Női kosár Euroliga: kikapott, de még továbbjuthat a Sopron

Győzni tudott a Kurszk a Sopron vendégeként a női kosárlabda Euroliga-csoportkör utolsó előtti fordulójában, de a magyar bajnoknak így is maradt némi esélye továbbjutni.

Női kosár Euroliga: soproni siker Lengyelországban

A Sopron Basket tíz ponttal győzött a lengyel Gdynia vendégeként a női kosárlabda Euroliga keddi játéknapján.

Női kosár Euroliga: fontos győzelmet aratott a Sopron

A Sopron Basket hazai pályán 66–56-ra legyőzte a spanyol Gironát a női kosárlabda Euroliga csütörtök esti mérkőzésén, és megőrizte esélyét a sorozat negyeddöntőjébe jutásra. A játéknapot a B-csoport utolsó helyén kezdő magyar bajnok már az első félidőben tekintélyes előnyt szerzett, a negyedik játékrész elején 28 ponttal vezetett, és, bár a hajrá a vendégeké volt, a soproni győzelem – meg az összevetés szempontjából fontos különbség – nem forgott veszélyben.

Női kosár Euroliga: esélye sem volt a Sopronnak a Fener ellen

A török Fenerbahce 70–52-re legyőzte a Sopron Basketet a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 9. fordulójában.

Női Euroliga: hazai pályán nem tudta legyőzni a franciákat a Sopron

A kosárlabda női Euroliga csoportkörének 8. fordulójában a Sopron Basket odahaza 77–70-re kikapott a BMLA Montpellier-től úgy, hogy az utolsó negyedre fordulva még öt ponttal vezetett, ám a franciák remek teljesítménnyel nemcsak ledolgozták hátrányukat, hanem hét pont előnnyel meg is nyerték a mérkőzést.

Női kosár Euroliga: a Sopron véget vetett a rossz szériának

Négy vereség után újra nyert a Sopron a női kosárlabda Euroligában: a magyar bajnok csütörtök este hazai pályán nagy csatában 59–51-re győzött az olasz Famila Schio ellen. A harmadik negyed elején már 12 ponttal vezettek a soproniak (34–22), aztán 39–39-nél újra együtt voltak a felek, de az utolsó játékrészben ismét a hazaiak felé billent a mérleg nyelve. A csoportmeccsek fele után a Sopron három győzelemmel és négy vereséggel, a Famila négy győzelemmel és három vereséggel áll.

Női kosár Euroliga: nagy pofont kapott a Sopron Kurszkban

A női kosárlabda Euroliga 6. fordulójában a B-csoportban érintett Sopron Basket a Dinamo Kurszk otthonába látogatott, ahol 78–47-re simán kikapott az orosz gárdától.

Női kosár Euroliga: a Sopron 19 pontos előnyről kapott ki Lyonban

A Sopron a harmadik negyedben még 19 ponttal (36–17), a negyedik elején 15-tel (50–35) vezetett, ám végül 62–59-es vereséget szenvedett a Lyon vendégeként a női kosárlabda Euroliga csoportkörének 4. fordulójában.

Női kosár Euroliga: a Sopron a Fenerbahcét is legyőzte

A Sopron 62–60-ra legyőzte a Fenerbahcét a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának második fordulójában.

Női kosár Euroliga: a Sopron magabiztos sikerrel kezdett

A Sopron tizenhárom pontos (66–53) győzelmet aratott Franciaországban a Montpellier vendégeként a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának első fordulójában.

Női kosár Euroliga: a DVTK csendben hangolódott a csatára

Laza dobóedzéssel készült fel az esti sorsdöntő mérkőzésre az Aluinvent DVTK Miskolc, amely szerda este az Umana Reyer Venezia ellen játssza a női kosárlabda Euroliga selejtezőjének visszavágóját.

Női kosárlabda Euroliga: történelmet írna a DVTK

Edzés helyett férfi kupameccset nézett kedd este a Venezia elleni Euroliga-visszavágóra készülő Miskolc női kosárlabdacsapata, amely tízpontos előnyből találkozik szerdán újra az olaszokkal.

Női kosár Euroliga: tízpontos előnyben a DVTK a selejtezőben

A DVTK 85–75-re legyőzte az olasz Veneziát a női kosárlabda Euroliga selejtezőjében, a párharc első mérkőzésén.

Női kosárlabda: sorsoltak az Euroligában és az Európa-kupában

A magyar bajnok Sopron Basket kosárlabdacsapata a női Euroliga előző idényében döntős orosz Dinamo Kurszkkal is találkozik a kupasorozat 2019–2020-as kiírásának csoportkörében. Sorsoltak az Európa-kupában is.

Női kosár: Székely Norbert szerint javult a Sopron

Székely Norbert, a női válogatott szövetségi kapitánya szerint a pénteken 81–59-re elvesztett elődöntő ellenére a Sopron Basket minden eddiginél közelebb járt a bravúrhoz a kosárlabda Euroliga négyes döntőjében.

Női kosár: „Fantasztikus eseményt sikerült összehozni Sopronban”

Szalay Ferenc, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének (MKOSZ) az elnöke szerint Sopron újra bebizonyította, hogy tökéletes helyszíne a női kosárlabda Euroliga négyes döntőjének.

Női kosár Euroliga: csaknem telt ház várható a soproni csarnokban

Csaknem telt ház várható a soproni csarnokban a női kosárlabda Euroliga péntektől vasárnapig tartó négyes döntőjében.

Női kosár: Nem is értem, miért játszanánk nyomás alatt – Fegyverneky

Minden készen áll Sopronban, a csapatok belakták a Novomatic Arénát, a játékosok bizakodva és nagy izgalommal várják a kezdést.

Női kosár Euroliga: Íniguez büszke csapatára, Fegyverneky bízik az elvégzett munkában

Roberto Íniguez vezetőedző szerint nehezebb volt megismételni az elődöntőbe jutást, mint tavaly bekerülni a női kosárlabda Euroliga négyes döntőjébe, amelyet péntektől vasárnapig Sopronban rendeznek.

Női kosár Euroliga: Történelmet szeretnénk írni – a Sopron irányítója a siker receptjéről

A Sopron Basket honosított irányítója, Turner Yvonne úgy érzi, ha csapatként gondolkodnak és játszanak, a végső győzelmet is megszerezhetik a hazai rendezésű négyes döntőben.