Három góllal nyert odahaza az Arsenal, és továbbjutott

Az Arsenal odahaza három nullára nyerve ledolgozta idegenben összeszedett egygólos hátrányát a Mol Vidi FC-verő BATE ellen, így a legjobb 16 közé jutott a labdarúgó Európa-ligában.

Tíz emberrel fordított a Manchester City a Schalke otthonában

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Manchester City emberhátrányban fordított és 3–2-re legyőzte a Schalkét Gelsenkirchenben.

Böde és Lanzafame góljával nyert odahaza a Ferencváros

A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első felvonásán a Ferencváros odahaza két góllal legyőzte az első félidőben villogó Kisvárdát.

Nem dupla nulla: remek mérkőzést vívott a Barca és az OL

A Barcelona Lyonba látogatott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésére, és a két csapat kiváló találkozón játszott egymással gól nélküli döntetlent. A továbbjutás kérdése teljesen nyitott, döntés három hét múlva.

Óriási meglepetés, a Real Madrid kikapott odahaza a Gironától!

A Real Madrid óriási meglepetésre kikapott odahaza a Gironától a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokág (La Liga) 24. fordulójában.

Győzelemmel használta ki a Ferencváros botlását a Mol Vidi FC

Az első félidőben három gólt lőve eldöntötte a két vereséggel rajtoló Mol Vidi FC az MTK elleni idegenbeli találkozót a labdarúgó NB I 21. fordulójának záró mérkőzésén.

A Mol Vidi FC mumusa megverte az Arsenalt is

A Mol Vidi FC-vel is elbánó BATE egy góllal megverte odahaza az Arsenalt az Európa-ligában a legjobb 16 közé jutásért zajló párharc első felvonásán.

Fél lábbal a nyolc között a Tottenham: hármat kapott Londonban a Dortmund

Hiába kezdett jobban, a második félidőben kapott találatokkal 3–0-s vereséget szenvedett a Borussia Dortmund Londonban a Tottenham Hotspur vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A Spursben gólig és gólpasszig jutott a kényszerbalszélső Jan Vertonghen, aki így kulcsember volt a sikerben.

Nem nyert Messivel sem a Barcelona, Ter Stegen volt a legjobbja

A címvédő Barcelona nem tudott nyerni a mindenkire veszélyes Athletic Bilbao otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 23. fordulójának vasárnapi rangadóján.

Malcom jól helyettesítette Messit, de inkább a Real örülhetett

Malcom egyenlítette ki Lucas Vázquez korai találatát: semmi sem dőlt el a spanyol Király-kupa elődöntőjének első mérkőzésén a Barcelona és a Real Madrid között, visszavágó a hónap végén.

Agüero mesterhármast szerzett, csak egy gólig jutott az Arsenal

Sergio Agüero mesterhármasával a Manchester City 3–1-re elintézte odahaza az Arsenalt a Premier League 25. fordulójában.

Böde győztes góllal bizonyított, a forduló nyertese a Ferencváros

A csereként beálló Böde Dániel okos találatával nyert odahaza a Ferencváros a Budapest Honvéd ellen a labdarúgó NB I tavaszi nyitányán. A kispestiek sorozatban nyolcadszor hagyták el vesztesen a Groupama Arénát, a Fradi pedig kihasználta a Mol Vidi FC szombat délutáni botlását.

Kellemetlen vendég volt a Puskás Akadémia, a Mol Vidi FC bánta

Hatalmas meglepetésre Radoki János első NB I-es meccsén az általa vezetett Puskás Akadémia legyőzte idegenben a Mol Vidi FC-t a labdarúgó NB I tavaszi szezonjának nyitányán, ráadásul a fehérváriak korábban még nem kaptak ki az új stadionjukban!

Vérbeli rangadó, olykor csontzene: legyűrte a Mol Vidi a Fradit

Hatalmas, csontzenés küzdelemben 2–1-re nyert odahaza a Mol Vidi FC a Ferencváros ellen a labdarúgó NB I 18. fordulójának, és egyben a 2018-as év utolsó bajnoki mérkőzésén.

Saját (kölcsön)játékosa babrált ki az emberelőnyben lévő Újpesttel

A hajrában egyenlített a Bp. Honvéd az Újpest FC ellen a labdarúgó NB I 18. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén, a gólt a lila-fehérektől kölcsönkapott Tischler Patrik szerezte. Ennek a döntetlennek köszönhetően megőrizte harmadik helyét a tabellán a Debreceni VSC.

Két góllal nyert a Debrecen Szombathelyen

2–0-s vereséget szenvedett a tabella utolsó helyén álló Haladás a dobogóért harcoló Debrecentől a labdarúgó NB I 18. fordulójában.

A Vidi ikszelt a Chelsea-vel, de így sem ünnepelhet továbbjutást

A Mol Vidi FC nagyot küzdve 2–2-es döntetlent játszott a Chelsea-vel, ám az angol sztárcsapat mellett így is a fehérorosz BATE Boriszov jutott tovább az Európa-liga L-csoportjából, mivel idegenben 3–1-re legyőzte a PAOK-ot.

BL: a szerdai eredmények, gólszerzők és tabellák

Szerdán véget ért a Bajnokok Ligája 2018–2019-es idényének csoportköre. A záró napra már csak egyetlen továbbjutó hely volt betöltetlen, a Sahtar Doneck és a Lyon ki-ki meccsén végül a franciák vívták ki a nyolcaddöntős szereplést.

Futballünnep Amszterdamban, hat góllal és Bayern-elsőséggel

Az Ajax a 13. percben hátrányba került a Bayern München ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó játéknapján, aztán a második félidőben fordított, majd ugyanezt megtették a bajorok is. A vége 3–3 lett, ami azt jelenti, hogy a német bajnok a csoportelső. Az AEK Athén a hatodik csoportmérkőzését is elveszítette, ezúttal a Benfica otthonában kapott ki.

BL: a keddi játéknap eredményei, gólszerzők, tabellák

Kedden a Bajnokok Ligájában négy kvartettben is véget ért a csoportkör küzdelemsorozata. A B-csoportban a Tottenham és az Inter is ikszelt, így a Barcelonában pontot szerző angol csapat jutott tovább, míg a C-csoportból a Napolit legyőző Liverpool mellett a Belgrádban négyet lövő PSG várhatja a nyolcaddöntő sorsolását.