Férfi vízi ob I: az FTC könnyen nyerte Szolnokon a rangadót

A férfi vízilabda ob I felsőházának 6. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a bajnoki második Ferencváros a közvetlenül mögötte álló Szolnok otthonába látogatott és aratott 9–7-es győzelmet.

Férfi vízilabda Ek: Nagy Viktor szerint erős válogatottunk van

Nagy Viktor szerint erős a magyar vízilabda-válogatott, amely péntektől Zágrábban szerepel az Európa Kupa nyolcas döntőjében.

Vízilabda: az idény végén visszavonul a Szolnok olimpiai bajnoka

A jelenlegi idény végén visszavonul Kis Gábor, a Szolnok férfi vízilabdacsapatának 36 esztendős olimpiai bajnoka – olvasható a vlv.hu-n.

Férfi vízi ob I: 1–8-cal kezdett, kikapott a Szolnok Debrecenben

Nagy meglepetésre a Szolnoki Dózsa 10–8-ra kikapott Debrecenben a férfi vízilabda ob I alapszakaszának utolsó fordulójában a B-csoportban. A Honvéd a BVSC ellen elért döntetlenjével bejutott a felsőházi rájátszásba, míg az OSC magabiztos győzelmet aratott Miskolcon.

Férfi vízi ob I: hibátlan maradt az FTC, harmadszor nyert a Szombathely

A 13. fordulóban a tizenharmadik győzelmét aratta az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, amely 13–4-re legyőzte a Honvédot. A Szolnok csak a negyedik negyedben tudott a Miskolc fölé kerekedni.

Férfi vízi BL: a Fradi simán kikapott, az Eger biztosan nyert

Az Eger hazai környezetben 17–11-re legyőzte az A-csoport utolsó helyén álló Crvena zvezdát a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában. A Ferencváros 10–5-ös vereséget szenvedett Olaszországban a Brescia vendégeként.

Vizes vb: első kalapban a férfi pólóválogatott

A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA elkészítette a nyári, kvangdzsui világbajnokság vízilabdatornájának kiemelését, amely szerint a magyar férfiválogatott az első, a női pedig a második kalapba kapott besorolást.

Férfi vízi BL: a Szolnok ismét legyőzte a Mladost Zagrebet

Akárcsak két héttel ezelőtt hazai medencében, a Szolnoki Dózsa idegenben is 11–8-ra győzte le a Mladost Zagrebet a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, ezzel a szerdai, Olympiakosz–Dubrovnik rangadó előtt fellépett a B-csoport harmadik helyére.

Férfi vízilabda: Német és Sedlmayer is a Märcz-keretben

Märcz Tamás, a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya Német Tonit és Sedlmayer Tamást hívta meg a beteg Mezei Tamás, Zalánki Gergő kettős helyett a keddi, Világliga/Európa Kupa-selejtezőre – adta hírül a hazai szövetség honlapja, a waterpolo.hu.

Vízilabda: Märcz Tamás keretet hirdetett a németek ellen

Märcz Tamás, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya csütörtökön megnevezte azt a 13 játékost, aki vízbe ugrik majd a keddi, drezdai világliga/Európa-kupa-selejtezőn.

Férfi vízi: a kollégák Varga Zsoltot választották meg 2018 legjobbjának

A Vízilabdaedzők Világszervezete (WWPCA) az FTC férficsapatát irányító Varga Zsoltot választotta meg idén a világ legjobb edzőjének, miután együttesével öt trófeát nyert 2018-ban – számolt be róla a fradi.hu.

Vízilabda: Nem könnyű a kvótaszerzés – Vári Attila

A lehető legtöbb támogatást megadják a válogatottaknak, hogy kijussanak az olimpiára, de Vári Attila, a Magyar Vízilabda-szövetség elnöke nem szól bele a szakmai felkészítésbe. Fontos feladat az utánpótlás és az edzőképzés megerősítése is.

Varga Dénes: A Fradiban lehetek az, akivé lennem kell a vízilabdában

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata eddig ebben az évben ahol elindult, ott nyert is, ebben pedig kulcsszerepet játszott a csapatkapitány, Varga Dénes. A kitűnő formában játszó olimpiai bajnok egy év szünet után a válogatottba is visszatért – a kihagyás minden szempontból kifizetődött.

Férfi vízilabda BL: az FTC nyerte a magyar rangadót

Az FTC az idényben negyedszer győzte le az Egert, így nyolcas döntőt érő helyről várhatja a folytatást a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában.

Férfi vízi BL: a Szolnok döntetlent játszott a címvédő Olympiakosszal

A Szolnok kiélezett mérkőzésen 9–9-es döntetlent játszott házigazdaként a címvédő görög Olympiakosszal a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában.

Vízi: spanyol lett az év játékosa, Keszthelyi harmadik a nőknél

A Total Waterpolo szaklap szakmai és közönségszavazásának végeredményeként a spanyol Felipe Perrone lett az év legjobb férfi vízilabdázója, a nők között Keszthelyi Rita a harmadik helyen végzett.

Férfi vízi MK: 22 év után kupagyőztes a Ferencváros

A bajnoki címvédő Ferencváros legyőzte a Miskolci VLC-t a férfi vízilabda Magyar Kupa döntőjében, így 1996, vagyis 22 év után ismét elhódította a serleget, története során 18. alkalommal.

Férfi vízi ob I: simán nyert a Szolnok; meglepő BVSC-vereség

Meglepetésre a vendég Pécs egy góllal legyőzte a BVSC-t a Szőnyi úton a férfi vízilabda ob I szombati játéknapjának nyitó mérkőzésén.

Férfi vízi Európai Szuperkupa: az FTC élne a második eséllyel

Pénteken a Komjádi uszodában rendezik meg a férfi vízilabda Európai Szuperkupát: a házigazda FTC-Telekom Waterpolo a Bajnokok Ligája-győztes görög Olympiakosszal csap össze, s a zöld-fehérek szeretnék itthon tartani a trófeát.

Férfi vízilabda: felfüggesztették olimpiai bajnokunk játékjogát

A Magyar Vízilabda-szövetség felfüggesztette olimpiai bajnok kiválóságunk, Hosnyánszky Norbert játékjogát – adta hírül a vlv.hu. Az MVLSZ fegyelmi bizottságának elnöke, Deák Péter a portál megkeresésére elmondta, brutalitás miatt fegyelmi eljárást indítottak az Eger játékosa ellen, aki ezért nem játszhatott a keddi, Ferencváros elleni rangadón (8–13).