?>
F1: rekordbeállításra hangolva – ki állítja meg Hamiltont Szocsiban?

Nagy tempóban, három tripla hétvégével vette kezdetét a 2020-as idény, s a Formula–1-es mezőny úgy érkezhet meg Szocsiba, hogy már kevesebb verseny van előtte, mint mögötte. Az egyéni vb-összetettet magabiztosan vezető Lewis Hamilton egy sokáig megdönthetetlennek tűnő rekordot állíthat be az Orosz Nagydíjon, míg Kimi Räikkönen minden idők legrutinosabb versenyzőjévé válhat. A finnek csak el kell rajtolnia vasárnap.

F1: „A Mercedest övező bizonytalanság miatt nem írt még alá Hamilton”

A Mercedes csapatfőnökre, Toto Wolff elmondta, még nem tudja, mikor jelenthetik be Lewis Hamilton szerződéshosszabbítását, azonban egyértelmű, hogy a brittel akarják folytatni. Ralf Schumacher úgy véli, a német csapatot övező találgatások állnak annak a hátterében, hogy a címvédő még nem határozott a jövőjéről.

F1: Talán meg kellene osztani a szerepeket – Wolff a távozásról beszélt

A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff nyíltan beszélt a távozás lehetőségéről, és elmondta, nem biztos benne, hogy működőképes még a jelenlegi csapatfőnöki rendszer a Formula–1-ben.

F1: Hamilton 3 versenyt húzott le; Vettelnek nem tetszett a „lottózás"

Lewis Hamilton győzelmét hozta a kaorikus Toszkán Nagydíj Valtteri Bottas és Alexander Albon előtt. A futamon összesen három állórajtot teljesített a mezőny, aminek Sebastian Vettel egyáltalán nem örült. Hamiltont nagyon megizzasztotta a verseny, míg Bottas nem érti, miért kritizálzák őt a futam elején ütköző versenyzők. Albon le sem tudta vakarni a mosolyt az arcáról F1-es karrierje első dobogós helyezése után.

Hatalmas balesetek és két félbeszakítás után Hamilton nyert Mugellóban

Igazán kaotikus futamot hozott a Formula–1 történelmének első Toszkán Nagydíja. A futamot kétszer is félbe kellett szakítani, így összesen három állórajtot láthattunk. A győzelem Lewis Hamiltoné lett Valtteri Bottas és Alexander Albon előtt, aki F1-es karrierje során először állhatott fel a dobogóra. A mugellói versenyt összesen nyolc pilóta volt kénytelen feladni.

F1: Nehéz lesz magunk mögött tartani a Red Bullt – Hamilton

Valtteri Bottas hiába volt szinte az egész eddigi hétvégén gyorsabb csapattársánál, Lewis Hamiltonnál, a finn a legfontosabb pillanatban maradt alul, s miután a sárga zászló miatt esélye sem nyílt a javításra, kénytelen volt megelégedni a második hellyel a Toszkán Nagydíj időmérőjén. Bottas nem is titkolta csalódottságát, hiszen elmondása szerint még bőven maradt benne, nem úgy, mint a Red Bull-os  Max Verstappenben, aki a maximumot hozta ki az autójából, s bízik benne, hogy borsot törhet az „ezüstnyilak" orra alá. A hollandhoz hasonlóan Charles Leclerc is nagyon elégedetten nyilatkozott az ötödik pozícióját követően.

Bottas az élen, a Ferrari helyzete nem reménytelen

Valtteri Bottas bizonyult a leggyorsabbnak a Toszkán Nagydíj első szabadedzésén. Mögötte Max Verstappen (Red Bull) és Charles Leclerc (Ferrari) végzett, majd Lewis Hamilton következett a másik a Mercerdesszel a negyedik pozícióban. Sebastian Vettel a 13. helyen zárta a Ferrari 1000. nagydíjának nyitó tréningjét.

F1: a Ferrari tiszteletére vörös lesz egy Mercedes Mugellóban

Vörös színben pompázik majd Mugellóban az F1 hivatalos biztonsági autója, a Mercedes és a sportág ezzel tiszteleg a Ferrari előtt, amely az 1000. Formula–1-es versenyét teljesíti a hét végi Toszkán Nagydíjon.

F1: Gasly-mágia, Ferrari-mélyrepülés és elbukó nagycsapatok

Pierre Gasly nyert az Olasz Nagydíj őrült futamán, amelyen a Formula–1 történetének 696. különböző pilótahármasa alkotta a dobogót. Az AlphaTauri az első győzelmét, Carlos Sainz Jr. a legjobb eredményét, míg a Racing Point az első pódiumát jegyezte Monzában, aminek eredményeképp véget ért a Mercedes, a Ferrari és a Red Bull alkotta trió két nagy szériája is – avagy, ez történt a számok nyelvén a 71. monzai versenyhétvégén.

F1: monzai körrekorddal van meg Hamilton 94. pole pozíciója

A világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton indulhat az élről a Formula–1-es Olasz Nagydíj vasárnapi futamán, mivel az időmérőn új körrekordot felállítva a leggyorsabbnak bizonyult. A 94. pole pozícióját megszerző Mercedes-pilóta mellől finn csapattársa, Valtteri Bottas indulhat, a harmadik rajthely a McLarennel versenyző Carlos Sainzé lett.

