F1: Räikkönennek újra meggyűlt a baja a kormánnyal – videó

Kimi Räikkönennek a 2017-es Azeri Nagydíj után a 2019-es Olasz Nagydíjon ismét meggyűlt a baja a kormányával.

F1: Räikkönen a bokszutca végéről rajtol Monzában

Megszegte a parc fermé szabályokat az Alfa Romeo, ezért Kimi Räikkönen csak a bokszutca végéről kezdheti meg az Olasz Nagydíjat. A finn pilótán kívül mást is büntettek a monzai időmérő után.

F1: Räikkönen a falban, félbeszakadt az időmérő – videó

Piros zászlóval félbe kellett szakítani az időmérő edzést az Olasz Nagydíjon, miután Kimi Räikkönen a Parabolicánál megcsúszott és a falba szaladt az Alfa Romeóval.

F1: Ericsson kiakadt, amiért nem ülhetett autóba Belgiumban

Sem Marcus Ericsson, sem indycaros csapatának vezetője nem örül, amiért a svéd versenyző feleslegesen töltötte a múlt hétvégi versenyhétvégét Belgiumban. Úgy volt, hogy Ericssonnak talán Kimi Räikkönent kell helyettesíteni, de az Alfa Romeo pilótája végül gond nélkül vezetni tudott az egész hétvégén.

Öttusa-vb: „Brad Pitt sok erőt adna a versenyen, meg nagyon jól is néz ki!”

Szeptember 2-án kezdődik Budapesten az öttusa-világbajnokság, amely előtt a magyar szövetség közösségi oldalán megjelent kis videók egyikében arról faggatták versenyzőinket, hogy ha meghívhatnának egy különleges vendéget a vb-re, akkor ki lenne az. Legtöbben a sportág legendáját, Balczó Andrást mondták, de Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Kimi Räikkönen, Usain Bolt, valamint Brad Pitt neve is felröppent.

F1: A piálás biztonságosabb – Räikkönen a sérüléséről

Mint beszámoltunk róla, az Alfa Romeo a hét végi Belga Nagydíj helyszínére rendelte tesztpilótáját, Marcus Ericssont, ám arról eddig csak eltérő pletykák terjengtek a bokszutcában, hogy Kimi Räikkönen vagy Antonio Giovinazzi helye van-e veszélyben. A csütörtöki sajtónapon előbbi megtörte a csendet, és elmondta, kisebb sérülést szenvedett a nyári szünetben, ezért volt szükséges a svédnek Spa-Francorchamps-ba utaznia.

F1: Ericsson visszatért az Alfa Romeóhoz, leválthatja Räikönnent

Az amerikai Racer.com értesülései szerint az IndyCarban szereplő Arrow Schmidt Peterson Motorsports istállója a hévégi portlandi futam előtt behívta Conor Dalyt, hogy vezesse a csapat egyik autóját. A 27 éves amerikai pilótának Marcus Ericsson helyét kell átvenni, mert a svéd a hétvégét az F1-es Belga Nagydíj helyszínén tölti az Alfa Romeo Sauber istállóval, amely ezt megerősítette.

F1: Räikkönen bevallotta, nem emlékszik, mi történt két futam között

A motorsport.com olasz nyelvű verziójának adott interjúban Kimi Räikkönen elmondta: semmire nem emlékszik a 2013-as Bahreini és Spanyol Nagydíj közötti 16 napból, mert akkori istállója, a Lotus munkatársaival folyamatosan buliztak és egyfolytában részeg volt. A finn pilótát ismerve persze ez kevésbé számít meglepőnek, de azt is elárulta: ma már azért másképp gondolkodik.

F1: Elég sz.rul néz ki – Räikkönen az Alfa eddigi teljesítményéről

Kimi Räikkönen úgy véli, hogy az Alfa Romeónak jóval több pontot kellett volna szereznie eddig a 2019-es idényben, és a csapata néhány versenyen mutatott teljesítményéről a maga stílusában fejtette ki a véleményét.

F1: Már úgy érzem, fontosabb dolgok is vannak, mint a buli – Räikkönen

Az Alfa Romeo Racing jóvoltából a Nemzeti Sport exkluzív interjút készíthetett a mezőny egyik legnépszerűbb versenyzőjével, Kimi Räikkönennel, aki felfedte titkait új énjéről, családi életéről és magyarországi kalandjairól is.

F1: megbüntették az Alfákat, Hamilton és Kubica is pontszerző!

