Szinkronkorcsolya-vb: 14. a magyar csapat a rövid program után

A magyar együttes a 14. helyen áll a pénteki rövid program után a Helsinkiben zajló szinkronkorcsolya-világbajnokságon.

Műkorcsolya-vb: Chen megvédte címét a férfiaknál

Címét megvédve Nathan Chen nyerte a férfiak versenyét a Szaitamában rendezett műkorcsolya-világbajnokságon.

Műkorcsolya: francia páros nyerte meg a jégtáncversenyt

A francia Gabriela Papadakis, Guillaume Cizeron kettős nyerte a jégtáncosok versenyét a szaitamai műkorcsolya-világbajnokságon. A Janovszkaja Anna és Lukács Ádám alkotta magyar duó a 19. helyen végzett.

Műkorcsolya-vb: az olimpiai bajnok nyerte a női versenyt

Az olimpiai bajnok orosz Alina Zagitova nyerte a szaitamai műkorcsolya-világbajnokság női versenyét.

Műkorcsolya-vb: a címvédő Chen az élen a rövid program után

A rövid program után a címvédő Nathan Chen áll az élen a férfiak versenyében a szaitamai műkorcsolya-világbajnokságon.

Műkorcsolya-vb: kínai győzelem párosban Japánban

A címvédő kínai Van-csing Szuj, Cung Han duó nyerte meg a párosok versenyét, ezzel megvédte címét a szaitamai műkorcsolya-világbajnokságon.

Műkorcsolya-vb: Tóth Ivett éppen lemaradt a kűrről

Tóth Ivett 25. helyen végzett a nők szerdai rövidprogramjában a szaitamai műkorcsolya-világbajnokságon, így éppen lemaradt a legjobb 24-es kűrről.

Műkorcsolya: Sebestyén edzi az Ausztriából hazatért Bereit

Az Európa-bajnok Sebestyén Júlia irányítja az Ausztriából hazatért Berei Mózes József műkorcsolyázó felkészülését.

Téli EYOF: Láng Júlia hetedik a rövid program után

A női műkorcsolyázók szerdai rövid programja után Láng Júlia hetedik helyen áll a Szarajevóban zajló téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF).

Műkorcsolya Eb: Fernández zsinórban hetedszer aranyérmes

A címvédő Javier Fernández sikerét hozta a férfiak versenye a minszki műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokság szombati napján; a spanyolok kiválósága sorozatban hetedszer lett a kontinens legjobbja.

Műkorcsolya Eb: meglepő győzelem, Tóth Ivett maradt 13.

Nagy meglepetésre az orosz Szofija Szamodurova – olimpiai bajnok honfitársát, Alina Zagitovát megelőzve – győzött a nők között a minszki műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokság pénteki versenynapján. A szám egyetlen magyar indulója, Tóth Ivett 13. maradt.

Műkorcsolya Eb: 87 év után újra francia siker a párosoknál

A Vanessa James, Morgan Cipres francia kettős nyerte a párosok versenyét a minszki műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokságon.

Műkorcsolya Eb: Tóth Ivett a 13. a rövid program után

Tóth Ivett a 13. helyen áll a nők szerdai rövid programját követően a Minszkben zajló műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokságon.

Műkorcsolya: Ipakjan Jeranjak irányítja a magyarok munkáját

Januártól Ipakjan Jeranjak irányítja a magyar műkorcsolyázók, jégtáncosok és szinkronkorcsolyázók munkáját.

Sportágválasztó: ötödik alkalommal lehet ingyen ismerkedni a téli sportokkal

3600 négyzetméteren több mint húsz sportág várja az érdeklődőket január 19-én, az ötödik Téli Sportágválasztón a Vasas Jégcentrumban.

Műkorcsolya: Tóth Ivett a legjobb tízbe vágyik az Eb-n

Tóth Ivett célja, hogy a legjobb tízben végezzen a januári műkorcsolya Európa-bajnokságon.

Jégtánc: Értek csalódások, de már megbékéltem a karrieremmel – Hoffmann Nóra

Hoffmann Nórának nem volt könnyű pályafutása, amelyet partnercsere, számtalan sérülés, a támogatás, a feltételek hiánya egyaránt nehezített. Így miután szögre akasztotta a korcsolyáját, egy ideig a jégtánc felé sem nézett. Most azonban már ideje nagy részét a saját nevét viselő korcsolyaakadémia köti le. Minderről a Sportkrém stábjának beszélt.

Kép: csak a sisak hiányzik – Sennának öltözött a műkoris

Nem mindennapi öltözékben lépett jégre a minap egy japán műkorcsolyázó: Mijake Szena (a név sem véletlen) az 1994-ben elhunyt háromszoros F1-világbajnok, Ayrton Senna mclarenes overalljára hajazó öltözékben szerepelt a japán bajnokságon – ráadásul a zenében is elrejtették a versenyautó hangját. A 16 éves sportolót a legendás brazil pilótáról nevezték el.

Műkorcsolya Eb: nincs meglepetés a magyar csapatban

Eldőlt, kik utazhatnak januárban Minszkbe a műkorcsolya- és jégtánc Európa-bajnokságra: a nők mezőnyében Tóth Ivett, a férfiaknál Borovoj Alexander, a jégtáncosoknál Janovszkaja Anna és Lukács Ádám képviseli a magyar színeket.