Vuelta: Viviani nyert Madridban; Yates első háromhetes sikere

A brit Simon Yates nyerte meg a 2018-as Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körversenyt. A 21. szakasz sprintbefutóján Elia Viviani bizonyult a leggyorsabbnak.

Vuelta: Pinot-é az első andorrai etap; Yates eldöntötte?

A francia Thibaut Pinot a második szakaszgyőzelmét aratta a 2018-as spanyol országúti kerékpáros-körversenyen, a Vuelta a Espanán. A hegyi befutóval záruló pénteki etapon az összetettben vezető Simon Yates jelentősen növelte az előnyét a riválisai előtt, így nagyon közel került a végső győzelemhez.

Kerékpár: új egyórás világcsúcs a nőknél – hajszálnyival

Az olasz Vittoria Bussi megdöntötte az egyórás kerékpározás női világcsúcsát a mexikói Aguascalientes velodromjában.

Vuelta: sikeres szökésből belga siker, az összetett nem változott

Sikeres szökést követően Jelle Wallays nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 18. szakaszát csütörtökön, ami után az összetett élcsoportja nem változott.

Vuelta: Valverde faragott a hátrányából; Quintana elszállt

A kanadai Michael Woods nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 17. szakaszát. A hat kategorizált emelkedőt is tartalmazó etapon Alejandro Valverde nyolc másodperccel csökkentette hátrányát az összetettben vezető Simon Yatesszel szemben, csapattársa, Nairo Quintana viszont egy percet kapott a riválisaitól.

Vuelta: papírforma-győzelem az egyéni időfutamon

Rohan Dennis nyerte a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 16. szakaszát, amelyen az éllovas Simon Yates hét másodperccel növelte előnyét az összetettben második Alejandro Valverdével szemben.

Vuelta: Pinot a Covadonga királya, Yates növelte az előnyét

A francia Thibaut Pinot nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 15. szakaszát. A kiemelt kategóriás Lagos de Covadongán záruló vasárnapi etapon a piros trikós brit Simon Yates néhány másodperccel növelte az előnyét az összetettben a legnagyobb riválisaival szemben.

Hegyikerékpár-vb: Benkó 16., Parti 38. lett

Benkó Barbara a 16., Parti András pedig a 38. helyen zárt a hegyikerékpárosok világbajnokságán a svájci Lenzerheidében.

Vuelta: Yates a hegyi sikerével visszavette a piros trikót

Simon Yates győzött a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 14., hegyi befutóval záruló szombati szakaszán, és sikerével az összetett élére állt.

Kerékpár: 2020-ban Budapestről rajtol a Giro d’Italia?

Bátorfi Béla, a Pannon Cycling Team tulajdonosa tervei között szerepel a 2020-as Giro d’Italia három nyitó etapja, a Big Start Budapestre hozatala, sőt Alberto Contadorral karöltve kerékpáros-akadémiát létesítenének Magyarországon.

Vuelta: Geniez szökésből nyert, Herrada átvette a piros trikót

Alexandre Geniez nyerte a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 12. szakaszát csütörtökön, míg összetettben a spanyol Jesús Herrada vette át a vezetést.

Kerékpár: Froome és Thomas sem áll rajthoz a vb-n

Geraint Thomas, az idei Tour de France győztese, valamint Chris Froome, a Francia körverseny négyszeres bajnoka sem áll rajthoz a szeptember végi országútikerékpáros-világbajnokságon.

Vuelta: hazaért a szökés, De Marchi három év után győzött

Alessandro De Marchi nyerte szerdán a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körverseny 11. szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.

Kerékpár: doppingügybe keveredett egy vb-bronzérmes versenyző

Pozitív doppingtesztet produkált a fehérorosz Kansztancin Szivcov, ezért csapata, a Bahrain-Merida azonnal felfüggesztette a versenyzési jogát.

Vuelta: Viviani második sprintsikere, nem változott az összetett

Elia Viviani nyerte meg kedden a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körverseny 10. szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.

Vuelta: a korábbi győztes nagyot hajrázva nyert szakaszt

A hazai közönség előtt szereplő Alejandro Valverde nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana nyolcadik, szombati szakaszát, míg összetettben továbbra is a francia Rudy Molard vezet.

Vuelta: Tony Gallopin remek győzelme, Molard őrzi előnyét

A francia Tony Gallopin nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana hetedik, pénteki szakaszát, összetettben továbbra is honfitársa, Rudy Molard vezet. Michal Kwiatkowski lejtmenetben bukott, és közel fél percet kapott a piros trikós franciától.

Vuelta: francia szakaszsiker, csökkent az éllovas előnye

A francia Nacer Bouhanni nyerte meg csütörtökön a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana hatodik szakaszát, amelynek végén csökkent az összetettben élén álló francia Rudy Molard előnye.

Vuelta: ausztrál szakaszsiker; gazdát cserélt a piros trikó

Az ausztrál Simon Clarke nyerte meg szerdán a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana ötödik szakaszát, amely után a francia Rudy Molard állt az összetett élére.

Vuelta: Benjamin King nyerte az első nagy hegyi szakaszt

Az amerikai Benjamin King nyerte meg kedden a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana negyedik szakaszát, amely után továbbra is a lengyel Michal Kwiatkowski áll az összetett élén, igaz, már csak hét másodperces előnnyel.