Női kézi BL: a Győr az első, az FTC a negyedik kalapban

Az európai szövetség nyilvánosságra hozta a 2019–2020-as női kézilabda Bajnokok Ligája-idény sorsolása előtt a kalapbeosztást.

Női kézi BL: a Fradi kapta a szabadkártyát a magyarok közül – itt a teljes mezőny

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) végrehajtó bizottsága döntött a női Bajnokok Ligája 2019–2020-as kiírásánának mezőnyéről. Eredetileg három magyar csapat is pályázott szabadkártyára, közülük a bajnoki második Ferencváros kapta ezt meg.

Kézi BL: az Érd is pályázik szabadkártyára – itt a teljes lista

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a férfi és női Bajnokok Ligája-mezőnyben számításba vehető csapatokat. A nőknél 24, a férfiaknál 35 csapat jelezte részvételi szándékát, a végleges listáról a végrehajtó bizottság dönt június 21-én.

Női kézi BL: az FTC után a Siófok is pályázik szabadkártyára

A Ferencváros után a Siófok női kézilabdacsapata is jelezte, hogy megpályázza a szabadkártyát a Bajnokok Ligája 2019–2020-as kiírására.

Női kézi: az FTC benyújtotta pályázatát a BL-szabadkártyáért

A Ferencváros női kézilabdacsapata a hivatalos honlapján jelezte: beadta a szükséges dokumentumokat ahhoz, hogy szabadkártyásként indulhasson a Bajnokok Ligájában.

Női kézi BL: az EHF szavazóinál is Amorim volt a legjobb

A Nemzeti Sport Online olvasóihoz hasonlóan az EHF honlapjának szavazói szerint is Eduarda Amorim lett a női kézilabda BL négyes döntőjének legjobbja. Bár míg mi csak a győri játékosok teljesítményének osztályozására kértük olvasóinkat, az EHF kiterjesztette a voksolást a négycsapatos mezőny játékosaira, ám a végereményhez nem férhetett kétség.

Anne Mette Hansen: Bárki is hagy el minket, nem leszünk gyengébbek

Anne Mette Hansen, a Győri Audi ETO KC dán kézilabdázója beszélt második hibátlan győri idényéről, a csapat új stílusáról, saját szerepéről, Yvette Broch kiválásáról és a lankadatlan motivációról.

Női kézi: Ez még történelmi távlatban is ritka bravúr – Zovko

A sok nagy sikerben részes győri másodedző, Zdravko Zovko szerint lelki és szakmai megkönnyebbülés, ha eredményes a világklasszisok alkotta Audi ETO.

Női kézi BL: Vincze Gábor is a győri csapattal ünnepelt – videó

A kézilabda Bajnokok Ligáját közvetítő Sport Tv vasárnap este Budapesten ott volt a női kiírást megnyerő Győri Audi ETO KC ünnepségén, amelyen a Harmadik Félidő stábja többek között Vincze Gábor korábbi NB I-es labdarúgót, Bódi Bernadett párját is megszólaltatta.

Női kézi: A játékosaim elismerése a legfontosabb – Danyi

Mint beszámoltunk róla, Danyi Gábor vezetőedzőként is győzelemre vezette a Győri Audi ETO-t a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután éppen a korábbi sikertréner, Ambros Martín Rosztov-Donja ellen diadalmaskodtak a budapesti döntőben. Az 55 éves magyar szakember a 24.hu-nak adott interjújában kiemelte, a hitelesség volt a munkája során a legfontosabb, hogy a sztárokkal teletűzdelt győri keret elfogadta az általa kitalált új stílust, ugyanakkor saját bevallása szerint még csak hatvan százalékát valósította meg az elképzeléseinek.

Női kézi BL: közel a megegyezés a budapesti hosszabbításról

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) osztrák elnöke, Michael Wiederer a női Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjén eleget tett a Nemzeti Sport kérésének, és válaszolt lapunk néhány időszerű kérdésére.

