Női kosár Magyar Kupa: a TFSE-MTK az első elődöntős

Elsőként a TFSE-MTK együttese jutott négy közé a női kosárlabda Magyar Kupában, miután a pécsi nyolcas döntő csütörtöki első negyeddöntőjében 82–78-ra múlta felül a PEAC gárdáját.

Női kosár MK: a címvédő Szekszárd a bajnok Sopronnal döntőzik

Elsőként a címvédő Atomerőmű KSC Szekszárd jutott be a női kosárlabda Magyar Kupa döntőjébe: a tolnai együttes a pénteki elődöntőben a ZTE-t verte meg tíz ponttal (74–64). A másik ágon a bajnok Sopron 21 pontos győzelmet aratott a DVTK felett az esti mérkőzésen (72–51).

Női kosár: valami nem stimmelt a Sopron kosaránál... – videó

Eggyel több, azaz hat játékos volt a pályán, amikor a Sopron női kosárlabdacsapata kétpontost dobott a DVTK ellen a Magyar Kupa elődöntőjében. A szabályok értelmében a kosarat megadták, technikait fújtak, így a miskolciak egy büntetőt dobhattak. A jelek szerint Dubei Debóra volt a „vétkes”.

Női kosár MK: a ZTE, az Atom, a Sopron és a DVTK elődöntős

A ZTE, a Szekszárd, a Sopron és a DVTK jutott be a Győrben zajló Killik László női kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjébe.

Női kosár MK: Győr–Sopron derbi a negyeddöntőben

Kedden sorsoltak a női kosárlabda Magyar Kupában. Íme, a negyeddöntő párosítása:

Női kosár MK: a Sopront is megverte, kupagyőztes a Szekszárd

A női kosárlabda Magyar Kupa fináléjában az Atomerőmű KSC Szekszárd szenzációs meccsen 66–64-re megverte a hazai pályán játszó Sopron Basketet, ezzel története első kupasikerét aratta.

Női kosár MK: a Győr nyerte meg a bronzmeccset

A női Magyar Kupa bronzmeccsén a Győr magabiztos játékkal 73–58-ra megverte a DVTK-t, és a tavalyi kupafináléhoz hasonlóan az idén is a harmadik helyen zárt.

Női kosár MK: hengerelt a Sopron; hosszabbításos Szekszárd-siker

Elsőként a Győr jutott be az elődöntőbe a női kosárlabda Magyar Kupában, miután a negyeddöntőben 19 ponttal nyert a ZTE ellen pénteken. A második mérkőzésen a végső győzelemre is esélyes Szekszárd a rendes játékidőben nagyot hajrázva, majd hosszabbításban verte meg a Ceglédet. A házigazda Sopron egy percig sem hagyott kérdést a PEAC-Pécs ellen, 83–49-re győzött. A DVTK a vártnál nehezebben gyűrte le a PINKK-Pécset.

Női kosár MK: Sopronban lesz a márciusi nyolcas döntő

Március 23. és 25. között Sopronban rendezik a női kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntőjét.

Női kosár MK: kiütéses sikerrel kupagyőztes a Sopron

A Sopron magabiztos győzelemmel (94–64) nyerte meg a női kosárlabda Magyar Kupát a Cegléd ellen. A legutóbbi kiírás ezüstérmese a nagyszünet után magasabb fokozatba kapcsolt, így kifényesítette tavalyi érmét.

Női kosár MK: a Győr kiejtette az alapszakaszelsőt, jöhet a Sopron!

A Sopron, a Győr és a házigazda PEAC-Pécs után a Cegléd jutott be negyedikként a női kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjébe. A ceglédiek fordulatos mérkőzésen 68–66-ra győzték le a címvédő DVTK-t a pécsi nyolcas döntő pénteki játéknapjának záró mérkőzésén. A szombati elődöntőben Sopron–Győr és PEAC–Cegléd csata következik.

Női kosár MK: az idén is DVTK–Sopron döntőt rendeznek

A címvédő soproniak 88–55-re legyőzték a PINKK-Pécset, ezzel eldőlt, hogy az idén is DVTK–Sopron döntőt rendeznek a női kosárlabda Magyar Kupában.

Női kosárlabda MK: a DVTK ismét bejutott a döntőbe

A hazai pályán játszó DVTK jutott be elsőként a női kosárlabda Magyar Kupa idei döntőjébe, az elődöntőben 71–58-ra legyőzve a Győrt. Ellenfele – a tavalyi fináléhoz hasonlóan – a címvédő Sopron lesz, amely 88–55-re nyert a PINKK-Pécsi 424 ellen.

Női kosár MK: „Jól játszott az ellenfelünk, mi pedig megóvjuk a mérkőzést”

A Sopron fölényesen legyőzte a PEAC-Pécset a nõi kosárlabda Magyar Kupa negyedik szerdai negyeddöntõjében, így utolsó csapatként bejutott a legjobb négy közé a miskolci nyolcas döntőben.

Női kosár MK: a DVTK lesz a Sopron ellenfele a döntőben

A DVTK magabiztosan, 89–67-re megverte a házigazda Győrt a női kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba, ahol a PINKK Pécsi 424 együttesét 74–62-re legyőző Sopron lesz az ellenfele.

Női kosár MK: a Sopron elleni diadallal kupagyőztes a PEAC

A PEAC-Pécs nyerte meg a női kosárlabda Magyar Kupát, miután 65–61-re legyőzte az Uniqa Euroleasing Sopront a székesfehérvári fináléban.

Női kosár MK: a ZTE szerezte meg a 3. helyet

A ZTE NKK szerezte meg a bronzérmet a női kosárlabda Magyar Kupában, miután Szmiljana Ivanovics ponterősségére (32 pont) építve 72–66-ra legyőzte az MTK-t. Ivanovics mezőnyből nem hibázott dobást, a büntetővonalról is csak egyet, így a mezőny legjobbjának bizonyult – bár az MTK-ból Dragana Svitlica (31 pont) tartotta vele a lépést.

Női kosár MK: a Sopron lesz a PEAC-Pécs ellenfele a döntőben

A Sopron jutott a női kosárlabda Magyar Kupa fináléjába, miután az elődöntőben nagyon simán, 95–49-re legyőzte a ZTE-t. A soproniak ellenfele a PEAC-Pécs lesz a holnapi döntőben.

Kosár női MK: a ZTE is a legjobb négy között

Nem okozott gondot a Zalaegerszegnek az elődöntőbe jutás kiharcolása a női kosárlabda Magyar Kupában: a zalaiak az első negyedet 21–7-re megnyerték a Cegléd ellen, majd kényelmesen tartották előnyüket a székesfehérvári nyolcas döntő első napjának harmadik mérkőzésén.

Kosár női MK: a PEAC nyerte meg a pécsi derbit

A PEAC-Pécs nyerte meg a két pécsi csapat negyeddöntőjét a női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében. A székesfehérvári nyolcas döntő második találkozója roppant izgalmas volt, a PEAC öt ponttal győzte le a PINKK-et.