Férfi kézi NB I: szünetben a Szeged vezetett, a vége kiütéses Veszprém-siker lett

Ugyan a szünetben még egy góllal vezetett, végül 35–24-es vereséget szenvedett a címvédő Mol-Pick Szeged a Telekom Veszprém otthonában a magyar férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság döntőjének első mérkőzésén. A veszprémiek ezzel tizenegy gólos előnyből várhatják a vasárnapi, szegedi visszavágót.

Férfi kézi NB I: tíz góllal nyert Vecsésen a Tatabánya

A Grundfos Tatabánya 34–24-re nyert a Vecsési SE otthonában a kézilabda NB I 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésen. A találkozó legeredményesebb játékosa a kilenc gólig jutó tatabányai, Rosta Miklós volt.

Férfi kézi NB I: késett, de simán nyert a Balatonfüred

A Balatonfüred 12 góllal győzött a Mezőkövesd otthonában a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén. A vendégcsapat egy közúti baleset miatt másfél órával később érkezett meg a mérkőzésre, mint eredetileg tervezték.

Férfi kézi NB I: fordulatos meccsen nyert a Gyöngyös

Szünetben négy góllal vezetett a Cegléd, mégis pont nélkül maradt Gyöngyösön a férfi kézilabda NB I harmadik fordulójában.

Női kézi NB I: tizenegy góllal nyert a Győr a DVSC ellen

Fölényes győzelmet aratott a női kézilabda NB I harmadik fordulójában a Győri Audi ETO KC a Debrecen felett.

Kézi NB I: a BL-csapataink visszatérítést kapnak légiós fronton

A Magyar Kézilabda-szövetség elnöksége legutóbbi ülésén úgy határozott, hogy a Bajnokok Ligájában induló férfi és női sportszervezetek részére a külföldi állampolgárságú játékosok létszámára meghatározott kvóta feletti sportolók miatt fizetett utánpótlás versenyeztetési díjat a 2016–2017-es szezonban, ezen sportszervezetek költségeinek csökkentése, és a sportszervezetek versenyképesebbé tétele érdekében visszatéríti – olvasható az MKSZ honlapjára feltöltött határozatban.

Kézi NB I: a BL-csapatok kompenzációt kaphatnak légiós fronton

Mint tegnap megírtuk, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöksége foglalkozott a külföldi játékosok NB I-ben való szerepeltetésével, a Bajnokok Ligája-csapatok azonban még számíthatnak valamiféle kompenzációra.

Kézi: ezek a női és a férfi NB I-ben induló csapatok

Eldőlt, hogy mely csapatok indulnak a kézilabda NB I-ben: a nőknél 12, a férfiaknál 14 résztvevő lesz. A szövetség csütörtökön jelezte, hogy a nevezéseket követően az elnökség elfogadta a szakmai és versenybizottság előterjesztését a 2015–2016-os szezon bajnoki besorolásairól.

Férfi kézilabda NB I: hosszabbított a fiatal tehetség

A Nemzeti Sport értesülései szerint az Orosháza férfi kézilabdacsapatának játékosa, Stranigg János szerződést hosszabbított.

Férfi kézi: Pastor szerbiai edzőtáborral kezd a Szegeddel

A Pick-Szeged férfi kézilabdacsapata július 22-én kezdi meg felkészülését a következő szezonra, immár az új edzővel, Juan Carlos Pastorral. Két nappal később már szerbiai magaslati edzőtáborban dolgoznak a szegediek.

Férfi kézi: anyagi gondok, csúsznak a fizetések az FTC-PLER-nél

Az FTC-PLER Budapest férficsapatának tagjai diszkréten hallgatnak az őket sújtó gondokról. Ám a Nemzeti Sport úgy tudja, hogy a klub adósságot halmozott fel a kézilabdázókkal szemben.

A Pick emlékezetes meccsen megverte a Veszprémet

A 2012–2013-as kézilabdaszezon első Szeged–Veszprém rangadójára került ma sor, amely a Pick nagy győzelmével ért véget. A bakonyiaknak igazából esélyük sem volt a sikerre, a Mikler, Larholm, Sulc trió által vezérelt hazaiak 31–24-re nyertek. A Veszprémből igazából csak a korábbi csapata ellen szereplő, a szurkolók által többször is kifütyült Nagy László teljesítményét lehetett kiemelni. A Tisza-partiak legutóbb 2005-ben verték meg ilyen simán a Veszprémet, akkor 31-21-re.

A Győr a Népligetben verte meg a Ferencvárost

Háromnegyed órán át kiválóan tartotta magát az FTC-Jógazdabank, de végül 30–23-ra győzött a bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC a női kézilabda NB I 5. fordulójának rangadóján.

Női kézilabda: a Győr a Népligetben verte meg a Ferencvárost

A női kézilabda NB I 5. fordulójának rangadóján a Győri Audi ETO KC 30–23-ra győzött a Ferencváros vendégeként.

A Veszprém tankönyvbe illő győzelemmel lépett át a Győri ETO-n

Nagyszerű játékkal diadalmaskodott az MKB Veszprém a Győri ETO ellen hazai környezetben a Budapest Bank férfi kézilabda liga, B csoportjában, a vasárnapi játéknapon. Csak a félidő feléig volt valamelyest szoros a csata, utána fokozatott váltottak a veszprémiek, a második félidőben pedig térdre kényszerítették Deáki István csapatát. Az utolsó negyedórában már ki is engedhettek a hazaiak, így a győri fiatalok is bizonyíthattak. A vége 45-28.