Női kézi: köszöntötték a BL-győztes ETO-t Győrben – galéria

„Picit fáradtan, de ez kellemes fáradtság” – adott gyors állapotjelentést hétfőn kora este Danyi Gábor a győri Audi Arénában, ahol a Bajnokok Ligája-elsőségét ismét megvédő ETO-t köszöntötték.

Női kézi BL: Görbiczé a négyes döntő legszebb gólja – videó

Az idényben egyik utolsó alkalommal az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) munkatársai elkészítették a hétvége válogatásait, ezúttal a női Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjéről. Nem meglepő módon a Győri ETO sikerével véget érő final four után mindhárom gyűjtésben szerepel játékos az immár ötszörös BL-győztes csapatból.

Női kézi: az Audi Arénánál lesz a BL-győztes fogadtatása

Az előzetes tervekkel ellentétben nem a Dunakapu téren, hanem az Audi Aréna Győrben fogadják 18 órától a női kézilabda Bajnokok Ligáját vasárnap Budapesten megnyerő csapatot.

Női kézi BL: olvasóink szerint Amorim volt a Győr legjobbja

A Győri Audi ETO KC az első helyen végzett a női kézilabda Bajnokok Ligája 2018–2019-es idényében, mivel a budapesti final four döntőjében legyőzte a Rosztov-Dont. Olvasóink értékelése alapján Aduarda Amorim lett a négyes döntő legjobb játékosa.

Női kézi BL: Hülyeséget csináltam, borzalmas volt a lelátóról – Groot

Sorozatban harmadszor emelhette magasba a női kézilabda Bajnokok Ligája trófeáját a Győri Audi ETO KC. A szezon végén távozó Nora Mörk és Nycke Groot mindháromszor ünnepelhetett, míg Crina Pinteának ez volt az első győzelme. A Rosztov-Don elleni döntő után őket kérdeztük.

Női kézi BL: Lunde hosszú időre kidőlt, ugrott a vb-je is

Súlyos sérülést szenvedett Katrine Lunde, a Vipers Kristiansand kapusa a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének bronzmeccsén. A 39 éves klasszisnak elszakadt az elülső keresztszalag a bal térdében, így hosszú kihagyás elé néz, és lemarad a decemberi, Japánban megrendezendő világbajnokságról.

Női kézi BL: Először gondolkodtam el azon, hogy abbahagyom – Amorim

Eduarda Amorim ötödik Bajnokok Ligája-győzelmét ünnepelhette a Győri Audi ETO női kézilabdacsapatával. A brazil átlövő az utolsó perceket már csak a nézőtérről figyelhette, de a társai nélküle is megőrizték előnyüket a Rosztov-Don ellen egy góllal megnyert fináléban. Az öröm pillanataiban elmondta, a számára rendkívül nehéz idényben először gondolkodott el a visszavonuláson. Az NSO Tv-nek aztán arról is beszélt, hogy az újabb siker után három napig tartó ünneplést is megérdemelne a csapat.

Női kézi BL: Félre kellett tenni az érzelmeket – Danyi

A címvédő Győri Audi ETO KC kiélezett végjáték után 25–24-re győzött a Rosztov-Don ellen a Papp László Budapest Sportarénában a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében, ezzel ötödször nyerte meg a sorozatot. A trófea ezúttal azonban már nem Ambros Martín irányításával született meg – Danyi Gábor a finálé utáni sajtótájékoztatón arról beszélt, nem volt könnyű félretenni az érzelmeket a döntő előtt.

Női kézi BL: Görbicz és Amorim egy trófeára a rekordtól

A Győri Audi ETO KC Bajnokok Ligája-győzelmével a csapat kapitánya, Görbicz Anita és brazil átlövője, Eduarda Amorim ötödször hódította el a sorozat trófeáját, így már csupán egy sikerre vannak a rekorderektől.