Haladás: hivatalos Király eltiltása, de klubja nem hagyja annyiban

Mint a Haladás hivatalos honlapja megerősíti, Király Gábor hárommeccses eltiltást kapott a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottságától azért, mert a Ferencváros elleni bajnokin Karakó Ferenc reklamálás miatt kiállította. A szombathelyi együttes kiemeli, ilyen büntetést akkor alkalmaz a fegyelmi testület, ha az adott játékos nyomdafestéket nem tűrő kifejezéseket használ. Ugyanakkor a klub vezetősége emlékeztet, Király Gábor kijelentette, egyetlen szitokszó sem hagyta el a száját, ezt az ellentmondást feloldandó meghallgatást és felülvizsgálatot kérnek az fb-től.

Haladás: súlyos Saláta Kornél sérülése? Nem biztos, hogy vége a szezonjának

A labdarúgó NB I-ben szereplő Haladás először a hivatalos honlapján adta hírül, hogy Saláta Kornél súlyos sérülés miatt a 2018–2019-es idényben már nem léphet pályára. Később kiderült, nem biztos, hogy a futballistára ilyen hosszú kihagyás vár.

MLSZ: három meccset kapott a kiállított Király Gábor

A Nemzeti Sport információja szerint a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága három mérkőzésre szóló eltiltással büntette a Haladás rutinos kapusát, Király Gábort, aki a Ferencváros elleni hétvégi bajnokin jutott a kiállítás sorsára.

Király 24 éve azért kapott piros lapot, mert a bíróhoz vágta a labdát

A labdarúgó NB I 25. fordulójának legnagyobb port kavaró esete Király Gábor kiállítása volt a Ferencváros–Haladás (2–0) mérkőzésen. Visszakerestük, hogy ezt megelőzően mikor és miért állították ki a kapust. Ezenkívül szó lesz a forduló felfedezettjéről, meglepetéséről, boldogságáról.

NB I: Szabálytalan volt Lovrencsics gólja – Szabó Zsolt

Sok vitát kavart Karakó Ferenc ítélete a Ferencváros–Haladás bajnoki 70. percében, amikor a hazaiak első gólját követően körülbelül 10 másodperc alatt mutatott fel két sárga lapot a Haladás reklamáló kapusának, Király Gábornak. Az M4 Sport vasárnap esti, Góóól2 című műsorában Szabó Zsolt korábbi FIFA-játékvezető és NB I-es csúcstartó elemezte a történteket.

NB I: jogosan nem adták meg Lanzafame ollózós gólját? – videó

Mint arról beszámoltunk, a listavezető Ferencváros hazai pályán 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Haladást a labdarúgó NB I 25. fordulójában. A mérkőzés első félidejének utolsó percében, még gól nélküli állásnál Davide Lanzafame hiába vette be egy akrobatikus mozdulattal a szombathelyiek kapuját, Karakó Ferenc – asszisztense jelzésére – les címén nem adta meg a találatot. Ön szerint jól döntött a játékvezető?

NB I: Egyetlen káromkodás vagy szitokszó sem hagyta el a számat – Király

Király Gábor tizenegyest védett, ziccert hárított, majd Lovrencsics Gergő gólja után másodpercek alatt kapott két sárga lapot. A kapus kiállítása Horváth Ferenc szerint döntően befolyásolta a mérkőzést, amelyen a Haladás 2–0-s vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában. A találkozó után Király mondta el az NSO Tv-nek, mi történt a kiállításánál, emellett Saláta Kornél és Lovrencsics Gergő beszélt a pályán történt eseményekről. A közelgő szlovák–magyar válogatott Eb-selejtező is szóba került.

Horváth Ferenc: Neveljük a kislányokat a bírók által, aztán...

A Ferencváros 2–0-ra nyert a Haladás ellen kaotikusnak mondható mérkőzésen a labdarúgó NB I 25. fordulójában. A találkozó után sajtótájékoztatón Horváth Ferenc élesen kritizálta a játékvezetést, és nem csak Király Gábor kiállítása miatt. A Fradi részéről Máté Csaba értékelt, illetve reagált a Haladás vezetőedzőjének szavaira.

