Felkészülés: Stieber csapata ötöt kapott a spanyoloktól

Stieber Zoltán csapata, a D. C. United felkészülési mérkőzésen 5–2-es vereséget szenvedett a spanyol bajnokság legutóbbi kiírásában 10. helyen végző Real Betistől. A magyar szélsőt az 52. percben, 1–2-es állásnál cserélték le.

Haladás: megvan a szombathelyiek felkészülési programja

A labdarúgó NB I-től búcsúzó Haladás a hivatalos honlapján tette közzé nyári felkészülési programját.

Atlético: Costa kezdő volt, ám hamar megsérült a felkészülési meccsen

Másfél hónap után Diego Costa ismét pályára lépett az Atlético Madridban – igaz, felkészülési mérkőzésen. A spanyol válogatott csatár bokasérülést szenvedett a Beitar Jeruzsálem elleni találkozó első félidejében.

Felkészülés: Iniesta és Villa júliusban a Barca ellen játszhat

Idén júliusban Japánban túrázik az FC Barcelona labdarúgócsapata, amely július 23-án Tokióban a Chelsea-vel, majd négy nappal később Kobéban Andrés Iniesta, David Villa és Lukas Podolski csapatával, a Vissel Kobéval csap össze a Rakuten-kupa elnevezésű felkészülési torna keretein belül.

Videó: a volt Barca-trénert az ellenfél edzője fejbe rúgta labdával

Nagyszerűen kezdődött Gerardo ’Tata’ Martino regnálása a mexikói labdarúgó-válogatottnál. A korábbi Barcelona-tréner első két mérkőzésén egyaránt győzött a csapata. A keddi, Paraguay elleni felkészülési meccsen – amelyet 4–2-re megnyertek Martinóék – azonban az argentin szakembernek nem volt végig szerencséje: a Paraguayt irányító Eduardo Berizzo – aki korábban a Celta Vigónál, a Sevillánál és az Athletic Bilbaónál is dolgozott – véletlenül fejbe találta kollégáját, amikor vissza akart rúgni egy labdát. Berizzo természetesen elnézést kért honfitársától. Íme!

Anglia: Kínában is készül az új idényre a Manchester City

Japán előtt Kínában készül a következő idényre a nyáron a Manchester City labdarúgócsapata.

Felkészülés: Piquéék legyőzték az argentinverő Venezuelát

A katalán labdarúgó-válogatott idei első felkészülési mérkőzésén 2–1-re legyőzte Venezuelát a Girona stadionjában, a Montiliviben.

Felkészülés: Brazília nagy meglepetésre nem bírt Panamával

A brazil labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott Panama legjobbjaival.

Felkészülés: hiába fordított a Fradi, ikszelt a ZTE-vel

A labdarúgó NB I-es Ferencváros felkészülési mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott a másodosztályú Zalaegerszeggel.

Argentína: Messi megsérült, kihagyja a következő meccset

Az FC Barcelona hivatalos oldalán tudatta, hogy Lionel Messi megsérült az argentin válogatott pénteki, Venezuela elleni felkészülési mérkőzésén, és biztosan nem lép pályára Marokkó ellen.

Felkészülés: a Vác a DVTK-t, a Gyirmót az Újpestet győzte le

A labdarúgó NB I-ben szereplő Haladás felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte a másodosztályú Mosonmagyaróvárt. A szintén élvonalbeli Újpest, valamint a DVTK nem bírt alacsonyabb osztályú ellenfelével, előbbi a Gyirmóttól, utóbbi a Váctól kapott ki.

FTC: szombaton az NB II éllovasával játszanak felkészülési meccset

Felkészülési mérkőzést vív egymással szombaton 13 órától az NB I-ben éllovas Ferencváros és az NB II-ben listavezető ZTE labdarúgócsapata. A találkozót az FTC női együttesének pályáján, a Kocsis Sándor Sportközpontban rendezik.

Barcelona: egy tizenegyesgóllal a Girona nyerte a Szuperkupát

Cristhian Stuani tizenegyesből szerzett góljával a Girona labdarúgócsapata 1–0-ra megverte az FC Barcelonát a Katalán Szuperkupáért kiírt mérkőzésen Sabadellben.

Hertha: Dárdaiék az idény végén amerikai túrára indulnak

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő Hertha BSC az idényt követően amerikai túrára indul.

FTC: Nguen betalált, az ESMTK kapusa büntetőt rontott

A Ferencváros labdarúgócsapata hétfői felkészülési mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott a harmadosztályú ESMTK-val – számolt be róla a zöld-fehérek hivatalos honlapja.

U17: döntetlent játszott a magyar válogatott az angolokkal

A Preisinger Sándor vezette férfi U17-es válogatott spanyolországi edzőtáborozásának első felkészülési meccsén 2–1-es vereséget szenvedett a skótoktól, vasárnap pedig Angliával mérkőzött meg. Az angol válogatott remek eredményeket ért ez az utóbbi időszakban, így kifejezetten nehéz összecsapás várt a mieinkre – számolt be róla a Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapja.

Szlovénia: négygólos hátrányba kerültek, nem akarták folytatni

Egészen elképesztő ok miatt ért véget idő előtt csütörtökön a szlovén NK Maribor és a Bosznia-Hercegovinából érkező Borac Banja Luka edzőmérkőzése a törökországi Belekben. Négygólos szlovén előnynél fújták le az első félidőt, amikor a bosnyák másodosztályú csapatnál felütötte a fejét egy gondolat…

A Fradi kicserélte légiósait, a Vidi olyat tett, amit 3 évig nem

Zárul a labdarúgó NB I tavaszi rajtját felvezető ötrészes sorozatunk. Az utolsó részben a dobogón telelő csapatok (FTC, Vidi, DVSC) téli felkészülésével és átigazolásaival foglalkozunk. Megvizsgáltuk a Debreceni VSC játékospolitikáját, megnéztünk, mikor fordult elő legutóbb, hogy nem igazolt légióst a Vidi, és megszámoltuk, hány külföldi játékos érkezett a Fradihoz és mennyi távozott a zöld-fehérektől.

Felkészülés: ötöt vágott a Nyíregyháza, Óbudán nyert a Vác

Szerdai felkészülési mérkőzésén a labdarúgó NB II-ben szereplő Nyíregyháza 5–0-ra nyert a román harmadik ligás ACS Comuna Recea ellen. A szintén NB II-es Vác magyar harmadosztályú csapat, a III. Kerületi TVE ellen győzött Óbudán.

A Paks és a Kövesd meghazudtolja a kifogásokat – magyarokkal is lehet!

Folytatjuk a labdarúgó NB I hétvégi, tavaszi rajtját felvezető sorozatunkat. Ezúttal a 7–9. helyen álló csapatokkal, a fél éven belül kétszer edzőt váltó Puskás Akadémia, a továbbra is kizárólag magyar játékosokat szerződtető Paksi FC és az egyre inkább a paksi útra lépő Mezőkövesd téli felkészülésével, átigazolásaival foglalkozunk.