NB I: a Kövesd idegenben verte az MK-döntőre készülő Puskást

A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Mezőkövesd idegenben 2–1-re legyőzte a Puskás Akadémiát, ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé.

Bognár két gólpasszt adott, nyert a Mezőkövesd Felcsúton

A labdarúgó NB 31. fordulójában a kiesés ellen küzdő Mezőkövesd mind a három pontot elvitte a Puskás Akadémia otthonából. A vendégek vezére Bognár István volt, aki két gólpasszt is adott.  Mindhárom cseréjét korán kihasználta a hazai csapat, amely Hegedűs János távoli lövésével pár perccel a vége előtt tudott csak szépíteni.

Ritka, amire a Fradi készül: 12 éve nem fordult meg a hajrában az aranycsata

A véghajrára fordult a labdarúgó NB I mezőnye: következik a 31. forduló a bajnokságban. Sem bajnokcsapat, sem kieső nem lesz még ebben a fordulóban, de most már minden botlás végzetes lehet. A listavezető Videoton FC a kiesés ellen harcoló Vasashoz látogat, üldözője, az előző fordulóban óriási lehetőséget elpuskázó Ferencváros pedig dél-pesti derbit vív a Bp. Honvéddal. Következzenek a 31. kör statisztikai érdekességei!

NB I: első és utolsó perces izgalmak – 30. forduló, összefoglalók

A labdarúgó NB I 30. fordulója is bővelkedett az izgalmakban: Mezőkövesden és Debrecenben például a találkozók elején zajlottak az izgalmak, a Groupama Arénában meg a végén. A Ferencváros otthonában a hajrában történtek után a táblázat élére ugrott a Videoton, a Diósgyőr pedig kieső helyre esett vissza újabb vereségét követően. A Paks otthonában nyert a Honvéd, Újpesten pedig a Puskás Akadémia. Íme, a forduló gólösszefoglalója.

NB I: Koszta idénybeli 10. bajnoki gólja három pontot ért

A labdarúgó NB I 30. fordulójában a Mezőkövesd 1–0-ra legyőzte a Balmazújvárost. A találkozó egyetlen gólját Koszta Márk szerezte a mérkőzés 32. másodpercében, aminek köszönhetően a Mezőkövesd megszerezte pályaválasztóként idénybeli harmadik győzelmét.

Koszta 32 másodperc alatt eldöntötte a Balmaz elleni meccset

Hat éve nem látott gödörben a Diósgyőr; a Vidit ritkán sújtja ilyen gólaszály

Már csak négy forduló van hátra a labdarúgó NB I 2017–2018-as szezonjából, a bajnoki címért, a bronzéremért és a kiesés ellen folytatott csata még nyitott. A Videoton FC–Ferencváros találkozó (0–0) nem hozott előnyt egyik csapatnak sem, és nem is feltétlenül volt a legjobb reklám a bajnokságnak – a két aranyesélyes közül a listavezető Fradi a Vasast fogadja, a Videoton a Haladást.

NB I: „Fradistaként balhésnak tartottak, aki éjszakázik, pedig...”

Tóth Bence nehezen élte meg, hogy távoznia kellett a Ferencvárosból, pedig amikor tinédzserként felkerült a fővárosi klubhoz, az első félévben többször is kérte a szüleit, hogy vigyék haza. A Mezőkövesd labdarúgója többek között erről is beszélt a pénteki Nemzeti Sport Sportkrém mellékletében megjelenő interjúban, továbbá elmondta, mi a véleménye arról, hogy még fradistaként balhés, éjszakai életet élő játékosnak állították be.

NB I: vége a mezőkövesdi Tóth Bence idényének

A DVTK elleni bajnoki mérkőzés első félidejében szenvedett sérülést a Mezőkövesd középpályása, Tóth Bence, akiről aztán a későbbi vizsgálatok kiderítették a diagnózist: részleges combizomszakadás. Mindez azt jelenti, hogy véget ért az eddigi 125 NB I-es meccsén 4 gólt szerző Tóth számára az idény.

