Tokió 2020: a szervezők egyeztetni akarnak a maratoni áthelyezéséről

Mori Josihiro, a 2020-as tokiói olimpia szervezőbizottságának elnöke szerint több időre és egyeztetésre van szükség ahhoz a döntéshez, hogy Szapporóba helyezzék át a maratoni futást és a gyaloglószámokat. A sportvezető csütörtökön újságírói kérdésre ugyanakkor azt mondta, nyitottak a módosításra.

Tokió 2020: a hűvös Szapporóban futhatják a maratonit

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) a japán fővárostól 800 kilométerre északra vinné a maratoni futást és a gyaloglószámokat a jövő évi tokiói játékokon.

Atlétikai vb: Madarász Viktória 39. a 20 km-es gyaloglásban

Madarász Viktória az utolsó helyen végzett a húsz kilométeres gyaloglás döntőjében a dohai világbajnokságon, s bár egyre rosszabbul lett, hatalmasat küzdött, és nem adta fel a verseny akkor sem, amikor megtehette volna.

Atlétikai vb: Ilyen még sosem történt velem – Helebrandt

Mint arról reggel beszámoltunk, Helebrandt Máténak fel kellett adnia az 50 kilométeres gyaloglás küzdelmeit a dohai atlétikai világbajnokságon, mert 35 kilométer után teljesen elkészült az erejével. A magyar sportoló úgy véli, kimerültségének egyértelműen az időjárási körülmények voltak az okai.

Atlétikai vb: Helebrandt feladta az 50 km-es gyaloglást

Venyercsán Bence célba ért, Helebrandt Máténak azonban fel kellett adnia az ötven kilométeres gyaloglás küzdelmeit a dohai atlétikai világbajnokságon, mert 35 kilométer után teljesen elkészült az erejével.

Atlétika: megdőlt az országos csúcs női 50 km gyaloglásban

Kovács Andrea vasárnap megjavította az 50 kilométeres gyaloglás országos csúcsát.

Atlétika: négy évre eltiltották az olimpiai ezüstérmes gyaloglót

Négy évre eltiltották a versenyzéstől Lupita González olimpiai ezüstérmes gyaloglót.

Gyalogló ob: Venyercsán és Madarász nyert 20 km-en

A férfiaknál Venyercsán Bence, a nőknél pedig Madarász Viktória nyerte meg a gyaloglók vasárnapi 20 kilométeres országos bajnokságát Békéscsabán.

Atlétika: Helebrandt ob-győztes idejével teljesítette a vb-szintet

Helebrandt Máté nyerte meg a gyaloglók 50 kilométeres országos bajnokságát, amelynek az elmúlt évekhez hasonlóan a szlovákiai Gyűgy (Dudince) adott otthon.

Atlétika: elvették a doppingoló orosz gyalogló vb-aranyát

Többek között megfosztották 2013-as világbajnoki címétől, valamint hároméves eltiltással büntették Alekszandr Ivanov orosz gyaloglót.

Atlétika: világcsúcs női 50 kilométeres gyaloglásban

Több mint öt percet javítva a régi rekordon világcsúcsot ért el a női 50 kilométeres gyaloglásban a kínai Liu Hung.

Atlétika: két vb-érmétől is megfosztották a doppingoló gyaloglót

A gyalogló Anyiszja Kirgyapkinát doppingvétség miatt többek között két világbajnoki érmétől megfosztották.

2019 LEGFONTOSABB NEMZETKÖZI ÉS HAZAI ATLÉTIKAI VERSENYEI

Világbajnokság szeptemberben-októberben Dohában, fedett pályás Európa-bajnokság márciusban Glasgow-ban, Gyulai Memorial júliusban Székesfehérváron, Gyémánt Liga, a legfontosabb maratonik, a legnagyobb hazai utcai futóversenyek – íme, ezek lesznek 2019 legfontosabb atlétikai eseményei a nagyvilágban és idehaza!

Dopping: megbukott az olimpiai ezüstérmes gyalogló

Pozitív lett a doppingtesztje az olimpiai ezüstérmes mexikói gyaloglónak, Lupita Gonzáleznek.

Ajánló: aki 140 nap alatt átsétált az Egyesült Államokon

Egy magyar fiatalember úgy döntött, túrázik egy nagyot, és végül több mint ötezer kilométert gyalogolt.

Atlétikai Eb: Helebrandt Máté lábközépcsonttörést szenvedett

Mint ismert, a világbajnoki hatodik helyezett Helebrandt Máté a második helyen haladt az ötven kilométeres gyaloglás döntőjében a berlini atlétikai Európa-bajnokságon, amikor huszonnégy kilométer után rálépett egy, a pályán lévő, eldobott vizespalackra, elesett és bokasérülést szenvedett. Néhány kört még meg tudott tenni, de a nagy fájdalom miatt fel kellett adnia a versenyt.

Atlétika: tiltott trénerrel edzettek, öt oroszt felfüggesztettek

Öt orosz gyaloglót felfüggesztett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF), mert egy eltiltott trénerrel edzőtáboroztak.

Atlétika: Helebrandt és Kovács a bajnok 20 kilométeren

A férfiaknál Helebrandt Máté, a nőknél pedig Kovács Barbara győzött a gyaloglók 20 kilométeres országos bajnokságán vasárnap Békéscsabán.

Gyaloglás: az Eb-szintnél jobb idővel lett bajnok Venyercsán

Venyercsán Bence nyerte meg a gyaloglók 50 kilométeres országos bajnokságát, amelyet a hagyományoknak megfelelően a szlovákiai Gyűgyön rendeztek meg hideg, szeles, de napsütéses időben.

Atlétika: örökös elitiltás az orosz gyalogló Európa-bajnoknak

Doppingolásért örökös eltiltással sújtotta a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) Sztanyiszlav Jemeljanov orosz gyaloglót.