Az Inter erőlködött, a Napoli gólokat lőtt: veszélyben a milánóiak bronza

A Napoli hazai pályán 4–1-re legyőzte az Internazionalét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában, ezzel a milánói együttes – az Atalanta torinói pontszerzése okán – lecsúszott a dobogóról. Az Inter 1997 ősze óta nem tudott bajnokit nyerni Nápolyban.

Serie A: megható jelenetek után, egy ponttal búcsúzott a klublegenda

A Chievo Verona hazai pályán 0–0-s mérkőzést játszott a Sampdoriával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában. Ezen a mérkőzésen búcsúzott el a veronai közönségtől a 40 esztendős Sergio Pellissier, aki korábban bejelentette, az idény végén felhagy a profi labdarúgással.

Juventus: CR korábbi edzőjét hívná a kispadra?

Mint ismert, a Juventus nemrég bejelentette, hogy Massimiliano Allegri vezetőedző távozik az idény végén. Egyelőre nem tudni, hogy ki követi a torinóiaknál, ám egybehangzó olasz sajtóhírek szerint Cristiano Ronaldónak határozott véleménye van arról, hogy kit szeretne látni a kispadon.

Olasz Kupa-döntő: a Lazio otthon tartotta a trófeát

A házigazda Lazio legyőzte az Atalantát a labdarúgó Olasz Kupa Rómában rendezett döntőjében, ezzel 2013 után újra diadalmaskodott a csapat ebben a sorozatban.

Kép: súlyos beteg fiú álmát váltotta valóra C. Ronaldo

Cristiano Ronaldo már sokszor tett tanúbizonyságot arról, hogy a pályán kívül is van miért felnézni rá. Ezúttal egy súlyos beteg tízéves kisfiú nagy álmát váltotta valóra.

Serie A: a kihagyott 11-es is belefért, ötgólos meccset nyert a Torino

Fordulatos mérkőzésen 3–2-re győzött a Torino a Sassuolo ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójában, ezzel továbbra is harcban áll a nemzetközi kupaindulásért. A hazai együttesnek még az is belefért, hogy Andrea Belotti büntetőt hibázzon a 17. percben. A Sassuolo több mint hatvan percet futballozott emberhátrányban a gólt szerző, majd gólöröméért a második sárga lapját is begyűjtő Mehdi Burabia fegyelmezetlensége miatt.

Kép: rózsaszín csík a mezen, bemutatták a Juventus új szerelését

Az olasz Juventus labdarúgócsapata a hivatalos honlapján mutatta be az együttes új, 2019–2020-as szezonra készített hazai mezét, amely ezúttal eltér a hagyományos zebracsíkostól.

Juve: Az emberek rám fogják a fegyvert, és várnak… – CR

Hosszabb interjút adott a spanyol El País című lapnak első torinói évéről a Juventus futballistája, Cristiano Ronaldo. A teljes beszélgetés még nem került nyilvánosság elé, ám érdekes részleteket már olvashatunk a riportból.

Gyilkos bazilika – 70 éve történt a Grande Torino tragédiája

A légi szerencsétlenségek mindig megdöbbentők, így az 1949. május 4-én történt tragédia is, amikor Torino nagy futballcsapata, a Grande Torino gépe a supergai bazilikának ütközött.

Videó: óriási trükköt húztak elő a szabadrúgásnál a Milan ellen

Ha ebből gól lett volna, hetekig témát szolgáltatott volna Olaszországban! A Torino ugyanis egy egészen különleges szabadrúgás-kombinációval lepte meg az AC Milant az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójában. Íme, a trükk!

Kép: hatalmasat trollkodott a Fulham a Juventusszal

Mint arról beszámoltunk, kiszivárgott a Juventus a 2019–2020-as idényre tervezett hazai meze, amely egyik felén fehér, a másikon fekete, középen pedig rózsaszín csík választja el a kettőt egymástól. Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Fulham úgy döntött, trollkodik egyet az olasz klubbal.

Serie A: lemondott a Fiorentina vezetőedzője

Lemondott Stefano Pioli, a Fiorentina labdarúgócsapatának vezetőedzője.

Serie A: Mertens beérte Cavanit, de nincs Napoli-siker

A Napoli hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Genoával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában.

Videó: Donnarumma döbbenetes hibája, gólpassz az ellenfélnek

Már az első percben megszerezte a vezetést a Sampdoria a Milan elleni mérkőzésen, mégpedig egy egészen furcsa góllal. A milánói kapus, Gianluigi Donnarumma egészen egyszerűen lábon rúgta a labdával az ellenfél játékosát, Grégorie Defrelt, akiről bepattant a labda a kapuba.

Inter: „Valami történt” – Icardi mégsem tér vissza

A korábbi hírekkel ellentétben mégsem lép pályára az Inter vasárnapi mérkőzésén Mauro Icardi. Az argentin másfél hónapos kihagyás után térhetett volna vissza a Lazio elleni meccsen – Luciano Spalletti vezetőedző tájékoztatása szerint ez elmarad.

Napoli: megnyugtató kép a meccs közben összeeső Ospináról

Mint ismert, ijesztő eset árnyékolta be vasárnap a gólokban gazdag Napoli–Udinese (4–2) mérkőzést: a hazaiak kapusa, David Ospina a meccs közben összeesett, miután egy szerencsétlen ütközés során az ellenfél játékosa, Ignacio Pussetto véletlenül fejbe rúgta. Hétfőn megnyugtató hír érkezett a kapus állapotáról.

A Juventus magyar gólkirálya, akinek Európa a lába előtt hevert

Brüll Alfréd MTK-elnök víztöltögetőjeként lépett gyerekként a futball világába, néhány évvel később már a Hungária csillagászati összegért megvásárolt szupersztárját ünnepelték benne. Közben meghódította Olaszországot, az 1925–1926-os idényben 35 góljával a bajnok Juventus messze földön csodált gólkirálya volt. Hirzer Ferenc kalandos élete a családtagok kutatásainak fényében.

Videó: a meccs előtt zavarták meg CR-t, nem örült neki

Mint ismert, vasárnap este a Serie A 26. fordulójában a Juventus Nápolyban 2–1-re legyőzte a Napolit, ezzel még közelebb férkőzött a 2018–2019-es olasz bajnoki címhez. A mérkőzés előtt az öltözőben videót készítettek a készülő Juve-játékosokról, nem meglepő módon különös figyelemmel kísérve Cristiano Ronaldo öltözködését. A portugál sztár azonban láthatóan nem volt oda a látogatásért…

Videó: színészkedett CR, vagy jogosan állították ki Meretet?

Néhány perc leforgása alatt sok minden történt az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójának rangadóján: a Napoli–Juventus mérkőzésen Cristiano Ronaldo a 25. percben eltolta a labdát a kifutó Alex Meret mellett, majd elesett, a hazai kapust pedig kiállították. Három perccel később a megítélt szabadrúgásból Miralem Pjanic remekbe szabott gólt szerzett. Nem sokkal később Emre Can megszerezte a „zebrák” második találatát is.

Serie A: argentin csúcstalálkozó Udinében, kikaptak Nagyék

Az Udinese Nagy Ádám együttesét, a Bolognát, míg a Sampdoria a SPAL-t győzte le 2–1-re az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A Genoa hiába futballozott majd' egy órán át emberelőnyben, nem tudott gólt szerezni a Frosinone ellen (0–0). Schäfer András nem került be a genovai csapatba.