Kerékpár: kedden rajtol a Tour de Hongrie

Hat nap, 19 csapat, 132 versenyző – a jövő hét kedden elrajtol a 40. Magyar körverseny! Magyarország legnagyobb kerékpárversenye a Tour de Hongrie, vagy ahogy Princzinger Péter, a hazai szövetség elnöke fogalmazott az esemény csütörtöki sajtótájékoztatóján, egyértelműen a kerékpársport legfontosabb honi eseménye, igazi „zászlóshajója”. Mint mondta, büszkék lehetünk rá, hogy van egy ilyen viadalunk – újra.

Videó: feldöntötte a néző a kerekest, válaszul jött a pofon

Furcsa esettől hangos a nemzetközi sportsajtó az olasz kerékpáros körverseny, a Giro d’Italia szombati szakaszával kapcsolatban. A legjobb fiatal versenyzőnek járó fehér trikót viselő Miguel Ángel Lópezt feldöntötte az út szélén futó egyik néző. Az Astana 25 éves kolumbiai versenyzője érthető módon nem örült a közjátéknak, ám arra talán senki sem számított, hogy a szurkoló pofonokkal bűnhődik.

Kerékpár: rekordnevezés a V4 szombati magyar etapján

Rekordrészvétel mellett rendezik meg szombaton Budapest és Pannonhalma között a VII. Visegrád 4 nemzetközi országúti kerékpárverseny magyar etapját.

Országúti bringázás: új magazin 100 oldalon

Sztártippek, programajánló, bringás és kiegészítő edzések, javasolt és tiltott ételek, applikációk, könyvbemutatók, és sok minden más található a Csupasport kiadványában, amely az országúti kerékpárosoknak készült, de MTB-melléklet is van benne.

Kerékpár: hazaárulónak nevezte társa tettét az FDJ kapitánya

„Hazaárulással” ér fel a csapattárs Georg Preidler doppingkísérlete Thibaut Pinot, a Groupama-FDJ országútikerékpár-csapat kapitánya szerint. Az eset összekapcsolható a múlt héten letartóztatott öt osztrák sífutóéval, akiket a múlt heti északisí-világbajnokságon vettek őrizetbe. Emellett a német rendőrség úgy véli, futballisták, úszók, további kerékpárosok, kézilabdázók, atléták is jártak az ügy kulcsfigurájának tartott erfurti sportorvoshoz.

Vuelta 2020: Hollandiából indul a mezőny, Utrecht sporttörténelmet ír

Összesen három etapot rendeznek Hollandiában a spanyol körverseny 2020-as kiírásában. Utrecht lesz az első város, amely mind a három nagy európai körverseny házigazdája volt már.

Kerékpár: különleges csapatnál folytatja a cukorbeteg magyar kerekes

Idén először vett részt a magyar országúti kerékpáros körversenyen, a Tour de Hongrie-n az amerikai Team Novo Nordisk, amelynek a háromszoros magyar bajnok, Kusztor Péter személyében a jövő évben lesz magyar kerékpárosa.

Vuelta: Viviani nyert Madridban; Yates első háromhetes sikere

A brit Simon Yates nyerte meg a 2018-as Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körversenyt. A 21. szakasz sprintbefutóján Elia Viviani bizonyult a leggyorsabbnak.

Vuelta: Pinot-é az első andorrai etap; Yates eldöntötte?

A francia Thibaut Pinot a második szakaszgyőzelmét aratta a 2018-as spanyol országúti kerékpáros-körversenyen, a Vuelta a Espanán. A hegyi befutóval záruló pénteki etapon az összetettben vezető Simon Yates jelentősen növelte az előnyét a riválisai előtt, így nagyon közel került a végső győzelemhez.

Vuelta: Valverde faragott a hátrányából; Quintana elszállt

A kanadai Michael Woods nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 17. szakaszát. A hat kategorizált emelkedőt is tartalmazó etapon Alejandro Valverde nyolc másodperccel csökkentette hátrányát az összetettben vezető Simon Yatesszel szemben, csapattársa, Nairo Quintana viszont egy percet kapott a riválisaitól.

Kerékpár: Thomas és Froome is ott lesz a brit vb-csapatban

Az idei Tour de France-győztes Geraint Thomas, valamint Chris Froome, a francia körverseny négyszeres bajnoka is rajthoz áll a szeptemberi országúti kerékpáros-világbajnokságon.

Kerékpár: Richie Porte csapatot vált, két évre írt alá

A háromhetes országúti kerékpáros-körversenyeken rendre az esélyesek közé sorolt Richie Porte a Trek-Segafredo csapatában folytatja pályafutását a jövő évtől.

Videó: ment a Tour de Hongrie, ő betekert papucsban

Rögtön egy emlékezetes pillanattal indult a Tour de Hongrie országúti kerékpáros-körverseny.

Kerékpár: olasz Európa-bajnok a mezőnyversenyben

Sprintbefutó végén az olasz Matteo Trentin nyerte meg a férfi országúti kerékpározók mezőnyversenyét a glasgow-i kerékpáros Európa-bajnokság zárónapján.

Tokió 2020: nehéz pálya vár az országúti kerékpárosokra

Hegyekkel tarkított, kifejezetten nehéz pálya vár az országúti kerékpárosokra a 2020-as, tokiói nyári olimpián.

Giro d'Italia: Sam Bennett ezúttal is mindenkit lehajrázott

Az ír Sam Bennett nyerte meg az olasz országúti kerékpáros-körverseny 12. szakaszát, így már a második etapgyőzelmét ünnepelhette a Giro d’Italián. Az összetettben nem történt változás, így továbbra is Simon Yates viselheti a rózsaszín trikót.

Nemzetközösségi Játékok: elfelejtették benevezni a fél világot átutazó bringást

Ritkán tapasztalható módon járt az Ausztráliában zajló Nemzetközösségi Játékokon a 21 éves angol kerékpáros, Melissa Lowther. A tavalyi brit U23-as országúti bajnoknőt ugyanis sportági szövetsége egész egyszerűen elfelejtette benevezni az időfutamra, ám ez csak akkor derült ki, amikor Lowther a viadal előtt már a helyszínen volt és indulásra készült.

Kerékpáros-vb: Sagan ismét megvédte a címét a mezőnyversenyben!

A kétszeres címvédő Peter Sagan nyerte meg a férfi mezőnyversenyt a norvégiai Bergenben megrendezett országúti kerékpáros-világbajnokság utolsó napján. A szlovák versenyző a norvég Alexander Kristoffot sprintelte le a mezőnyhajrában.

Kerékpár: holland vb-arany- és ezüst a női időfutamban

A holland Annemiek van Vleuten nyerte a női időfutamversenyt a Bergenben zajló országúti kerékpáros világbajnokság keddi napján.