Videó: 21 méterről dobott győztes kosarat az utolsó pillanatban

Elképesztő hajrát tartogatott a Joventut Badalona–Darüssafaka férfi kosárlabda Európa-kupa-mérkőzés: a hazaiak szlovén játékosa, Klemen Prepelic az utolsó másodpercben (82–82-es állásnál), mintegy 21 méterről eleresztett dobásával nyerte meg csapatának a találkozót.

Férfi kosár BL: kettős győzelemmel jutott főtáblára a Falco

A magyar bajnok Falco a hazai pályán hat ponttal, 75–69-re megnyert első meccs után a lettországi visszavágón még nagyobb különbséggel (73–55)  győzött a lett Ventspils ellen a Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában, így 148–124-es összesítéssel a főtáblára jutott.

Férfi kosár BL: mínusz 20-ról jött vissza, továbbjutott a Falco

A Falco 96–90-re kikapott a nagyváradi csapattól a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája pénteki játéknapján, de összesítésben megnyerte az Oradea elleni selejtezőt, és továbbjutott a második körbe. Az első mérkőzésen kilenc ponttal felülkerekedő szombathelyi együttes a pénteki meccs harmadik negyedében húszpontos hátrányban is volt (43–63), azonban visszakapaszkodott, és a hosszabbításban kiharcolta a továbbjutáshoz szükséges eredményt.

Férfi kosár NB I: legalább a negyeddöntőig szeretne jutni a Sopron

Legalább a múlt évhez hasonló eredményt szeretne elérni az idei férfi kosárlabda NB I-ben a Soproni Kosárlabda Club.

Tokió 2020: Curry szerepelni akar az amerikai kosárválogatottban

Szeretne ott lenni a jövő évi tokiói olimpián szereplő amerikai kosárlabda-válogatottban Stephen Curry, az NBA háromszoros bajnoka.

Kosár: a spanyol királyi pár is köszöntötte Madridban a vb-aranyérmes spanyolokat

VI. Fülöp spanyol király és felesége, Letizia Ortiz is köszöntötte a spanyol férfi kosárlabda-válogatott tagjait, akik vasárnap megnyerték a kínai rendezésű világbajnokságot.

Férfi kosár-vb: a Csehországot legyőző Ausztrália a negyedik elődöntős

Ausztrália csatlakozott negyedikként a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokság elődöntőjének mezőnyéhez, mivel 82–70-re legyőzte Csehországot. Az ausztrálok történetük első vb-elődöntőjére készülhetnek, ellenfelük a spanyolok lesznek.

Férfi kosár-vb: nem lesz címvédés, a franciák kiejtették az USA-t!

Eldőlt, hogy nem lesz címvédés a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon, miután a negyeddöntőben Franciaország 89–79-re legyőzte az eddig hibátlan Egyesült Államokat úgy, hogy az utolsó negyedben hétpontos hátrányból 22–5-ös rohammal fordította meg a mérkőzést. A másik szerdai meccsen Ausztrália 12 ponttal felülmúlta a meglepetéscsapat Csehországot.

Férfi kosár-vb: az amerikaiak és a csehek is a nyolc között

A címvédő Egyesült Államok válogatottja 89–73-ra legyőzte a brazilokat a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon, így továbbra is hibátlan a tornán. A görögök a cseheket, az ausztrálok pedig a franciákat verték meg – Csehország és Franciaország így is bejutott a nyolc közé!

Férfi kosár-vb: Szerbia és Spanyolország is hibátlan teljesítménnyel ment tovább

Lengyelország, Spanyolország, Szerbia és Argentína is három győzelemmel teljesítette az első csoportkört, így magabiztosan lépett a legjobb tizenhat közé a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon. A házigazda nem jutott tovább.

Férfi kosár-vb: őrült meccsen majdnem blamázott az USA

A címvédő amerikai válogatott nagy meglepetésre csak hosszabbítás után tudta kiszenvedni 93–92-re a törökök elleni mérkőzést, míg a Jannisz Antetokunmpóval kiálló görög válogatott 79–78-ra kikapott a braziloktól a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokság csoportkörének 2. fordulójában, így a záró játéknapon ki-ki mérkőzést játszhat Új-Zélanddal.

Férfi kosár: Keller Ákos hazatért, Körmenden folytatja

Keller Ákos hazatért – a magyar válogatott center a Körmend férfi kosárlabdacsapatánál folytatja pályafutását.

Férfi kosár-vb: szerb henger; hibátlan maradt Spanyolország

Lengyelország, Argentína, Oroszország, Spanyolország, Szerbia és Olaszország is veretlen két fordulót követően a férfi kosárlabda-világbajnokságon – a hat együttes ezzel tovább is jutott a csoportkörből.

Férfi kosár-vb: kiütéses sikerrel kezdtek a szerbek és a spanyolok

Szombaton a csoportmérkőzésekkel kezdetét vette a férfi kosárlabda-világbajnokság Kínában. Első körben az aranyéremre is nagy esélyes Szerbia 105–59-re kiütötte Angolát, Lengyelország Venezuela ellen nyert. Az oroszok rendkívül izgalmas összecsapáson arattak szoros győzelmet Nigériával szemben. Később Spanyolország simán megverte Tunéziát.

Férfi kosár: a Körmenddel tárgyal Keller Ákos menedzsere

Keller Ákost a Körmend férfi kosárlabdacsapata hívja, még úgy is, hogy bármikor távozhat, ha jobb ajánlatot kap – a center menedzsere tárgyalásban áll a bajnoki ezüstérmessel.

Férfi kosár: Vojvoda parádésan debütált olasz csapatában

Az olasz Pallacanestro Reggianához szerződő Vojvoda Dávid nagyszerű játékkal debütált új csapatában, számolt be róla a Kezdő5.

Ivkovics: A külföldi kollégák respektálják a magyar kosárlabdát

Ivkovics Sztojan, a magyar férfi kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya a nyári tornákon sokkal jobb  eredményeket „kapott” a csapattól, mint amilyenekre számított, és úgy gondolja, együttese tiszta, de kemény játékot mutat be.

Férfi kosár: 20 pontos vereség a csehektől, 3. lett a válogatott

A végére elfáradt a magyar férfi kosárlabda-válogatott, és húsz ponttal kikapott a csehektől, de összességében nem vallott szégyent a rangos németországi tornán.

Férfi kosár: a magyaroknak esélyük sem volt a bivalyerős németek ellen

A csúnya első negyed után a középső húsz percet megnyerte a magyar válogatott a lényegesen erősebb németek ellen, akiknek sikeréhez így sem férhetett kétség.

Férfi kosár: bombaerős német válogatott vár a mieinkre

Két év után csap össze Németországgal a magyar válogatott. Hamburgban fizikailag erős, játéktudását tekintve nagyszerű ellenféllel találkozik Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány legénysége.