Légiósok: „Nagyszerű debütálás” – Korhut máris a forduló legjobbja lehet

Mint arról beszámoltunk, a 15-szörös válogatott védő, Korhut Mihály vasárnap debütált új csapatában, a görög élvonalbeli Ariszban, és a helyi beszámolók szerint nagyszerű teljesítményt nyújtott, a forduló legjobbjai közé is bekerült.

Kép: kislánya született a magyar válogatott szélsőnek

Gyurcsó Ádám az Instagram-oldalán közzétett fotóval jelentette be, hogy kislánya született.

Légiósprogram: Freiburg–Hoffenheim; kupadöntő

Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online hétről hétre összeszedi toplégiósaink mérkőzéseit. Lássuk, milyen találkozók várnak külföldön játszó futballistáinkra és csapataikra az előttünk álló napokban!

Willi Orbán: Talán magyar lesz a feleségem, ki tudja?

A Nemzeti Sport a Dortmund elleni rangadó (Leipzig–Borussia 0–1) előtt látogatta meg az RB Leipzig két magyar válogatott labdarúgóját, Gulácsi Pétert és Willi Orbánt. Mind a ketten betekintést engedtek a privát szférájukba, a kapus a feleségével, Diával idézte fel megismerkedésüket, míg a védő a gyermekkori, magyarországi nyaralásairól beszélt videónkban.

Videó: Kleinheisler bombagóllal mutatkozott be az NK Osijekben

Kleinheisler László góllal mutatkozott be az új csapatában: a magyar válogatott középpályás a második félidőben lépett pályára a horvát élvonalbeli NK Osijekben (Eszék), majd a 76. percben ő állította be a 6–0-s végeredményt a szlovén első osztályú ND Gorica elleni felkészülési mérkőzésen.

Bundesliga: Reus nélkül hozta a BVB a Gulácsiék elleni rangadót

Marco Reus nélkül is megnyerte az RB Leipzig elleni rangadót a Borussia Dortmund, amely Axel Witsel bombagóljával 1–0-s győzelmet aratott Lipcsében a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában. A hazaiak kapuját Gulácsi Péter védte, Willi Orbán azonban nem kapott lehetőséget.

Légiósok: Bogdán megsérült, csapata továbbjutott a kupában

A Hibernian Bogdán Ádámmal a kapuban győzött 4–0-ra a skót FA-kupában és került a legjobb 16 közé a negyedosztályú Elgin City ellen. A 20-szoros magyar válogatott kapust a 79. percben egy ütközés után le kellett cserélni.  A portugál másodosztályban szereplő Vitória Guimaraes B-csapata 1–0-ra kikapott a Cova De Piedade otthonában; a vendégeknél Bíró Bence a 73. percben lépett pályára.

RB Leipzig: A harmadik helynél nem adjuk alább – Willi Orbán

A Dortmund elleni rangadó előtt meglátogattuk az RB Leipzig két kulcsjátékosát, Gulácsi Pétert és Willi Orbánt: a középső védő a balatoni lángos felejthetetlen ízéről, valamint karrierje érzelemdús estéjéről is mesélt, míg a rutinos kapus a tűzzel és zivatarral kísért lánykérést, a precíz teregetés fontosságát, valamint a sprintgyakorlatok „helyes” végrehajtását ecsetelte.

Nyitott kalitkában – interjú Kádár Tamással

Miután az üzlet nem jött létre a Zenittel, Kádár Tamás úgy látta jónak, ha hosszú távon kötelezi el magát a Dinamo Kijevnél, ennek ellenére előbb-utóbb nyugaton köthet ki.

Felkészülés: Lang Ádám győztes gólt szerzett a CFR-ben

Felkészülési mérkőzésen szerezte meg első gólját a CFR színeiben Lang Ádám, a magyar válogatott védő a 72. percben, 1–1-es állásnál talált be a kolozsvári csapat és a svájci FC Zürich Törökországban játszott meccsén.

Légiósok: Németh Krisztiánt meg kellett operálni

Megoperálták Németh Krisztiánt, az MLS-ben szereplő Sporting Kansas City magyar válogatott labdarúgóját.

Haladás: az ügyvezető elismerte, ajánlatot tettek Guzmicsnak

Tóth Miklós, az NB I-ben szereplő Haladás ügyvezető igazgatója elárulta, hogy a klub megkereste a magyar válogatott Guzmics Richárdot.

Légiósok: Kádár szerződést hosszabbított a Dinamo Kijevvel

Az ukrán Dinamo Kijev labdarúgócsapata a hivatalos honlapján jelentette be, hogy meghosszabbította Kádár Tamás szerződését.

Légiósok: váratlan fordulat! Ez állhat a Kleinheisler-ügy hátterében

A Nemzeti Sport Online-on korábbi cikkünkben már írtunk arról, hogy teljes vezetőségcsere megy végbe a kazah bajnok Asztana labdarúgócsapatánál, aminek következtében már koránt sincs annyira jó anyagi helyzetben a klub, mint a korábbi években – úgy tudjuk, ez állhat Kleinheisler László szerződésbontásának hátterében is, mint ismeretes, a középpályás a horvát NK Osijekhez (Eszék) szerződött.

Légiósok: Kleinheisler László Eszéken folytatja – hivatalos

A horvát élvonalban szereplő NK Osijek hivatalos közleményben számolt be arról, hogy szerződtette Kleinheisler Lászlót.

Bologna: Nagy Ádám felépült, újra a csapattal edz

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Bologna hivatalosan is bejelentette, hogy két középpályása, a magyar Nagy Ádám és a ghánai Godfred Donsah újra egészséges, így mindketten ismét a csapattal edzenek.

Viszik a hírnevünket – magyar labdarúgók a külföldi ligákban

A német élvonalban öt magyar futballista szerepel, de a topbajnokságokba azon kívül csak Olaszországba adunk játékost. Helyzetkép a világ élvonalbeli bajnokságaiban játszó magyarokról.

Légiósok: Kleinheisler bekerült a klubtörténelem álomcsapatába

Alapításának tizedik évfordulója alkalmából a kazah bajnok Asztana szurkolói megszavazzák az elmúlt évtized legjobb játékosait. A középpályára bekerült Kleinheisler László is.

Vadócz Krisztián: Válogatott akarok lenni!

Vadócz Krisztián, a Kitchee középpályása beszélt Kispestről, egy új ország megismeréséről, és az idősek tanácsai is szóba kerültek.