Véget ért az FIA vizsgálata a vasárnap délutáni kaotikus Német Nagydíjat követően az Alfa Romeók szabálytalan rajtja miatt: Kimi Räikkönent és Antonio Giovinazzit harminc másodperc büntetéssel sújtották a szabálytalan kuplungnyomaték miatt. Ez azt jelenti, hogy a 7-8. helyen záró két Alfa Romeo a célba érők sorának a végére került, és Lewis Hamilton lett a 9., Robert Kubica pedig a 10.

F1: kizárhatják Räikkönenéket szabálytalan rajt miatt

Noha vasárnap délután öt órakor leintették a Formula–1-es Német Nagydíjat, amelyen az Alfa Romeo-Ferrari két autója Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi sorrendben a 7. és a 8. helyen végzett, könnyen lehet, hogy a svájci alakulat mégsem örülhet az idei második kettős pontszerzésének. Az FIA ugyanis a futam leintése után nem sokkal közölte, hogy vizsgálat alá vonták a két Alfát szabálytalan rajt miatt.

F1: Vettelt és Norrist is megbüntették az időmérő után

Erőforráselemek cseréje miatt kapott rajtbüntetést Sebastian Vettel és Lando Norris is – igaz, ez az előbbi esetében ennek nincs nagy jelentősége, hiszen amúgy is a rajtrács végéről várhatta volna a piros lámpák kialvását.

F1: Räikkönen bemutatott Hamiltonnak; Leclerc táblát cserélt volna

Mint beszámoltunk róla, Max Verstappen elsőségével ért véget az Osztrák Nagydíj: a Red Bull versenyzője vitatható módon előzte meg Charles Leclerc-t az utolsó körökben, de a holland végül megtarthatta első helyét. A monacói másodikként ért célba, a dobogóra még Valtteri Bottas állhatott fel. Vicces és érdekes jelenetekben ezúttal sem volt hiány, ezeket gyűjtöttük össze – jöjjenek az F1-legek!

F1: Hamilton rajtbüntetést kapott az osztrák versenyre

Lewis Hamiltont és George Russellt is feltartás miatt vizsgálták a sportfelügyelők az F1-es Osztrák Nagydíj időmérőjét követően, és mindkét esetben azonos döntést hoztak: 3 rajthelyes büntetésben részesítették a szabálytalan versenyzőt.

F1: Räikkönen visszaszúrt Norrisnak; fura vendég a pálya fölött

Mint beszámoltunk róla, Lewis Hamilton rajt-cél győzelmet aratott a Formula–1-es Francia Nagydíjon, így tovább növelte előnyét a világbajnoki összetettben a másodikként célba érő csapattársa, Valtteri Bottas előtt. A dobogó legalsó fokára Charles Leclerc állt fel, a másik Ferrarival Sebastian Vettel az 5. helyig tudott felzárkózni. Vicces és érdekes jelenetekben a nem túlságosan eseménydús futam ellenére sem volt hiány, ezeket gyűjtöttük össze – jöjjenek az F1-legek!

F1: „B.szódjon meg mind” – Ricciardo véleménye az előzéseiről

Vizsgálatot indítottak a sportfelügyelők Daniel Ricciardo ellen, aki a Francia Nagydíj utolsó körében ért össze majdnem Lando Norrisszal és Kimi Räikkönennel. Az ausztrál pilóta a leintést követően adott interjúban viccesen odaszólt azoknak, akik panaszkodtak rá a franciaországi versenyen.

F1: ezért büntették Vettelt?; Norris egy hölgy miatt esett ki

Mint azt bizonyára már a legtöbben hallották, a vasárnap megrendezett F1-es Kanadai Nagydíjon annak ellenére, hogy Sebastian Vettel haladt át elsőként a célvonalon, Lewis Hamilton lett a győztes. Természetesen a német büntetése nagy port kavart, erről és további érdekességekről, humoros pillanatokról és reakciókról is olvashatnak most. Jöjjenek az F1-legek!

F1: „Nem tudom, hogy hívják” – Räikkönen megint alakított

Javában zajlik az F1-es Kanadai Nagydíj, az Alfa Romeo finn pilótája, Kimi Räikkönen megint összehozott egy humoros rádióbeszélgetést a harmadik szabadedzésen. A két héttel ezelőtti Monacói Nagydíjhoz hasonlóan ismét a nevekkel volt problémája.

F1: Hamilton medencébe ugrott, majd a csapaton is „bosszút állt”

Újabb F1-hétvége telt el a 2019-es idényből, ezúttal a legendás monacói pályán száguldoztak a versenyzők. Ahogy mindig, vicces, érdekes vagy éppen ijesztő jelenetekben ezúttal sem szenvedtünk hiányt – jöjjenek az F1-legek!