Videó: a kapus a szabadrúgása után gólt kapott a másik kapustól

Jordánia hazai pályán 2–1-re legyőzte felkészülési mérkőzésen Indiát – ez az a meccs, amelyről valószínűleg senki sem beszélne, ha nincs a hazaiak kapusa, Amer Safi. A 36 éves, 134-szeres válogatott legenda ugyanis egy hatalmas gólt rúgott a találkozón!

Brazília: remek szabadrúgásgólt szerzett a kapus – videó

A brazil élvonalbeli labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában a kieső helyen álló Ceará hazai pályán 2–1-re legyőzte a Corinthianst. A meglepő végeredményhez nagyban hozzájárult a hazaiak kapusa, Éverson, aki 0–0-s állásnál – Rogério Cenit idézve – remek gólt szerzett szabadrúgásból. Íme!

Videó: a 94. percben talált be a kapus, megmentette együttesét

Filmbe illő hajrával zárult a Guisborough Town–Newton Aycliffe találkozó az angol FA-kupa elő-előselejtező körében. A 94. percben még úgy tűnt, hogy a kilencedosztályban szereplő hazaiak 3–2-es vereséget szenvednek, és így búcsúznak a kupától, ám Jordan Nixon nem így gondolta. A Guisborough kapusa a támadásnál ugyanis felszaladt az ellenfél tizenhatosához, majd be is talált, így megmentette a csapatát, kiharcolva a visszavágót.

Videó: a 93. percben, saját térfeléről lőtt gólt a kapus

A bosnyák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság felsőházában a listavezető Zeljeznicar kapusa elképesztő gólt szerzett a Siroki Brijeg ellen: Vedran Kjosevski a 93. percben, a saját térfeléről talált az ellenfél kapujába, és ezzel fontos pontot mentett meg a csapatának!

Videó: szemfülesen átívelte a labdát, nagy gólt lőtt a kapus

Higuita is kivette a részét a kazah futsalválogatott 5–2-es győzelméből a szerbek ellen az Európa-bajnokságon azzal, hogy látványos gólt szerzett a harmadik helyért rendezett szombati mérkőzésen a házigazdák ellen. A kapus egész pályán átívelő lövése mindenkit meglepett.

Videó: saját tizenhatosa előteréből lőtt óriási gólt a kapus

Hihetetlenül látványos gólt lőtt Jesse Joronen az angol negyedosztályú Stevenage–Wycombe Wanderers (2–1) labdarúgó-mérkőzésen. A hazaiak huszonkét éves finn kapusa egy előrevágott labdára futott ki, és felszabadítása a lehető legjobban sikerült.

Videó: ilyen gól csak a mesében van, Puskás-díjat a kapusnak!

Egészen különleges góllal mentett pontot az ADO Den Haag a PSV ellen a holland labdarúgó-bajnokság kedd esti mérkőzésén. A PSV 2–1-re vezetett, amikor a 95. percben jött a hágaiak dán kapusa, Martin Hansen, és kiegyenlített. De nem akárhogy!

Videó: a kapuslegenda 127. gólját közelről nézte poszttársa

Ismét gólt lőtt Rogério Ceni, a Sao Paulo negyvenkét éves kapusa. A brazil legenda az RB Brasil labdarúgócsapata elleni 3–0-s győzelemből vette ki részét, pályafutása 127. találatát szerezve. Poszttársa mozdulni sem tudott a lövésére.

Videó: a végső sípszó előtt jött az egész pályás kapusgól a bal felsőbe

Ritkán látható találat született a hétvégén rendezett Sparkassen Master elnevezésű németországi futsaltorna elődöntőjében. A Vfl Bochum II–Wattenscheid (2–0) mérkőzésen a Bochum kapusa, Robin Benz a végső sípszó előtt lövésre szánta el magát a saját kapujától. Ez született belőle!

Videó: hős lett a kapus, győztes gólt fejelt az utolsó percben

A kapus lett a mérkőzés hőse a 2–1-es vendégsikerrel záruló Júbilo Ivata–Montedio Jamagata másodosztályú japán labdarúgó-bajnokin. Mindkét együttes a rájátszásért hajtott az utolsó fordulóban: a hazaiak már biztosan résztvevői voltak a feljutásért vívott küzdelmeknek, ám a vendégeknek győzniük kellett a 6., még osztályozót érő helyezésért. A 92. percben 1–1-re állt a találkozó, amikor Norihiro Jamagisi, a Montedio kapusa hat méterről védhetetlenül a hosszú felsőbe fejelt. Nézze meg a kapus hőssé válását!