NB I: a labda helyett Varga a hálóban – 29. forduló, gólösszefoglaló

A labdarúgó NB I 29. fordulójában a bajnoki címért küzdő Videoton és a Ferencváros rangadóján nem esett gól, míg a Haladás és a Puskás Akadémia mérkőzésén ötöt is láthattak a nézők. A Honvéd és a Debrecen találkozóján is esett négy, a DVTK és a Mezőkövesd, valamint a Vasas és a Paks összecsapása egyaránt 1–0-s vendégsikerrel zárult. A jelenleg a tabella utolsó helyén álló Balmazújváros otthon ikszelt az Újpesttel. Íme, a forduló gólösszefoglalója.

DVTK: így „menekítették ki” Ugraiékat a dühös szurkolók elől az új stadionból

A labdarúgó NB I 29. fordulójában a DVTK – immár az új stadionjában – 1–0-ra kikapott a diósgyőriekhez hasonlóan a kiesés elől menekülő Mezőkövesdtől. A találkozó után dühös miskolci szurkolók egy csoportja megvárta a játékosokat, akik azonban nem kívántak odamenni hozzájuk. Végül hosszan szervezett művelet keretében „menekítették ki” őket. Nézze meg az NSO Tv videójában, hogyan!

NB I: Mezőkövesden bánják, hogy nem kaptak gólt a Diósgyőrtől

A labdarúgó NB I 29. fordulójában a DVTK – immár az új stadionjában – 1–0-ra kikapott a diósgyőriekhez hasonlóan a kiesés elől menekülő Mezőkövesdtől. A találkozó után természetesen értékeltek is a vezetőedzők.

NB I: új stadionjában, megyei riválisától kapott ki a DVTK

Rémálomba fordult ünnep – új stadionjában kapott ki a DVTK

Öt emlékezetes Vidi–Fradi – folyatódik-e a 13 hónapos hazai sikerszéria?

„Aranyrangadó” következik a labdarúgó NB I-ben, hiszen a második helyen álló Videoton FC az éllovas Ferencvárost fogadja a 29. forduló csúcsmérkőzésén, és már matematikailag is biztos, hogy e két klub között dől el az elsőség. Visszatekintünk a két csapat egymás elleni legemlékezetesebb csatáira, de persze történelmi háttér és statisztikák segítségével „végigvesszük” a többi találkozót is. Stadionavató és kiesési „rangadó” jön Diósgyőrben, a Honvéd és a Debrecen pedig a 3. hely szempontjából vív fontos mérkőzést egymással.

DVTK: már ma elfogyhatnak a jegyek a stadionnyitóra

Mint beszámoltunk róla, a Labdarúgó-szövetség (MLSZ) versenybizottsága hitelesítette a DVTK új stadionját, így nincs hivatalos akadálya annak, hogy a diósgyőri csapat a hétvégén ott fogadja a Mezőkövesdet. Szerda óta zajlik a jegyárusítás, de várhatóan már ma eladják az utolsó belépőjegyet is a szombati mérkőzésre, amely előtt pénteken nyilvános edzést is tart a csapat, csütörtökön pedig egy szponzort is bejelentett a klub.

Október óta először nyert idegenben a Honvéd

A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Budapest Honvéd Davide Lanzafame vezetésével vitte el a három pontot Mezőkövesdről. Az olasz előbb szabadrúgásból gólpasszt adott Eppelnek, majd Tóth Bence gyönyörű egyenlítése után pár perccel maga is betalált Matija Katanec hibáját kihasználva. Mindez a mérkőzés első 25 percében történt, a továbbiakban már nem esett gól.

A szurkolók agyába égett, mi történt 20 évvel ezelőtt az Újpest–Diósgyőrön

Hat szombati mérkőzéssel folytatódik a labdarúgó NB I, ezúttal a 28. fordulót bonyolítják le. A két pont előnnyel listavezető Videoton FC Paksra látogat, üldözője, a Ferencváros a Haladást fogadja. A harmadik helyen álló Újpest FC a Bódog Tamás vezetőedzőtől a hét közben megváló DVTK-val csap össze. Háttér és statisztikák a 28. kör elé.

NB I: a Mezőkövesd védőjének befejeződött a szezon

A labdarúgó NB I-ben szereplő Mezőkövesd védője, Fótyik Dominik vállsérülés miatt befejezte a szezont – számolt be róla a klub hivatalos honlapja.