Videó: így állíttatta ki magát Király Gábor 10 másodperc alatt

Mint arról beszámoltunk, a Ferencváros 2–0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást a labdarúgó NB I 25 fordulójában. Bár a találkozót a Fradi nyerte meg, a meccs sokkal inkább szólt Király Gáborról, aki a 27. percben kivédte Varga Roland büntetőjét, majd a második játékrészben 10 másodperc alatt két sárga lapot is begyűjtött reklamálásért, így mehetett zuhanyozni 20 perccel a lefújás előtt.

NB I: nehezen, de nyert a Ferencváros a Haladás ellen

A papírforma igazolódott a labdarúgó NB I 25. fordulójában. A Ferencváros Lovrencsics Gergő és Sigér Dávid góljával 2–0-ra megverte a Szombathelyi Haladást, amely az addigi hősiesen védő Király Gábor kiállítása miatt tíz emberrel fejezte be a mérkőzést.

Király büntetőt védett, majd kiállították – a Fradi legyőzte a Haladást

Majdnem hetven percig pariban volt a Haladás a Fradi otthonában, de néhány másodperc leforgása alatt gólt kapott, majd emberhátrányba került Király Gábor csacsisága miatt.

A Hali plusz egy: ez kell a Fradinak a kétéves hazai bajnoki veretlenséghez

A labdarúgó NB I 25. fordulójában új edző irányításával lép pályára az MTK, hazai papírforma-győzelmet kellene hozni a tabella első két helyezettjének. A válogatott mérkőzések miatt tartott szünet előtt a legnagyobb kérdés: mekkora előnnyel fordul a listavezető Ferencváros a bajnoki hajrára?

Válogatott: a Hali légiósa szerint nem a horvátok nyerik a csoportot

Saláta Kornél, a labdarúgó NB I-ben szereplő Haladás korábbi 40-szeres szlovák válogatott védője meglepetést sejt a hamarosan kezdődő 2020-es Európa-bajnoki selejtezőkön a csoportunkban.

NB I: hihetetlen Haladás-fordítás az Újpest ellen

A labdarúgó NB I 24. fordulójában hiába vezetett – Novothny Soma duplájának köszönhetően – két góllal az Újpest a szünetben, a Haladás a második félidőben öt perc leforgása alatt fordított, így 3–2-re megnyerte a mérkőzést.

Horváth Ferenc csodacseréi intézték el az Újpestet Szombathelyen

A labdarúgó NB I 24. fordulójában hiába vezetett – Novothny Soma duplájának köszönhetően – két góllal az Újpest a szünetben, a Haladás a második félidőben öt perc leforgása alatt fordított cserejátékosai révén, így 3–2-re megnyerte a mérkőzést.

Két forduló, 12 kapott gól: megtaláltuk a DVTK „elődjét”

A labdarúgó NB I-ben a 24. forduló következik, benne a magyar futball legpatinásabb párharcával: a 7. helyen álló MTK és a listavezető Ferencváros örökrangadója lesz a kör záró mérkőzése. A második helyezett Mol Vidi FC Paksra látogat, a harmadik Újpest a sereghajtó Haladáshoz. Következzen a forduló történelmi-statisztikai háttere.

Haladás: első NB I-es gólja után válogatott meghívót kapott a légiós

Ismét meghívást kapott a bolgár labdarúgó-válogatottba Galin Ivanov, az NB I-es Haladás támadó középpályása – adta hírül a haladas.hu.

Haladás: Halmositól 15 hónapra elvették a jogosítványát

Tizenöt hónapra elvették Halmosi Péter, a labdarúgó NB I-ben szereplő Haladás korábbi csapatkapitánya jogosítványát. A nyugat.hu a Szombathelyi Törvényszékre hivatkozva azt írta, Halmosit tavaly szeptemberben ittas vezetésen érték, az akkori eljárás zárult le a jogerős ítélettel.

Legutóbb Aczél Zoltán DVTK-ja kapott ki 7–0-ra tétmeccsen

A labdarúgó NB I 23. fordulóját követően a Ferencváros 7–0-s, DVTK elleni győzelme kapcsán felidézünk korábbi, hasonló végeredménnyel záruló mérkőzéseket, de szó lesz a forduló vitájáról, fordításáról és meglepetéséről is.