NHL: megegyeztek a 45 milliós szerződésben, és eltört a csatár lába

Meglehetősen balszerencsés játéknapon van túl a New York Rangers az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), ugyanis a Philadelphia Flyers elleni meccsen 5–2-es vereséget szenvedett, ezzel megszakadt kilencmeccses győzelmi szériája, ráadásul eltört a lábfeje a csapat kulcsemberének, Chris Kreidernek, akivel a napokban állapodtak meg a szerződésének meghosszabbításáról.

Erste Liga: 11 gólos meccset nyert meg az FTC

Az FTC-Telekom 6–5-re nyert a Fehérvári Titánok ellen a jégkorong Erste Liga rájátszásában, a negyeddöntő harmadik mérkőzésén. A Csíkszereda hosszabbítás után 3–2-re legyőzte a Debrecent, ezzel összesítésben 3–1-re vezet a négy győzelemig tartó párharcban.

Videó: elmaradt az El-meccs, a drukkerek átmentek a hokisokhoz

Mint beszámoltunk róla, elmaradt a csütörtök esti Salzburg–Eintracht Frankfurt labdarúgó Európa-liga-mérkőzés az orkán erejű szél miatt. A vendégek drukkerei már a városban voltak, mikor megtudták a hírt…

NHL: az utolsó tizedmásodpercben egyenlített, majd nyert a Nashville

A Nashville Predators a finn támadó, Mikael Granlund – a mérkőzés utolsó tizedmásodpercében szerzett – találatával egyenlített a vendég Calgary Flames ellen, majd a hosszabbításban is gólt elérve a győzelmet is megszerezte csapatának az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) csütörtöki játéknapján.

EBEL: győzött a Fehérvár, még él a remény a rájátszásra

Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság középszakaszának utolsó előtti fordulójában a Fehérvár AV19 ugyan 4–0-ra győzött a cseh Znojmo ellen, Andrew Sarauer négy gólpasszt jegyzett. A csapatnak az utolsó fordulóban még él a reménye arra, hogy bekerüljön a rájátszásba.

Erste Liga: az Újpest kisöpörte az Acélbikákat; Csíkszereda-előny

A magyar-erdélyi közös jégkorongbajnokság rájátszásának negyeddöntőjében az Újpest ismét legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikákat, így a rájátszást második kiemeltként kezdő Bikák számára máris véget ért a playoff, a 7. kiemelt lila-fehérek sima, 4–0-s söpréssel kiejtették őket. A másik csütörtök esti meccsén a Csíkszereda 3–1-re legyőzte a DEAC-ot.

EBEL: újabb magyar csapattal bővülhet a mezőny

A DVTK Jegesmedvék vagy a MAC Újbuda csapatával bővülhet az osztrák jégkorongliga (EBEL) mezőnye a következő idényben.

Jégkorong-vb: Laviolette irányítja az amerikai csapatot

Peter Laviolette az amerikai jégkorong-válogatott szövetségi kapitányaként tér vissza a kispadra.

Erste Liga: az UTE harmadszor is kiütötte a Dunaújvárost

Az UTE-ban Kelin Ainsworth triplázott, csapata pedig 5–0-s sikert aratott a Dunaújvárosi Acélbikák felett a jégkorong Erste Liga rájátszásának harmadik mérkőzésén. A lila-fehérek az alsóházból érkezve, jelen állás szerint egyetlen mérkőzésre vannak attól, hogy söpréssel búcsúztassák a középszakaszt második helyen záró Dunaújvárost.

Erste Liga: visszavágtak, győzött az FTC és a Gyergyó is

A jégkorong Erste Liga rájátszásának negyeddöntőjében a Ferencváros visszavágott a Fehérvári Titánoknak a hétfőn elszenvedett vereségért, ugyanezt megtette a Gyergyói HK a Brassó ellen, még ha csak hosszabbítás után is. Mindkét párharc állása két mérkőzés után 1–1.

Tipsport Liga: ezúttal a DVTK nyerte a magyar csapatok csatáját

A DVTK Jegesmedvék a hajrában lőtt gólokkal 2–0-ra legyőzte a MAC Újbudát a jégkorong Tipsport Ligában, ezzel a két magyar csapat párharcában három nyeretlenül megvívott találkozó után gyűjtötte be ismét a három pontot. A miskolci csapat így továbbra is harcban áll a rájátszásba kerülésért.

EBEL: a Villach szétlövésben győzött Fehérváron

Szétlövés után 4–3-as vereséget szenvedett hazai pályán a Hydro Fehérvár AV19. A Villach a harmadik harmad hajrájában, kétgólos hátrányból állt fel és harcolta ki a hosszabbítást, majd a szétlövést.

NHL: kiütéses St. Louis Blues-siker a nyugati rangadón

A St. Louis Blues 5–1-re kiütötte a Dallas Starst az észak-amerikai jégkorongligában (NHL).

Erste Liga: menesztették a Brassó edzőjét, kanadai tréner váltja

Menesztette vezetőedzőjét, Július Pénzest a jégkorong Erste Ligában is szereplő Corona Brasov.

NHL: Las Vegasban ért véget a Lightning győzelmi sorozata

A házigazda Vegas Golden Knights csütörtökön 5–3-ra nyert a Tampa Bay Lightning ellen, megszakítva ezzel a vendégek tizenegy mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatát az észak-amerikai jégkorongligában (NHL).

ERSTE LIGA, A RÁJÁTSZÁS ADATBANKJA

A középszakasz végeztével február 21-én ellenfeleket választottak maguknak az alapszakasz első három helyén végző csapatok, majd február 22-én már meg is kezdődött a rájátszás. A párharcok minden esetben négy megnyert mérkőzésig tartanak. Ha egy mérkőzés 60 perc után döntetlenre áll, akkor az első gólig játszanak tovább a felek 4 a 4 ellen 20 perces játékrészekkel. Az elődöntős párosítás a középszakaszban elért helyezések alapján alakul ki.

Erste Liga: FTC–Fehérvár – ellenfelet választottak a csapatok

Szerdán véget ért a középszakasz a jégkorong Erste Ligában. Csütörtökön ellenfelet választott magának a felsőház első három helyezettje.

Gyász: elhunyt az FTC és az Újváros korábbi vb-bronzérmes hokisa

A Ferencváros hivatalos honlapjának tájékoztatása szerint 57 éves korában, hosszú, súlyos betegséget követően elhunyt a klub egykori játékosa, az 1989-es világbajnokságon a csehszlovák jégkorong-válogatott tagjaként bronzérmet szerző Vladimír Svitek.

Erste Liga: gólgálát rendezett az FTC és az Újpest

Véget ért a középszakasz a jégkorong Erste Ligában: az utolsó két immár tét nélküli mérkőzésen alaposan kiszakadt a gólzsák. A Tüskecsarnokban a Hokiklub–Újpest meccsen 15, a pár kilométerre onnan Pesterzsébeten a Ferencváros–DEAC meccsen 9 gólt láthatott a nagyérdemű.

NHL: a Boston és a Tampa nyert, a St. Louis kikapott

Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján a ligaelső Boston Bruins hazai pályán 4–1-re győzött Detroit Red Wings ellen. A Keleti főcsoportban 2. helyen álló Tampa Bay nyolcgólos meccsen verte meg otthon a San Josét, a nyugati éllovas St. Louis viszont meglepetésre a saját közönsége előtt kapott ki a Nashville-től.