Németh András: Nem volt vezéregyéniség az Eb-n

Alig egy hónapja ért véget a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság, amelyen a magyar válogatott az előzetes célt minimálisan teljesítve a hatodik helyen végzett. A Magyar Kézilabda-szövetség csütörtöki elnökségi ülésén elfogadta Németh András kapitányi beszámolóját, amelyből most néhány kulcspontot, érdekes megállapítást emelünk ki.

Női kézi: elbocsátották a magyarokat megfricskázó kapitányt

A Dán Kézilabda-szövetség vasárnap bejelentette, hogy január elsejei hatállyal felbontotta a női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Jan Pytlick szerződését.

Női kézi Eb: Szucsánszki győzött az NSO szépségversenyén

Szucsánszki Zita, a Ferencváros és a magyar válogatott 27 esztendős irányító-átlövője nyerte meg az NSO kézilabda Eb-s szépségversenyét.

Női kézi Eb: a spanyol játékosok sörözve mentek nyilatkozni

Thórir Hergeirsson, az Európa-bajnokságot hatodik alkalommal megnyerő norvég válogatott kapitánya szerint annak köszönhették a győzelmüket, hogy az első félidei hibákat a másodikra sikerült kijavítaniuk a Spanyolország elleni, 28–25-re megnyert fináléban.

Női kézi Eb: a torna legjobb játékosa lett a gólkirály

A torna legjobb játékosának megválasztott Isabelle Gulldén lett a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság gólkirálya. A 25 éves svéd irányító-átlövő 58 találattal végzett az élen.

Egy félidő kevés volt Penáéktól: Norvégia hatodszor Európa-bajnok!

A norvég női kézilabda-válogatott megszerezte hatodik Európa-bajnoki címét, és az elbukott 2012-es Eb-döntőt követően visszaült a kontinens trónjára, miután a magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokság döntőjében három góllal (28–25) nyert Spanyolország ellen.

Montenegrót legyőzve bronzérmesek a svédek

Svédország végzett a harmadik helyen a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon azzal, hogy a kora délutáni bronzmeccsen két góllal (25–23) nyert az előző kontinensbajnokságon győztes Montenegró ellen. A svéd női kézisek a 2010-es Eb-ezüst után a második érmüket szerezték.

Női kézi Eb: nincs magyar az all star-csapatban; svéd MVP

Nem került be magyar játékos a női kézilabda Európa-bajnokság all star-csapatába. A torna legjobb játékosának a svéd Isabelle Gulldént választották meg.

Ki legyen a kézi Eb királynője? - Szépségverseny, döntő, szavazás

A magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság kapcsán szavazásra hívtuk az NSO olvasóit az elmúlt két hétben: a torna legszebb, legcsinosabb, leginkább nőies játékosát kerestük. A sorozat az utolsó állomásához érkezett: itt a döntő, a magyar Szucsánszki Zitával és a szlovák válogatottban szereplő Simona Szarkovával.

Női kézi Eb: az „átkozott” Montenegró „nem érdemel bronzérmet”

A magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság bronzmérkőzése előtt Johanna Ahlm, a svédek balátlövője elmondta, a montenegróiak nem érdemelnek érmet.

Női kézi Eb: A jegyek talán túl drágák voltak - Vetési

Vetési Iván, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke elismerte, hogy talán túl drágák voltak a jegyek a vasárnap záruló magyar-horvát rendezésű női Európa-bajnokságra.

Angyallányok akcióban - Szépségverseny, 14. rész, szavazás

A magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság kapcsán szubjektív szavazásra csábítjuk az NSO olvasóit. A torna legszebb játékosát kereső vetélkedés második elődöntője következik, benne a horvát és a szlovák válogatott szemrevaló indulójának megmérettetésével. Lássuk, ki kerül be közülük a vasárnapi fináléba.

Kézi Eb: Nem volt igazi vezére a csapatnak - Németh András

A magyar női kézilabda-válogatott a hatodik helyen végzett a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. Németh András szövetségi kapitány az NSO Tv-nek elmondta, reálisnak tartja a válogatott helyezését, két poszttal rendkívül elégedett volt, illetve többet várt a szélsőktől.

A női kézi Eb hozadéka: nyertünk egy Tóth Gabit, de nem élünk csodaidőket

Hullámhegyek és -völgyek jellemezték a magyar női kézilabda-válogatott Európa-bajnoki szereplését, ennek következtében az érzéseink is vegyesek. Vannak aspektusok, amelyekben kifejezetten pozitív benyomások értek minket, más tényezők azonban beárnyékolnak jó momentumokat. Amit kijelenthetünk: a magyar csapat továbbra is a világ élmezőnyéhez tartozik. Ám az is látszik, vékony jégen táncol.

Tomori francia szendvicsbe került

Pénteken a magyar válogatott számára véget ért a női kézilabda Európa-bajnokság. Az ötödik helyért lejátszott mérkőzést a franciák nyerték meg, de a találkozó legszebb gólját Kovacsics Anikó szerezte cunderrel. Képgalériánkban szerepel az a fotó is, amely megörökítette az ezt megelőző pillanatot.

Női kézi Eb: Penáék legyőzték a címvédőt az elődöntőben

A női kézilabda Európa-bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén a spanyol válogatott 19–18-ra legyőzte a címvédő Montenegrót, így elsőként bejutott a döntőbe.

Női kézi Eb: Mindig volt, aki húzta a csapatot - Tomori

Tomori Zsuzsanna szerint a magyar női kézilabda-válogatott esetében a szurkolóknak nem szabad abban reménykedniük, hogy két-három játékos folyamatosan jól teljesít, inkább arra számítsanak, hogy mindig lesz néhány ember a sok közül, aki a hátán viszi az együttest. A Franciaország ellen az 5. helyért vívott és elveszített mérkőzés legjobbja, Bíró Blanka kapus úgy véli, képes lesz csak a jóra emlékezni.

Kézi Eb: „Teljesítettük a célt, egy lépcsőfokkal feljebb kerültünk”

A magyar női kézilabda-válogatott 26–25-re kikapott Franciaországtól, így a hatodik helyen végzett a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. A mérkőzés után Tomori Zsuzsanna, Tóth Gabriella és Kovacsics Anikó értékelt az NSO Tv-nek.

Női kézi Eb: A végére elfogytak a tartalékaink - Németh A.

Bódi Bernadett kiesése és a sok emberhátrány felőrölte a magyar csapat tartalékait a női kézilabda Európa-bajnokság 5. helyéért játszott mérkőzésen Franciaország ellen – vélekedett Németh András szövetségi kapitány a 26–25-re elveszített mérkőzést követően.