Női kosár Euroliga: kikapott, de még továbbjuthat a Sopron

Győzni tudott a Kurszk a Sopron vendégeként a női kosárlabda Euroliga-csoportkör utolsó előtti fordulójában, de a magyar bajnoknak így is maradt némi esélye továbbjutni.

Női Euroliga: a Sopronnak nem jelentett gondot a Lyon

A női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 11. fordulójában a Sopron talán idénybeli legjobb játékával a vártnál sokkal simábban győzte le a Lyont, és egyre inkább reménykedhet a folytatásban – a vége 67–53 a magyar csapatnak.

Női kosár Euroliga: a Sopron véget vetett a rossz szériának

Négy vereség után újra nyert a Sopron a női kosárlabda Euroligában: a magyar bajnok csütörtök este hazai pályán nagy csatában 59–51-re győzött az olasz Famila Schio ellen. A harmadik negyed elején már 12 ponttal vezettek a soproniak (34–22), aztán 39–39-nél újra együtt voltak a felek, de az utolsó játékrészben ismét a hazaiak felé billent a mérleg nyelve. A csoportmeccsek fele után a Sopron három győzelemmel és négy vereséggel, a Famila négy győzelemmel és három vereséggel áll.

Női kosár Euroliga: szoros végjáték, kikapott a Sopron

A Sopron két ponttal, 61–59-re kikapott hazai pályán az Arka Gdyniától a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának ötödik fordulójában.

Női kosár Euroliga: a Sopron 19 pontos előnyről kapott ki Lyonban

A Sopron a harmadik negyedben még 19 ponttal (36–17), a negyedik elején 15-tel (50–35) vezetett, ám végül 62–59-es vereséget szenvedett a Lyon vendégeként a női kosárlabda Euroliga csoportkörének 4. fordulójában.

Női kosár Euroliga: első vereségét szenvedte el a Sopron

A Sopron 64–58-ra kikapott a Girona otthonában a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának harmadik fordulójában.

Fegyverneky: Nem szeretnék azzal foglalkozni, hogy mások mit gondolnak rólunk

A remek sikert arató Sopron Basket irányítójának tetszik az a szerep, hogy a nemzetközi porondon nem ők a favoritok.

Női kosár Euroliga: a Sopron a Fenerbahcét is legyőzte

A Sopron 62–60-ra legyőzte a Fenerbahcét a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának második fordulójában.

Női kosár Euroliga: a Sopron magabiztos sikerrel kezdett

A Sopron tizenhárom pontos (66–53) győzelmet aratott Franciaországban a Montpellier vendégeként a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának első fordulójában.

Női kosár Euroliga: hosszabbítás után esett ki a DVTK

A DVTK hosszabbítás után 13 ponttal kikapott Olaszországban a női kosárlabda Euroliga selejtezőjének visszavágóján, így összesítésben hárompontos különbséggel kiesett.

Női kosárlabda Euroliga: történelmet írna a DVTK

Edzés helyett férfi kupameccset nézett kedd este a Venezia elleni Euroliga-visszavágóra készülő Miskolc női kosárlabdacsapata, amely tízpontos előnyből találkozik szerdán újra az olaszokkal.

Kép: Rátgéber újra kézbe vehette az Euroliga-trófeát

A Nemzeti Kosárlabda Akadémia junior leánycsapata a hétvégén Moszkvában a Szpartak Moszkva Region egykori tulajdonosáról, a brutálisan meggyilkolt Sabtaj von Kalmanovicsról elnevezett kupán vett részt. Ebből az alkalomból a pécsi akadémia szakmai és stratégiai igazgatója, Rátgéber László ismét kézbe vehette edzői pályafutása legrangosabb trófeáját, a női Euroliga győztesének járót, amelyet az orosz klubbal éppen tíz évvel ezelőtt hódított el.

Női kosár Euroliga: könnyedén védte meg címét a Jekatyerinburg

A Sopron pénteki legyőzését követően az Euroliga döntőben is könnyedén győzött az UGMK Jekatyerinburg női kosárlabdacsapata, amely 91–67-re megverte a szintén orosz Dinamo Kurszkot. A címvédő már a félidőben is 16 ponttal vezetett.

Női kosár Euroliga: negyedik helyen végzett a Sopron

A Sopron a bronzérem megszerzésének reményében lépett pályára a cseh USK Praha ellen az Euroliga négyes döntőjében, de a rengeteg eladott labda miatt nem sikerült a cél teljesítése, mert a csehek 11 ponttal nyertek.

Sok volt az eladott labda, negyedik lett a Sopron az Euroligában

A Sopron a bronzérem megszerzésének reményében lépett pályára a cseh USK Praha ellen az Euroliga négyes döntőjében, de a rengeteg eladott labda miatt nem sikerült a cél teljesítése, a csehek 11 ponttal nyertek.

Női kosár Euroliga: El kell felejteni a vereséget, a csalódást – Casas

A Sopron Basket 26 éves spanyol hátvédje, Queralt Casas úgy érzi, csak rajtuk múlik, hogy megszerzi-e az Euroliga-bronzérmet a cseh USK Praha ellen a final four házigazdája.

Női kosár Euroliga: Sok játékos bármit megadna ezért – Fegyverneky

A Sopron Basket kiváló első félidőt játszott a női kosárlabda Euroliga hazai rendezésű final fourjának elődöntőjében, a nagyszünet után aztán a címvédő Jekatyerinburg érvényesítette a papírformát és 81–59-re győzött. A találkozó után így értékelt Fegyverneky Zsófia csapatkapitány és a két vezetőedző.

Női kosár Euroliga: a címvédő felőrölte a Sopront az elődöntőben

A Sopron Basket kiváló első félidőt játszott a hazai rendezésű női kosárlabda Euroliga final four elődöntőjében, a nagyszünet után aztán a címvédő Jekatyerinburg érvényesítette a papírformát és 81–59-re győzött.