékpáros lába

Ritkán látható fotót posztolt magáról a szlovén kerékpáros, Janez Brajkovic. A 35 éves kerekes dopping miatti eltiltása után nemrég tért vissza az országútra, és az Instagramra feltöltött fotójával azt is megmutatta, milyen elképesztő állapotban volt a lába a felkészülés, valamint az újrakezdés utáni első versenye után.

Kerékpár: holland siker a vb női mezőnyversenyében

Annemiek van Vleuten nyerte a női mezőnyversenyt a nagy-britanniai országúti kerékpáros-világbajnokságon.

Kerékpáros-vb: Dennis fölényes címvédése az időfutamban

A címvédő ausztrál Rohan Dennis nyerte meg a férfi időfutamversenyt a Yorkshire-ban zajló országúti kerékpáros-világbajnokság szerdai napján. A második helyen – több mint egyperces (!) hátránnyal – a belga Remco Evenepoel, harmadikként az olasz Filippo Ganna zárt.

Kerékpáros-vb: Geraint Thomas mégsem indul az időfutamban

A 2018-as Tour de France-győztes Geraint Thomas mégsem indul az időfutamban, hanem csak a mezőnyversenyben áll rajthoz a nagy-britanniai országúti kerékpáros-világbajnokságon.

Kerékpár: Geraint Thomas két számban indul a vb-n

A 2018-as Tour de France-győztes Geraint Thomas az időfutamban és a mezőnyversenyben is rajthoz áll a vasárnap kezdődő nagy-britanniai országúti kerékpáros világbajnokságon.

Kerékpár: Nibali és Bernal kihagyja az országúti vb-t

Egan Bernal és Vincenzo Nibali sem vesz részt a yorkshire-i országúti kerékpáros-világbajnokságon.

Vuelta: Gilbert nyerte a rohanást, Quintana feljött másodiknak

Philippe Gilbert szerdai sikerével az idei második szakaszgyőzelmét ünnepelte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körversenyen, míg az összetettben változatlanul a szlovén Primoz Roglic áll az élen, Nairo Quintana pedig feljött a második helyre.

Kerékpár: Dina Márton indul az országúti vb-n

A 23 éves Dina Márton indul a férfiak mezőnyversenyében a szeptemberi országúti kerékpáros-világbajnokságon.

Kerékpár: visszavonul az országúti bringás, Marcel Kittel

A 31 éves  Marcel Kittel, német országúti kerékpáros pénteken bejelentette a visszavonulását, miután még májusban közös megegyezéssel szerződést bontott csapatával, a Katyusával, mert jelentős formahanyatlással küszködött, és közölte, hogy határozatlan ideig nem versenyez.

Kerékpár: csapatot vált a Giro 2017-es győztese

Elhagyja a német Sunwebet és a holland Jumbo-Visma istállóhoz igazol Tom Dumoulin, a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 2017-es győztese.

Gyász: elhunyt a lengyel körversenyen bukó kerekes

A kórházba szállítás után meghalt Bjorg Lambrecht, aki hétfőn bukott a lengyel országúti kerékpáros-körverseny harmadik szakaszán.

Tour: „Az irány jó, de még mindig van baj” – az ötszörös győztes a doppingról

Bernard Hinault, a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny ötszörös győztese szerint a sportágat változatlanul sújtják a doppingbotrányok, azoknak a versenyzőknek pedig, akik valaha használtak tiltott szereket, vissza kellene fizetniük a megnyert pénzdíjukat.

Kerékpár: Szabó és Szarka a mezőnyverseny bajnokai

Szabó Zsófia és Szarka Gergely győzött az országúti kerékpárosok országos bajnokságának mezőnyversenyében.

Kerékpár: kedden rajtol a Tour de Hongrie

Hat nap, 19 csapat, 132 versenyző – a jövő hét kedden elrajtol a 40. Magyar körverseny! Magyarország legnagyobb kerékpárversenye a Tour de Hongrie, vagy ahogy Princzinger Péter, a hazai szövetség elnöke fogalmazott az esemény csütörtöki sajtótájékoztatóján, egyértelműen a kerékpársport legfontosabb honi eseménye, igazi „zászlóshajója”. Mint mondta, büszkék lehetünk rá, hogy van egy ilyen viadalunk – újra.

Videó: feldöntötte a néző a kerekest, válaszul jött a pofon

Furcsa esettől hangos a nemzetközi sportsajtó az olasz kerékpáros körverseny, a Giro d’Italia szombati szakaszával kapcsolatban. A legjobb fiatal versenyzőnek járó fehér trikót viselő Miguel Ángel Lópezt feldöntötte az út szélén futó egyik néző. Az Astana 25 éves kolumbiai versenyzője érthető módon nem örült a közjátéknak, ám arra talán senki sem számított, hogy a szurkoló pofonokkal bűnhődik.

Kerékpár: rekordnevezés a V4 szombati magyar etapján

Rekordrészvétel mellett rendezik meg szombaton Budapest és Pannonhalma között a VII. Visegrád 4 nemzetközi országúti kerékpárverseny magyar etapját.

Országúti bringázás: új magazin 100 oldalon

Sztártippek, programajánló, bringás és kiegészítő edzések, javasolt és tiltott ételek, applikációk, könyvbemutatók, és sok minden más található a Csupasport kiadványában, amely az országúti kerékpárosoknak készült, de MTB-melléklet is van benne.

Kerékpár: hazaárulónak nevezte társa tettét az FDJ kapitánya

„Hazaárulással” ér fel a csapattárs Georg Preidler doppingkísérlete Thibaut Pinot, a Groupama-FDJ országútikerékpár-csapat kapitánya szerint. Az eset összekapcsolható a múlt héten letartóztatott öt osztrák sífutóéval, akiket a múlt heti északisí-világbajnokságon vettek őrizetbe. Emellett a német rendőrség úgy véli, futballisták, úszók, további kerékpárosok, kézilabdázók, atléták is jártak az ügy kulcsfigurájának tartott erfurti sportorvoshoz.