Női vízilabda: négyfős csoportokban, videotelefonnal edz a válogatott

Leimeter Dóra szerint a magyar női vízilabda-válogatott profitálni fog abból, hogy a tokiói olimpiát idén nyárról a jövő évre halasztották.

Vízilabda: „Nem lett volna fair, ha nem rendezik meg az olimpiát”

Gurisatti Grétának az volt az első gondolata, amikor megtudta, hogy egy évvel elhalasztják a tokiói olimpiát, hogy ha nem is az eredeti időpontban, de legalább megtartják. Ráadásul a magyar női vízilabda-válogatott egy év pluszrutinnal jobb is lehet jövő nyáron – már ha megszerzi a kvótát a ki tudja, mikor megtartandó trieszti selejtezőtornán.

Koronavírus: elmarad a női vízilabda-válogatott olimpiai selejtezője

A Nemzetközi Úszószövetség (FINA) a koronavírus jelentette veszély miatt törölte a március 8. és 15. közöttre tervezett trieszti olimpiai selejtezőtornát – számolt be több külföldi szakportál. A hírt azóta Bíró Attila, a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya is megerősítette a Nemzeti Sport számára. Az esetleges új helyszínről és időpontról később adhat ki hivatalos közleményt a FINA.

Női vízi: „Ez csak szerencsegól” – Szilágyi a félpályáról ejtett a holland kapuba

A magyar női vízilabda-válogatott 12–7-re legyőzte Hollandiát kedden a két csapat szentesi világliga-mérkőzésén, és ezzel az európai selejtező első helyére ugrott. A találkozó után Bíró Attila szövetségi kapitánnyal és a félpályás csodagólt szerző Szilágyi Dorottyával beszélgetett az NSO Tv stábja.

Női vízilabda: meggyőző magyar siker Hollandia ellen

A magyar női vízilabda-válogatott 12–7-re legyőzte Hollandiát a két csapat kedd kora esti szentesi világliga-mérkőzésén, és ezzel az európai selejtező első helyére ugrott.

Női vízilabda: nem készül külön a vl-meccsre a válogatott

A hollandok elleni keddi világliga-selejtezőre nem készül külön a magyar női vízilabda-válogatott, ám Bíró Attila szövetségi kapitány szerint a győzelem fontos lehet a márciusi olimpiai selejtező miatt is.

Női vízilabda: 16 fős kerettel készül az olimpiai selejtezőre a válogatott

Tizenhat fős kerettel kedden (ma) kezdi meg a felkészülést a magyar női vízilabda-válogatott a trieszti olimpiai selejtezőre. A szövetség honlapjának beszámolója szerint ennek keretein belül találkozik majd a csapat egy hét múlva Szentesen Hollandiával a világliga selejtezőjében.

Női vízi Euroliga: nem tudott előnyt kiharcolni a Dunaújváros

Döntetlenre végzett, így nem szerzett előnyt az első, itthoni mérkőzésen a Dunaújváros az orosz Dinamo Uralocskával szemben a női vízilabda Euroliga negyeddöntőjének szombati játéknapján.

Női vízi Eb: „Beledöglöttünk a vízbe, fantasztikusat játszott mindenki!”

Elképesztő izgalmak és rendkívül jó második félidő után szerezte meg a magyar női vízilabda-válogatott a bronzérmet a budapesti Európa-bajnokságon. A hollandok 10–8-as legyőzése után Gangl Edina, Keszthelyi-Nagy Rita és Leimeter Dóra értékelt az NSO Tv-nek.

Női vízi Eb: az orosz csapatot legyőzve Spanyolország Európa-bajnok

Befejeződött a női vízilabda Európa-bajnokság a Duna Arénában. A döntőben Spanyolország és Oroszország összecsapása nagy küzdelmet hozott, és a spanyolok a negyedik negyedben nyújtott jobb teljesítményüknek köszönhetően egy góllal (13–12) nyertek. A magyar válogatott a harmadik helyen végzett.

Spanyolország lett az Európa-bajnok női vízilabdában

Befejeződött a női vízilabda Európa-bajnokság a Duna Arénában. A döntőben Spanyolország és Oroszország összecsapása nagy küzdelmet hozott, és végül a spanyolok a negyedik negyedben nyújtott jobb teljesítményüknek köszönhetően egy góllal (13–12) nyertek. A magyar válogatott a harmadik helyen végzett.

Női vízi Eb: megvan a bronzérem a hollandok legyőzésével

A női vízilabda Európa-bajnokság bronzmérkőzésén a magyar válogatott háromgólos hátrányt változtatott kétgólos előnnyé, és legyőzte Hollandiát.

Megvan a bronzérem a női vízilabda Eb-n

A női vízilabda Európa-bajnokság bronzmérkőzésén a magyar válogatott háromgólos hátrányt változtatott kétgólos előnnyé, és 10–8-ra legyőzte Hollandiát a Duna Arénában.

Női vízi Eb: Kemény másfél óránk van siratni magunkat – Vályi

Bár négygólos hátránynál őrült hajrába kezdett a magyar női vízilabda-válogatott, 11–10-re alulmaradt a spanyolokkal szemben a budapesti Európa-bajnokság elődöntőjében. Leimeter Dóra és Vályi Vanda is könnyes szemmel nyilatkozott az NSO Tv-nek, és Bíró Attila is beszélt a vereség okairól.

Női vízi Eb: drámai végjáték, a bronzért játszhatunk

Dráma a végén, nem jutott be az Eb-döntőbe a női vízilabda-válogatott

A bronzéremért játszhat a magyar női vízilabda-válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnokságon, mivel az elődöntőben Spanyolországtól 11–10-re kikapott. A záró játékrészben a rivális már néggyel is vezetett, de az utolsó pillanatokban az egyenlítésért támadhattunk – hiába. Sorozatban a hatodik elődöntőt bukta el a magyar válogatott a spanyolok ellen!

Női vízi Eb: görög–olasz mérkőzés az 5. helyért

A papírformának megfelelően a görög és az olasz válogatott játszik az ötödik helyért a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornáján.

Női vízi Eb: az eddigi legnehezebb feladat – jön a vb-ezüstérmes

A magyar női pólóválogatott a spanyolokkal játszik az Eb-elődöntőben, amelyben felkészült és koncentrált játékkal szeretne diadalmaskodni.