F1: Hamilton rémálomra számít; Bottas szerint több van a Mercedesben

Mind a két szabadedzés a Mercedes elsőségét hozta pénteken Monzában, így a partimód betiltása ellenére is igen magabiztosak lehetnek a címvédő alakulatnál, ám Lewis Hamilton tart a tavalyi időmérőn történt baki megismétlésétől. Valtteri Bottas úgy véli, hogy a Mercedes még mindig előrukkolhat némi plusz teljesítménnyel. A Red Bullnál az egyensúllyal akadt elsődlegesen gondja Max Verstappennek és Alexander Albonnak, míg Sebastian Vettel szerint a Ferrari Monzában is nehezen kezelhető.

F1: a partimód betiltása megmenti a Ferrarit a hazai blamától?

A második állomásához érkezik a Formula–1 2020-as idényének harmadik tripla hétvégéje, a helyszín Monza, ahol egy korszak ér véget. A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) által bevezetett direktíva értelmében ugyanis a csapatok a hétvégén már nem játszadozhatnak a különféle motormódokkal, így a várakozások szerint sokkal szorosabb csata alakulhat ki az időmérőn. A favoritnak azonban továbbra is a Mercedes tűnik a sebesség templomában, ahol a Renault akár az első dobogóját is megcélozhatja, míg a Ferrari a spáinál is nagyobb mélységekbe merülhet.

F1: Hamilton vezérletével kettős Mercedes-siker Spában

Lewis Hamilton pályafutása 89. győzelmét szerezte meg az F1-es Belga Nagydíj versenyén Spa-Francorchamps-ban. A kettős Mercedes-sikert Valtteri Bottas tette teljessé, míg harmadikként Max Verstappen (Red Bull) szelte át a célvonalat. A negyedik Daniel Ricciardo lett a Renault-val, míg ötödikként Esteban Ocon zárt. A Ferrari versenyzői a 13. és a 14. pozíciót szerezték meg az egy biztonsági autós szakaszt hozó futamon.

Hamilton győzött Spában, a Ferrari pont nélkül zárt

F1: A Red Bull pillanatnyilag gyorsabb nálunk – Hamilton

Max Verstappen zárt az élen a Belga Nagydíj második szabadedzésén, a holland azonban egyáltalán nem bizakodó az erős kezdés után, szerinte az egyensúllyal küszködő Mercedes a legesélyesebb a pole pozícióra szombaton. A harmadik helyen záró Lewis Hamilton viszont úgy érzi, épp a Red Bull számít jelenleg a favoritnak, s csapatának a Racing Pointra, illetve Daniel Ricciardóra is figyelnie kell. Utóbbi a meghibásodás után fellélegezhet, hiszen a Renault csapatfőnöke, Cyril Abiteboul úgy nyilatkozott, hogy nem sérült meg az ausztrál erőforrása.

F1: Hamilton és Verstappen nagy csatáját hozhatja a spái eső

A Formula–1 2020-as idénye a harmadik tripla hétvégéjének első állomáshoz érkezett: a helyszín Spa-Francorchamps, ahol a mercedeses jövőjét illetően továbbra is hallgató Toto Wolff szerint befejezetlen ügye van a csapatának. Az „ezüstnyilak" ugyanis legutóbb 2017-ben tudtak diadalmaskodni Belgiumban, ahol a mostani versenyhétvégére végig hűvös és esős időt jósolnak, ami nagy ütközetet vetít előre Lewis Hamilton és Max Verstappen között.

F1: A motormódok tiltása erősebbé tesz minket a versenyen – Wolff

Sajtóértesülések szerint a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) úgy határozott, hogy további egy hétvégét biztosít a csapatoknak a felkészülésre az időmérős motormódok betiltása előtt, így a változtatás az Olasz Nagydíjon léphet hatályba. A Mercedest irányító Toto Wolff nem tart a módosítástól, szerinte kontraproduktív is lehet, hiszen a W11-es még gyorsabbá válhat a versenyeken.

F1: Russell öngólja, Leclerc Vettel-módban

Lewis Hamilton győzelmével ért véget a Spanyol Nagydíj, amivel a Mercedes versenyzője újabb rekordott vett el Michael Schumachertől. A mellőle rajtoló csapattársa, Valtteri Bottasnak azonban végül meg kellett elégednie a harmadik hellyel, miután Max Verstappen már a rajtnál maga mögé tudta utasítani. Bottasnak ráadásul az overálljával is meggyűlt baja – vélhetően örült volna ő is, ha a futam végén megérkezett volna az eső. George Russell magának szólt be a Twitteren, míg a Ferrarinál továbbra sem stimmel minden. Jöjjenek az F1-legek a Spanyol GP-ről!

F1: Verstappen a végén nem tartott Bottastól; újabb konfliktus Vetteléknél

Lewis Hamilton nyert a Spanyol Nagydíjon Max Verstappen és Valtteri Bottas előtt. Utóbbi a gyengébben sikerült rajtja miatt került nehéz helyzetbe a verseny elején, aminek és különösen az elért eredményének Max Verstappen kifejezetten örül. Charles Leclerc elárulta, hogy mi okozta a kiesésést, míg Sebastian Vettel és a Ferrari ezt a versenyt sem úszta meg konfliktus nélkül.

F1: „Verstappen a legesélyesebb a győzelemre”

Az első rajtsort kisajátító Mercedes tudja, hogy nehéz verseny várhat rá a gumigyilkos Circuit de Catalunyán, a csapatfőnök Toto Wolff ezért úgy érzi, Max Verstappen a Spanyol Nagydíj versenyének favoritja.