Női vízilabda: parádés gólt rúgott az újpesti center az Euroligában

Az elmúlt hétvégén játszotta az UVSE női vízilabdacsapata az Euroliga-selejtezőjét, amelyen mindhárom mérkőzését megnyerte, s csoportelsőként jutott tovább. A hétvégi minitorna egyik legszebb gólját a magyar válogatott center, Parkes Rebecca szerezte, aki a holland Tetteroo ellen 15–6-ra megnyert meccsen lábbal volt eredményes.

Női vízi Euroliga: a BVSC kikapott az első szombati meccsén

Hatgólos vereséggel kezdte a BVSC a női vízilabda Euroliga első selejtezőkörének szombati játéknapját, amelynek délelőtti, első mérkőzésén az olasz Padovával szemben maradt alul (8–14).

Női vízilabda ob I: két kulcsjátékosával hosszabbított a BVSC

A BVSC-Zugló női vízilabdacsapatának két kulcsjátékosa, Gyöngyössy Anikó és Leimeter Dóra is 2022-ig meghosszabbította a szerződését.

Vizes vb: olvasóink szerint Vámos és Keszthelyi voltak a legjobb pólósaink

A Nemzeti Sport Online olvasói osztályozták a kvangdzsui világbajnokságon egyaránt negyedik helyen végző férfi és női vízilabda-válogatottunk tagjainak teljesítményét. Mindkét csapatunkat figyelembe véve csak Keszthelyi Rita átlagolt hatosnál jobb osztályzatot.

Vizes vb: „Azt vettük észre, egyszer csak elkezdtünk zuhanni”

Mint beszámoltunk róla, a vizes világbajnokságon szereplő magyar női vízilabda-válogatott tagjai is ott voltak abban az éjszakai klubban, ahol beomlott a galéria, és emiatt két dél-koreai állampolgár az életét vesztette. A játékosok az esetről elmondták, a gyors reakciójuk és egymás kisegítése is kellett ahhoz, hogy ne essen semmi bajuk, és még a pánik kitörése előtt elhagyják a szórakozóhelyet.

Vizes vb: értékelje a női pólóválogatott játékosainak teljesítményét!

A magyar női vízilabda-válogatott a 4. helyen zárta a kvangdzsui női világbajnokságot. Ön milyennek látta a játékosok és a szövetségi kapitány Dél-Koreában nyújtott teljesítményét? Osztályozzon!

Vizes vb: sorozatban harmadszor világbajnok az amerikai női pólóválogatott

Pazar harmadik negyeddel a címvédő Egyesült Államok női vízilabda-válogatottja eldöntötte a finálét Spanyolország ellen a kvangdzsui világbajnokságon, és sorozatban harmadszor szerzett vb-aranyat.

Vizes vb: Rengeteget fejlődtünk, jelentős az előrelépés – Bíró Attila

Mint beszámoltunk róla, a magyar női vízilabda-válogatott 10–9-re kikapott Ausztráliától a bronzmérkőzésen, így a 4. helyen zárta a kvangdzsui vizes világbajnokságot. Bíró Attila szövetségi kapitány úgy látja, sokat fejlődött a csapat, és biztos benne, hogy megszerzi az olimpiai kvalifikációt.

Vizes vb: egy góllal kikapott, így 4. a női pólóválogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 10–9-re kikapott Ausztráliától a bronzmérkőzésen, így a 4. helyen zárta a kvangdzsui vizes világbajnokságot.

Vizes vb: az oroszoké az ötödik hely női vízilabdában

Az orosz válogatott végzett az 5. helyen a kvangdzsui világbajnokság női vízilabdatornáján: az olimpiai bronzérmes a pénteki helyosztón egy góllal győzte le a Rióban második olasz csapatot.

A női pólóválogatott a negyedik helyen zárta a világbajnokságot

Vizes vb: Nem jött össze semmi, de éremért jöttünk – Bíró

Bíró Attila, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint hiába próbált meg mindent a csapata a Spanyolország elleni világbajnoki elődöntőben, a második félidőben a fontos pillanatban elkövetett butaságok megpecsételték a sorsát, s 16–10-re kikapott.

Vizes vb: a bronzéremért játszik a női pólócsapat

A magyar női vízilabda-válogatott kikapott Spanyolországtól a női vízilabda-világbajnokság szerdai elődöntőjében, így pénteken 10 órától a bronzéremért játszik Ausztráliával. Spanyolország a döntőbe jutással megszerezte a tokiói olimpiai kvótát.

Vizes vb: az amerikai női pólócsapat könnyedén jutott döntőbe

Elsőként a címvédő Egyesült Államok jutott be a kvangdzsui vizes világbajnokság női vízilabdatornájának döntőjébe, mivel az elődöntőben 7–2-re kiütötte az első félidőben gólképtelen Ausztráliát. Ezzel eldőlt, hogy a Magyarország–Spanyolország elődöntő győztese biztosan kijut a pontosan egy év múlva kezdődő olimpiára.

Vizes vb: egygólos siker, elődöntős a női pólóválogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 7–6-ra legyőzte Olaszországot a dél-koreai vizes világbajnokság negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé, ahol az Eb-győztes Hollandiát búcsúztató Spanyolország vár rá.

Óriási küzdelemben elődöntősök női pólósaink a vizes vb-n

Vizes vb: ha nyernek a mieink, Spanyolország következik

Ausztrália női vízilabda-válogatottja nagyszerű védekezéssel 9–7-re nyert Oroszország ellen, és elődöntőbe jutott a kvangdzsui világbajnokságon. Egynegyednyi űrjátékkal a spanyol női vízilabda-válogatott felülmúlta Hollandiát, így ha a magyar együttes nyer, ellene játszik az elődöntőben.

Vizes vb: a világbajnok USA erőt demonstrált az Eb-ezüstérmes ellen

Három negyeden át tartó parádéval az Egyesült Államok roppant fölényesen, 15–5-re győzte le Görögországot a kvangdzsui világbajnokság női vízilabdatornájának negyeddöntőjében.

Vizes vb: a szombati pólóeredmények és a további program

Görögország és Ausztrália nyolc közé jutásával lezárult a kvangdzsui vizes vb női vízilabdatornájának szombati napja. Íme, az eredmények és a hétfői párosítás!

Vizes vb: Életemben először volt meccsem tájfunban – Bíró

A kvangdzsui vizes világbajnokságon a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Bíró Attila a Nemzeti Sportnak adott interjúban értékelte az Új-Zéland elleni, 17–6-ra megnyert, a negyeddöntőbe jutásról döntő mérkőzést és beszélt az olaszok elleni folytatásról is.