NŐI NB I, 2019–2020 – ADATBANK

Augusztus 17-én megkezdődött a női labdarúgó NB I 2019–2020-as idénye. A bajnokság az előző idényhez hasonlóan két részből, az alapszakaszból és a helyosztókból áll. Az élvonalban nyolc csapat – a címvédő Ferencváros, az MTK, a DVTK, a Haladás Viktória, az ETO FC Győr, az Astra, a szegedi Szent Mihály, valamint az abszolút újonc Kelen SC – szerepel. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat egy helyen!

Női NB I: mezőnyjátékos a kapuban, négyet kapott az újonc

A Haladás-Viktória 4–0-ra megverte az újonc Kelen SC-t, míg a DVTK 2–0-ra legyőzte az Astrát a női labdarúgó NB I első fordulójában vasárnap.

Női NB I: bajnokverés a rajton, az MTK legyőzte a Ferencvárost

Bajnokveréssel kezdődött a női labdarúgó NB I 2019–2020-as kiírása, az MTK 1–0-ra legyőzte a címvédő Ferencvárost az első forduló rangadóján.

Női BL: nem jutott fel a főtáblára a Ferencváros

A Ferencváros női labdarúgócsapata 2–2-es döntetlent játszott a szerb Szpartak Szuboticával a Bajnokok Ligája pozsonyi selejtezőcsoportjának harmadik fordulójában, így rosszabb gólkülönbsége miatt nem jutott fel a 32-es főtáblára.

Női BL: megint nyert a Fradi, kedden a főtábla a tét

A Ferencváros női labdarúgócsapata 2–0-ra legyőzte a moldovai Anenii Noi együttesét a Bajnokok Ligája pozsonyi selejtezőcsoportjának második fordulójában, így kedden a főtáblára jutásáért léphet pályára a szerb Szpartak Szubotica ellen.

Női BL: a Ferencváros megverte a szlovák bajnokot a nyitányon

A Ferencváros női labdarúgócsapata 3–1-re legyőzte a szlovák bajnok Slovan Bratislavát a Bajnokok Ligája pozsonyi selejtezőcsoportjának első fordulójában. Az első félidőben a hazaiak szerezték meg a vezetést, ám a jobb játékerőt képviselő FTC két csereember góljával a második félidőben megfordította, majd megnyerte a meccset.

Edzősors: távozik a világbajnok válogatott szövetségi kapitánya

Három héttel a világbajnokság megnyerése után bejelentette távozását Jill Ellis, az amerikai női labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Brazília: ilyen sem volt még, európai kapitány a nőknél

A svéd Pia Sundhage lett a brazil női labdarúgó-válogatott első külföldi szövetségi kapitánya.

Női foci: Madridban folytatja a világbajnokság legjobb kapusa

Madridban, a spanyol bajnok Atléticónál folytatja pályafutását a franciaországi női labdarúgó-világbajnokság legjobb kapusának megválasztott Sari van Veenendaal – jelentette be hivatalos honlapján a fővárosi klub.

Női foci: az FTC hatot kapott a német bajnok Wolfsburgtól

A Ferencváros magyar bajnok női labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 6–1-es vereséget szenvedett a Bundesligában címvédő VfL Wolfsburgtól.

Real Madrid: bevásárolták magukat a női futballba, megvan az első sztárigazolás

Bevásárolta magát a női labdarúgásba a Real Madrid, amely 400-500 ezer euró körüli összeg fejében megállapodott a spanyol első osztályba idén feljutó, szintén fővárosi székhelyű CD Tacónnal arról, hogy a klub a 2020–2021-es idénytől a Real Madrid nevén szerepel a különböző versenysorozatokban.

FTC: a BL-negyeddöntőstől érkezett védő a női csapathoz

Újabb külföldi játékost szerződtetett a Ferencváros Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő női labdarúgócsapata: a bosnyák válogatott Melisa Hasanbegovic a BL-negyeddöntős Slavia Prahától érkezett a zöld-fehérekhez – adta hírül a magyar klub hivatalos honlapja.

FTC: szlovén válogatott védővel erősített a női csapat

Szlovén válogatott védővel erősített a Ferencváros Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő női labdarúgócsapata: a 26 éves Kristina Erman a PSV-től érkezik a magyar bajnoki címvédőhöz – jelentette be a zöld-fehér klub a hivatalos honlapján.

Kép: „Csodálatos hely” – Marozsán Dzsenifer a Balatonnál

A Balaton partján piheni ki az elmúlt idény fáradalmait Marozsán Dzsenifer, az Olympique Lyon Bajnokok Ligája-győztes labdarúgója. „Csodálatos hely a kikapcsolódáshoz” – írta a magyar származású támadó a hivatalos Facebook-oldalán. Dzsenifer édesapja, Marozsán János egyébként csaknem tíz éven keresztül futballozott az egyik Balaton-parti város, Siófok csapatában.

Női vb: Ez az üzenetem mindenki számára... – Rapinoe a hazaérkezéskor

Hatalmas tömeg fogadta New York utcáin a franciaországi világbajnokságról hazatérő győztes női labdarúgó-válogatottat. Az ünneplésen Megan Rapinoe is felszólalt, és többek között a női sportolókról, valamint az amerikai csapat sokszínűségéről is beszélt.

Női foci: a brazil válogatott támadó távozott a Barcelonától

Újabb változások a keretben az FC Barcelona Bajnokok Ligája-döntős női labdarúgócsapatánál: a brazil válogatott Andressa Alves szerződése lejártával távozott, míg az U19-es spanyol válogatott kapusa, Cata Coll négy évre aláírt.

Női foci: angol válogatott támadó érkezett a BL-győztes Lyonhoz

Négy új játékos, köztük a világbajnoki negyedik angol válogatott támadója, Nikita Parris szerződtetését jelentette be hivatalos honlapján az Olympique Lyon Bajnokok Ligája-győztes női labdarúgócsapata.

Női vb: Hollandia legyőzésével az amerikaiak megvédték címüket

Az amerikai női labdarúgó-válogatott megvédte világbajnoki címét, mivel a franciaországi vb döntőjében Megan Rapinoe és Rose Lavelle góljával 2–0-ra legyőzte az Európa-bajnok Hollandiát.

Gólrekorddal védte meg világbajnoki címét az Egyesült Államok

Női vb: bronzérmet ért Svédországnak a két korai gól

A svéd női labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte a 2015-ös bronzérmes Angliát a franciaországi világbajnokságon a harmadik helyért rendezett mérkőzésen Nizzában.