Női kosárlabda: magyar nemzeti színekben pompázik a légiós cipője – kép

Erica McCall, az Atomerőmű KSC Szekszárd női kosárlabdacsapatának amerikai játékosa a közösségi oldalán mutatta be az új lábbelijét, amely magyar nemzeti színekben pompázik.

Női kosár NB I: simán legyőzte a DVTK a Ceglédet

A DVTK hazai pályán 31 ponttal győzte le a Ceglédet a női kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai mérkőzésén. A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak amerikai légiósa, Shatori Walker-Kimbrough volt 34 ponttal.

Női kosár NB I: a rangadóval véget ért a nagy DVTK-sorozat

Megszakadt a DVTK nyolc mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata a női kosárlabda NB I-ben: a miskolciak a Csata otthonában kaptak ki 77–73-ra a 19. forduló vasárnapi rangadóján – sikerükkel a fővárosiak felkapaszkodtak a tabella második helyére. A másik vasárnapi meccsen a Győr hazai pályán 81–72-re verte a TFSE-MTK-t.

Női kosár NB I: a Sopronnak nem jelentett gondot a Vasas

A női kosárlabda NB I-ben az Atomerőmű Szekszárd 91–63-ra kiütötte az ELTE BEAC Újbudát, míg a ZTE hazai pályán 92–79-re győzött a PINKK-Pécsi ellen. A Sopron Basket idegenben mért 86–52-es csapást a Vasasra, a PEAC-Pécs pedig 76–66-ra nyert a VBW CEKK Cegléd otthonában.

Női kosár NB I: utcára nyílik a kocsmaajtó – másodszor nyert a BEAC

A címvédő Sopron 76–62-re legyőzte a Zalaegerszeget a női kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai játéknapján. Az NKE-FCSM Csata házigazdaként 79–70-re legyőzte a PEAC-Pécset, míg az ELTE BEAC Újbuda meglepetésre megverte a Győrt.

Női kosár NB I: meglepő sikert aratott a PINKK idegenben

Már az első negyedben ráijesztett vendéglátójára a PINKK, a hajrában pedig egyértelműen uralta a játékot, és meglepetésre 77–68-ra legyőzte a TFSE-MTK-t a női kosárlabda NB I 15. fordulójának szombati mérkőzésén.

Női kosár NB I: a DVTK hat ponttal nyert a BEAC otthonában

Az Aluinvent DVTK hat ponttal nyert az ELTE BEAC Újbuda vendégeként a női kosárlabda NB I 13. fordulójából elhalasztott és szombaton pótolt mérkőzésén. A vendégek legjobbja 30 ponttal Shatori Walker-Kimbrough volt.

Női kosár NB I: nyert a Sopron a Szekszárd otthonában

A Sopron hatpontos győzelmet aratott az Atomerőmű vendégeként a női kosárlabda NB I szombati rangadóján. A DVTK 30 ponttal legyőzte a Vasast, a ZTE a PEAC-Pécset, a Győr a PINKK-et, a Cegléd pedig a BEAC-ot győzte le hazai pályán.

Női kosár NB I: könnyedén, 28 ponttal legyőzte a Sopron a Győrt

A női kosárlabda NB I 16. fordulójában a Sopron 28 ponttal, 76–48-ra legyőzte a vendég Győrt vasárnap kora este – a találkozón a hazaiak már az első negyedben 20 ponttal vezettek, majd később már 34 pont is volt az előnyük, végül 28 lett a vége.

Női kosár NB I: a Pécs hosszabbításban nyert a Vasas ellen

A női kosárlabda NB I 16. fordulójában az NKE-FCSM Csata 81–68-ra legyőzte az ELTE Újbuda BEAC együttesét. A DVTK 87–82-re nyert a ZTE ellen, míg a TFSE-MTK simán, 85–62-re kiütötte a Ceglédet. A Pécs hosszabbításban csupán egy ponttal múlta felül a Vasast.

Női kosár NB I: a Szekszárd simán felülmúlta a PINKK-et

Érvényesítette a papírformát a Szekszárd a sereghajtó PINKK ellen a női kosárlabda NB I pénteki játéknapján: a tolnaiak 85–71-re megnyerték a mérkőzést, amelyet – mivel a hétvégi Hepp-kupán házigazda PINKK feladta a pályaválasztói jogot – Szekszárdon rendeztek meg.

Női kosár NB I: rangadót nyert Szekszárdon a DVTK

A női kosárlabda NB I vasárnapi rangadóján a DVTK öt ponttal (84–79) nyert az Atomerőmű KSC Szekszárd vendégeként, így riválisát megelőzve feljött a harmadik helyre a tabellán. A PEAC-Pécs odahaza simán elintézte a Győrt.

Női kosár NB I: az eleje szoros volt, végül simán nyert a Sopron

Az első félidő szoros volt, de végül érvényesült a papírforma: az éllovas Sopron 95–66-ra győzött a BEAC vendégeként a női kosárlabda NB I 15. fordulójának szombati játéknapján. A Csata szoros mérkőzésen verte meg vendégét, a ZTE-t, míg a Cegléd egypontos sikert aratott a Vasas vendégeként.

Női kosár NB I: vendégként nyert a Szekszárd

A Szekszárd 89–77-re nyert a PEAC-Pécs otthonában a női kosárlabda NB I alapszakaszának keddi mérkőzésén.

Női kosár NB I: 100 pont felett a Sopron; itt az első PINKK-siker

Noha a második negyedet meglepetésre a TFSE-MTK nyerte meg, a címvédő Sopron száz pont fölé jutva, nagy különbséggel (105–73) győzte le fővárosi vendégét a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. A DVTK hazai pályán fölényes sikert aratott a Győr felett, a ZTE több mint harminc pontot vert a Ceglédre, míg a délutáni meccsen az eddig nyeretlen PINKK-Pécs hosszabbítás után győzött a BEAC otthonában.

Női kosár NB I: a 2. helyezett sem tudta megfékezni a Sopront

A listavezető Sopron Basket 31 ponttal, 94–63-ra legyőzte a női kosárlabda NB I-ben így a harmadik helyre visszacsúszó NKE-Csatát.

Női kosár NB I: jogosulatlanul játszott az új győri légiós

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének (MKOSZ) versenybizottsága helyt adott a ZTE NKK óvásának, így a Győr elleni idegenbeli bajnoki (amit a hazaiak 71–68-ra megnyertek) eredményét törölte, és azt 20–0-s különbséggel a zalaegerszegi női csapat javára jóváírta. Az ok: jogosulatlanul szerepelt a győriek új légiósa, Rachel Hollivay – írja az MKOSZ honlapja.

Női kosár NB I: kiengedett az Atom, de így is kiütötte a Vasast

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 86–65-re legyőzte a Vasas Akadémiát a női kosárlabda NB I hétfői játéknapján.

Női kosár NB I: nyert a Sopron és három vereség után a Győr

A már a szünetben is vezető Sopron 7–0-s rohammal indította a második félidőt, és végül magabiztosan (75–66) győzött a Cegléd vendégeként a női kosárlabda NB I 13. fordulójában. A vasárnapi másik mérkőzésen a nemrég edzőt váltó, immár Merim Mehmedovic irányításával készülő Győr hazai pályán szoros csatában legyűrte a ZTE-t (71–68), azaz három bajnoki vereség után újra nyert.

Női kosár NB I: a PINKK és a PEAC is kikapott a fővárosban

A PEAC és a sereghajtó PINKK csapata is kikapott a fővárosban a női kosárlabda NB I alapszakaszában.