Paralimpia 2020: 23 ország kvalifikált Tokióra Szegeden

Az augusztus végi, szegedi para-kajak-kenu világbajnokságról 13 európai, valamint négy ázsiai, négy amerikai és két óceániai nemzet szerzett indulási helyet a tokiói paralimpiára.

Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra egyéniben harmadszor világbajnok

A szegedi kajak-kenu világbajnokság utolsó napját az 5000 méteres döntők zárják. A női C–1-es fináléban Lakatos Zsanett a negyedik helyen zárt. Ugyanebben a számban a férfiaknál Adolf Balázs nagy csatában ezüstöt szerzett. A kajakosoknál Bodonyi Dóra sorozatban harmadszor lett aranyérmes, Noé Bálintnak nem volt esélye az éremre.

Kajak-kenu vb: „Örülünk a két ezüstnek és a kvótának, nincs bennünk hiányérzet”

A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső alkotta női kenu páros 500 és 200 méteren is ezüstérmes lett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. Előbbi távon az olimpiai kvótát is megszerezték, s bár nem aranyérem lógott a nyakuban, boldogan nyilatkoztak a második éremátadás után.

Kajak-kenu vb: Fizikailag és mentálisan is nehéz volt – Kozák

Sporttörténelmi pillanatokat hozott hozott a női kajakosok K–1 500 méteres döntője, Lisa Carrington először győzött úgy ebben a számban, hogy Kozák Danuta is ott volt a mezőnyben, az ötszörös olimpiai bajnok magyar klasszis pedig a hazai kajak-kenu sport 500. világbajnoki érmét nyerte.

Kajak-kenu vb: Jó a kártyaparti, benne van a pakliban a kvóta is – Kammerer

A középfutamokkal folytatódott szombat délután a szegedi kajak-kenu világbajnokság. Olimpiai távon az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta mellett a Kammerer Zoltán, Gál Péter István alkotta kajakpáros is döntőbe jutott, és a férfi kajaknégyes is érdekelt lesz a vasárnapi fináléban. A férfi kenusok 200 méteres döntőjében Hajdu Jonatán lesz érdekelt. Kiss Tamás C–1 1000 méteren B-döntőzik.

Kajak-kenu vb: Aranyat és hajfonást is kapott születésnapjára Csipes Tamara

Csipes Tamara fölényesen nyerte meg a K–1 1000 métert a szegedi kajak-kenu világbajnokságon, ráadásul hetedik világbajnoki címét éppen a 30. születésnapján szerezte meg. De nemcsak aranyat, hanem hajfonást is kapott ajándékba, kislánya pedig a tévében nézte anyukája diadalát.

Kajak-kenu vb: „A győzelem után megöleltük egymást, nem vagyunk beszédesek”

Kopasz Bálint tökéletes versenyzéssel lett világbajnok K–1 1000 méteren a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A mindig visszafogott sportoló széles mosollyal nyugtázta, hogy az olimpiai kvótát érő első helyen ért a célba. Az NSO Tv-nek már edző édesanyjával, Demeter Irénnel idézte fel a döntőt és a győzelem utáni pillanatokat.

Kajak-kenu vb: Csipes Tamara is aranyérmes K–1 1000 méteren!

Kopasz Bálint után Csipes Tamara is aranyérmes lett K–1 1000 méteren a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. Olimpiai bajnokunk végig vezetve, óriási különbséggel győzött, az ezüstérmes a lengyel Justina Iskrzycka, a bronzérmes a brit Lizzie Broughton.

Kajak-kenu vb: Kopasz Bálint aranyérmes K–1 1000 méteren!

Kopasz Bálint szenzációs hajrával aranyérmes lett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon K–1 1000 méteren, így huszonkét év után van újra magyar világbajnoka a királyszámnak. Az ezüstérmes a cseh Josef Dostál lett, a bronzérmes a portugál Fernando Pimenta.

Kajak-kenu vb: „Áprilisban nem gondoltam volna, hogy dobogóra állhatok”

Egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a magyar küldöttség az első döntős napot a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A dobogósok mellett a K–1 500 méteren ötödik helyen végző, az eltiltása után újra világbajnokságon szereplő Dombvári Bence is értékelt az NSO Tv-nek.

Kajak-kenu vb: olimpiai bajnokokkal is össze lehet futni a vásárvárosban

A szegedi kajak-kenu világbajnokságon nem lehet unatkozni. Ha nincsenek éppen futamok, akkor a szurkolókat várja a vásárváros finom ételekkel, italokkal, szórakozási és vásárlási lehetőségekkel. És ha szerencséje van az embernek, akkor a sportág világklasszisaival is összefuthat. Az NSO Tv-t a standok között végigvezető ötkarikás ezüstérmes kajakos, Pauman Dániel – aki a szegedi vb-n az M4 Sport szakkommentátora – éppen erről beszélt, amikor az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Hesz Mihály jött velünk szembe.

Kajak-kenu vb: Kiss Péter KL1-ben világbajnok, és kvótát szerzett

Kiss Péter KL1 kategóriában világbajnok lett és paralimpiai kvótát szerzett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon.

Kajak-kenu vb: Rendbe kellett szedni a gondolataimat a kizárás után – Kozák

Kisebb bohózattal indult a szegedi kajak-kenu világbajnokság 3. napja. A női K–1 500 méter első előfutamában türelmesen várakozott a mezőny – benne az új-zélandi Lisa Carringtonnal – arra, hogy máltai riválisuk, a nemzetközi szövetség (ICF) Talent, azaz felzárkóztató programjában szereplő Melanie Schembri Waite beálljon a rajtba. Ez kétszeri-háromszori alkalommal sem sikerült a versenyzőnek, aki végül már a rajt előtt beborult a vízbe, s a mentőmotorosnak kellett kihalászni őt.

Kajak-kenu vb: Molnárné Tóth 5., Varga a 7., Juhász döntőzhet

A paraversenyzők délutáni programjában a VL2-ben szereplő Juhász Tamás óriási csata árán, futamgyőzelemmel jutott a döntőbe, míg ugyanebben a kategóriában a riói paralimpia ezüstérmese, Suba Róbert harmadik lett, így rá vár még egy középfutam.

Kajak-kenu vb: a Korisánszky, Mike kettős döntőzhet

A délelőtti előfutamában negyedik helyen célba érő Korisánszky Dávid, Mike Róbert kettősnek délután túlóráznia kellett a döntős szereplésért: a páros második lett a középfutamában, és eredményével kivívta, hogy a fináléban szerepeljen. Később Csizmadia Kolos és Lucz Dóra is továbbjutott az előfutamából.

Kajak-kenu vb: nyolc-tíz érem, egy tucat kvóta – ezt várja az elnök

Schmidt Gábor, a magyar szövetség elnöke és az augusztus 21-én kezdődő szegedi világbajnokság szervezői azt tűzték ki célul, hogy rendkívül látványos viadalon életre szóló élményeket szerezzen valamennyi résztvevő.

Kajak-kenu vb: a nemzetközi szövetség elnöke szerint Szeged tökéletes helyszín

Impozáns díszletek között tartották kedd este a világbajnokság megnyitóünnepségét, a lemenő napban, a telt házas A-lelátó előtt felvonuló százegy ország zászlaja színesítette a Maty-éri pályát.