Videó: kapitális hibája után elhagyta az országot a kapus

Ritkán látható kapusgól született a skót negyedosztályú labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában rendezett Montrose–Arborath (1–5) mérkőzésen. A vendégek kapusa, David Crawford 3–1-es vezetésnél előre rúgta a labdát, amelyet kollégájának, Lucas Birnstiglnek könnyedén védenie kellett volna. Ez történt helyette!

Videó: 9 év után újfent kapusgól az Eredivisiében - kirúgásból

Kapuskirúgásból hatalmas góllal szépített a Go Ahead Eagles a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 2. fordulójában. Erik Cummins 2005 óta az első kapus, aki gólt szerzett a holland első osztályban. A mérkőzésen az Excelsior 3–2-re legyőzte a Go Ahead Eaglest.

BL: a kapus a 94. percben lőtte tovább az andorrai csapatot

Az andorrai Santa Coloma drámai körülmények között jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 1. fordulójából.

Videó: parádés felismerés és kapusgól a horvát futsalligában

Pompás találatot láthatott a közönség a horvát futsalbajnokság legutóbbi fordulójában rendezett FC Nacional–Novi Marof Reflex mérkőzésen. A vendégek sarokrúgása után a rosszul eltalált labda a hazaiak kapusához pattant, aki kézből azonnal kapura lőtt, mivel látta, hogy túloldali kollégája jócskán kinn áll, a labda pedig érintés nélkül a rivális kapujának közepébe vágódott. A meccset végül 7–2-re a Nacional nyerte meg.

PL: ilyen nincs, a 13. másodpercben egész pályás kapusgól!

Aki lekéste a Premier League-ben játszott Stoke City–Southampton mérkőzés kezdését, az nagyon megbánta, mert olyat láthatott volna, ami (pláne ilyen szinten) elképesztő ritkaság. A 13. másodpercben ugyanis a Stoke kapusa, Asmir Begovic a saját ötöse elől vágott ki egy hazaadást, a labda lepattant, majd „átugrotta" Artur Borucot, a vendégek kapuvédőjét.

Videó: nyolcvan méterről talált be az osztrák hálóőr

A Piesendorf 4–2-re nyert a Berndorf ellen az osztrák kupában. A találkozó utolsó gólját mindenképpen érdemes külön is kiemelni, ugyanis Leo's Herculen, a Piesendorf kapusa nyolcvan méterről talált az ellenfél hálójába.

Videó: kilencven méteres kapusgól a koreai ligából

A Dzsedzsu United és az Incshon United 1–1-es döntetlent játszott a dél-koreai első osztályú labdarúgó-bajnokságban. A találkozón a vendégek esélyeshez méltóan megszerezték a vezetést, de nem akármilyen góllal. A saját kapujától mintegy 20 méterre végzett el szabadrúgást a Dzsedzsu kapusa, Kvon Dzsung Hjuk. Az előreívelés olyannyira jól sikerült, hogy a labda átpattant az ellenfél hálóőrén is, és meg sem állt a kapuig.

Videó: kapusgól a 94. percben - pontot mentett csapatának

A brazil másodosztályú labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában az Avaí egészen a 93. percig vezetett az Oeste otthonában, aztán következett egy szöglet, amire mindegyik hazai játékos fölment a kapuhoz. Meg is lett az eredménye, Fernando Leal, az Oeste kapusa ugyanis remek fejessel vette be az ellenfél kapuját, ezzel megmentett csapatának egy pontot. A felvételekből az is kiderül, hogy nem éppen telt ház előtt játszották a mérkőzést...

Videó: szenzációs kapusgól döntötte el a Kék Mókus-kupa fináléját

Nem akármilyen találat döntötte el a hagyományos év végi szegedi kispályás labdarúgótorna, a Kék Mókus-kupa nyílt kategóriájának idei fináléját. A Varga Pince kapusa, Halász Krisztián kilenc másodperccel a vége előtt 1–1-es állásnál hatalmas gólt ragasztott a Young Boys kapujának bal felső sarkába.

Kapusgólok garmadája: ollózás, szóló, no meg a gólszórók - videókkal

Egy kapustól többnyire megbízható teljesítményt várnak, esetleg bravúrokat, gólokat viszont a legtöbb esetben egyáltalán nem – cikkünk főszereplői azonban úgy gondolták, támadásban is hozzátesznek valamit csapatuk eredményességéhez. Sportlegek sorozatunk újabb részében minden idők legtöbb gólt szerző kapusai, no meg kazalnyi kapusgól: szabadrúgások, ollózás, fejes, egész pályás szóló, pályainváziót előidéző sorsdöntő találat és még sok másik.